15. oktúhliny a kopec Vianočných oblátok

KLUB TEHULIEK! JANA 15 je isto moje šťastné číslo. Cítim sa skvele, som plná energie a všetko ma baví robiť. Som nesmierne šťastná a nedám si ničím toto šťastie pokaziť. Takže odkazujem mojej budúcej apatii, nech sa niekde strčí!

Tak ako som dúfala, apatia pominula nástupom víkendu. Prežili sme super víkend spolu ako rodina. V sobotu som podľa záväzku, ktorý som dala sama sebe, piekla vianočné oblátky a trubičky. Jednu dávku klasické a jednu orechové. Môj malý „vyjedač“ sa aktivoval prvou upečenou trubičkou a už sa nezastavil. Pamätám si ako dieťa, že sme vždy čakali, že ocino pokazí nejakú tú trubičku a môžeme ju zjesť. On mal samozrejme nervy z toho, že sa mu nedarí, a my sme sa tešili. Ale potom sa vždy usmieval, keď sme okolo neho behali a tešili sa, že zase pokazil. Teraz to už chápem, prečo to tak cítil.

Ja som sa tešila ako malá, keď syn pobehoval okolo mňa a veľmi mi chcel pomáhať. Čo som mu samozrejme v rámci možností aj dovolila. Ale hlavne chodil vyjedať pokazené, alebo zlomené oblátky. Samozrejme, že keď také neboli, zjedol aj dobré. Najväčšia radosť pre mňa, že mu chutilo.

Piekla som už pri ňom aj minulý rok, ale to on tak neprežíval a hlavne si to teraz už vôbec nepamätal. Teraz o tomto rozpráva stále, a to nie len vtedy, keď ich papá. Stále sa pýta, kedy budeme piecť znovu. A veru budeme, ešte chcem upiecť kokosové a pistáciové. Ale, aby som si zásluhy nepripisovala sama, tak cesto mi podľa starého osvedčeného receptu robila moja mamina. Mne ho zatiaľ neprezradila, možno preto, že som si ho nepýtala, keďže stroj na oblátky má ona a ja nie. Ale je to taká skoro už tradícia, že sa dohodneme, ona urobí cesto deň pred (pretože takto sa to musí) a my potom prídeme a ja pečiem niekoľko hodín bez prestávky. Teraz som s pomocníkom – vyjedačom piekla päť hodín.

Priznávam, ruky ma boleli 2 noci, presilené boli. Predsa len, nie som navyknutá robiť rukami, čo je moja hanba. Ale nie som našťastie prinútená a živý ma hlava. Že si sama upratujem dom a starám sa o rodinu sa samozrejme neráta, pretože na to sú moje ruky navyknuté.

Okrem aktívnej soboty, sme sa v nedeľu vybrali do kina. Ako inak so synom na rozprávku. Tento rok máme všetky napozerané, tak sme museli ísť aj na Trollov. Syn rozpráva, ako sa mu veľmi páčilo, ale ja som videla, že sa miestami nudil. Ako si inak vysvetliť to, že občas stál, občas kľačal na zemi, pooblieval nám bundy džúsom, sebe tričko aj nohavice, okrem toho vykrikoval a nahlas rozprával. Napríklad, že kedy ich už konečne zachránia a pod. A Keďže sme zažili aj rozprávky v kine, kde ticho sedel takmer celú rozprávku, dokonca ešte keď išli titulky, sa čudoval, prečo všetci idú preč… Viem, že ho to v skutočnosti nezaujalo. Ale aspoň sme po kine zbehli na výbornú zmrzlinu a strávili sme spolu pekný deň.

Zajtra ráno idem na odber krvi na tripple test. Viem, že všetko bude v poriadku, pretože už nám niektoré hodnoty meral Mudr. Grochal v Martine na 4D. Takže to je pre mňa našťastie len formalita a odkrvenie organizmu. Možno sa čudujete, prečo už teraz, keď píšem že som v 15. týždni. Ale práve podľa Mudr. Grochala som, už ako som spomínala v predchádzajúcom článku, o 6 dní viac tehotná. Tak presne pre to.

PS: V piatok idem so sestrou a švagrinou na Dirty Boyzz. No môžem toto tehotná skoro dvojmatka?? Môžem, pretože som VIP vstupenku dostala ako darček na narodeniny a nemienim ju teda v žiadnom prípade nechať prepadnúť… 🙂


Jana je v 15. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg

15.11.2016 10:02 | autor: rajcanovajana_30096
Viac o téme: rukytehotná

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist