Kristína v 35. tt – Výbava je kompletná

Kým doteraz sa mi zdalo, že celé tehotenstvo uplynulo rýchlo, každý d’alší týždeň teraz letí ešte rýchlejšie. Ešte nezačínam panikáriť, ale deň čo deň si hovorím, že by som mohla príprave venovať viac času.

kristinka-reklama-166_pp-1100x618.jpg Zdroj: sofiafoto.sk

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Keď už sa každé ráno budím skoro, snažím sa zaviesť taký rituál, keď si ešte v posteli niekoľko minút na kolenách a lakťoch cvičím cviky panvového dna. Potom vypijem veľký pohár vody a kým ešte necítim priveľký hlad, opakujem na koberci cviky z tehotenskej jogy. A cviky panvového dna sa snažím podobne opakovať v priebehu dňa, niekedy v sede, inokedy v stoji, no najlepšie to aj tak ide na kolenách. Keď však mám ešte pridať relaxáciu, afirmácie, poobedný spánok i trochu posilňovania, vychádza to plnohodnotných