25. 10. 2016  |  Meniny: Aurel

EKO - BIO maminky

BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Týždne ubiehajú a ja od nudy surfujem na internete.Je to jeden zo spôsobov môjho oddychu.Nie, nekysnem celý deň na počítači. Okrem bežných povinností oddychujem aj aktívne samozrejme...

Foto z ateliéru Ina Foto, www.inafoto.sk


Napriek chrípke a množstva rôznych "pocitov" ako ťahanie v brušku, bolesti v oblasti slabín pri väčšej námahe a ešte milion iných:-) zvládam tehotenstvo celkom dobre. Utešene rastiem :-), už som celkom pekne zaguľatená. :-)

Som v 21 týždni, doteraz som pribrala 7,5 kg. Vraj ani veľa ani málo. Na to že podstatnú časť tehotenstva som zatiaľ preležala :-) ale o tom som nechcela... Späť k surfovaniu po nete...

Čítam krížom krážom, rôzne tehotenské fóra o všetkom možnom čo ma zaujme, prevládajú články o vývoji detičiek v brušku, recenzie kočíkov, diskusie o pôrodniciach a tak som sa dostala k jednému článku o EKO a BIO. Jedna pani písala príspevok o "novodobých BIO maminkách po 30tke". Niečo v tom zmysle že dnešné maminky sú väčšinou už po tridsiatke a v súvislosti s tým rastú aj ich nároky na výbavičku a život. Tak nejak som to pochopila.  

V podstate išlo o toto... V dnešnej dobe maminky nerodia deti pred tridsiatkou pretože budujú kariéru a riešia bývanie, a do ich života patria značkové kabelky a pod... Čas na dieťa prichádza neskôr a stým rastú samozrejme aj nároky. Už nechcú byť na materskej tri roky, sťažujú si na nedostatok času a peňazí. Napriek všelijakým vymoženostiam a novodobým výstrelkom. Výbavička vraj stojí viac ako 5tisíc eur. Bez sterilizátora, monitora dychu, elektrickej pestúnky, hojdacieho kresielka, najnovšieho modelu kočíka a neviem čoho ešte možného aj nemožného sa nezaobídu, vraj bez týchto vymožeností sa nedá existovať ale napriek tomu sa oháňajú že chcú pre dieťa len to najlepšie a hlavne by to malo byť všetko BIO a EKO.

Dúfam že ma neukameňujete, nezdieľam tento názor len citujem podstatu článku a niektoré vety z neho. Verím že každá mamina chce pre svoje dieťatko len to najlepšie a aj sa o to snaží každá v rámci svojich možností. Dotyčná pani sa odvolávala na to že naše matky nemali zďaleka také možnosti ako sú dnes. Nepoznali jednorázové plienky, vyvárali látkové a podobné záležitosti. Predsa nás vychovali, sme tu zdraví a v poriadku.

S touto polovicou sa stotožňujem. Je pravda že naše matky nepoznali papierové plienky ani nové výstrelky a sme tu... Ale prečo nesiahnuť po niečom čo nám uľahčí život a zbaví nás povinností? To áno. Ale tiež to netreba preháňať. Je x zbytočností ktoré vôbec nepotrebujeme používať.

Napríklad aj ja som "novodobá mamička po 30tke" ako nás v tomto článku nazvali. Jedno dieťa už mám, rodila som pred piatimi rokmi a teraz čakám druhé. Ale nemíňala som peniažky na zbytočnosti. Nemala som sterilizátor, flašky a dudle som vyvárala klasicky v hrnci. Nemala som ani el. pestúnku s kamerou, keď malý spal tak som sa chodila na neho dívať v pravidelných intervaloch, ani monitor dychu som nemala, Janíčko prvé dni spával s nami v postely. Bolo krásne cítiť ako dýcha...  

Aj detské tzv. BIO výživy v obchodoch ma nechali chladnou. Nebolo ťažké uvariť jeden zemiak s mrkvou, alebo postrúhať jabĺbčko... :-) Umelé mlieko som mu dávala len na dokrmenie, inak som kojila do 14 mesiacov. Pre mňa znamená BIO niečo úplne iné ako pre mnohých ľudí. Pojímam to tak po svojom :-)

Ja uznávam domácu varenú stravu či pre dospelých tak aj pre detičky, snažím sa eliminovať elektrické "vymoženosti" v domácnosti, používam len nutnosti aj televízor máme zapnutý len keď naozaj pozeráme, žiadne kulisy... Nie som žiadna lesná žienka ale sa snažím žiť zdravo, a k tomu vediem aj svoju rodinu.

Verím že všetky chceme pre svoje detičky to najlepšie ale mám pocit že nejaká pravda v tom článku bola. Nemusíme zbytočne mrhať peniazmi na "blbosti" a mať doma všetky vymoženosti doby, ušetrené peniaze za "zbytočné prkotinky" môžme použiť aj na niečo osožnejšie a užiť si ich lepšie napríklad na kurz plávania pre mamičky z babätkami...

S pozdravom vaša Katuš


Katarina je v 21. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

 

2. 10. 2015Katus
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Už rastie bruško

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Ubehol ďaľší týždeň, leto sa chýli ku koncu... Horúčavy ustali. Cítim sa celkom fajn, až na to že sa začínam krásne zaguľaťovať. Bruško sa mi už krásne ukazuje, statočne mi narástol aj zadoček. :-)) Od začiatku tehotenstva... Celý článok »
 • Výbavička

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Bruško rastie o sto šesť, a dátum pokročil. Prišiel čas začať chystať výbavičku pre náš kvietok...  Celý článok »
 • Vyróza alebo "som tehotnáááá"

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA ...sobota 35´C a v sobášnej sieni Zichyho paláca asi 45´C nedýchateľný vzduch.Prišlo mi nevoľno práve keď sa má vysloviť to čarovné slovíčko ÁNO :) Musela som utekať na toaletu. Prúser ale stále lepšie ako keby som to mala... Celý článok »
 • Fotenie tehu

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 17ty týždeň, čiže začal 5 mesiac. Už mám riadne bruško, cítim sa véééľmi ale veľmi tehotná. Už je to na mne aj dostatočne vidieť. Začali pomali nastupovať aj "problémy s rastúcim bruškom"... Celý článok »
 • Morfologický 3D ultrazvuk

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Po nekonečnom čakaní nastal ten vzácny deň D. Dlho sme naň čakali. Termín na 3D ultrazvuk takzvaný MORFOLOGICKÝ sme mali určený už vyše mesiaca.  Celý článok »
 • Moje hormóny sa zbláznili

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Pomaly prechádzam do druhého trimestra. Posledné dni cítim "tú" vysokú hladinu hormónov. Okrem silných nevoľností a občasnej zápchy som bola doteraz ako tak v poriadku. Necítila som žiadne emociálne výkyvy. Doteraz.... Celý článok »
 • Nemocnica

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianoce ubehli ako voda... Už od minulého týždňa cítim poslíčkov skoro každú noc. Sú to také zvláštne bolesti v krížoch a v podbrušku ako pri menštruácii. Objavujú sa hlavne v noci a po pár minútach to samovoľne prejde... Celý článok »
 • Hniezdenie

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Do termínu pôrodu oficiálne už len 5-7 týždňov... Začínam cítiť ľahkú nervozitu, stále rozmýšľam čo nám ešte chýba pre bábätko, čo treba dokúpiť do výbavičky atď... Celý článok »
 • Tripple test a čas sa zastavil...

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Zdá sa mi že tento týždeň beží veľmi pomaličky... nemá konca kraja. V pondelok som absolvovala tripple test. Sú to merania a odbery krvi na zistenie vrodených vád a chorôb. Samozrejme že som sa na to aj dostatočne... Celý článok »
 • Konečne úľava

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA 13. týždeň tehotenstva prekročený, konečne prichádza druhý trimester a sním aj veľká úľava. Nový týždeň začal síce dosť ťažko, pretože hneď v pondelok som vstala veľmi unavená, išlo mi vyvaliť oči z jamiek. Celý článok »
 • Chrípka v druhom trimestri

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Celý článok »
 • Prerábka

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Na príchod bábatka sa treba dôkladne pripraviť. Bruško už krásne narástlo a pomaly je čas nachystať všetko potrebné na príchod ďalšieho člena do rodiny. Celý článok »
 • Vianoce

  BUDÚCA MAMIČKA KATARINA Vianočný čas je najkrajšie obdobie v roku. No tento rok to ide všetko akosi po mimo mňa... Celý článok »
 • chrípka v druhom trimestri

  Opať ubehol ďalší týždeň. Dni ubiehajú jedna radosť. Začiatok septembra sa začal úžasne, počasie bolo celkom príjemné. Zvládli sme aj všetky povinnosti spojené s týmto "magickým" časom. Myslím tým koniec prázdnin a dovolenkového obdobia...Nástup ... Celý článok »

Naposledy navštívené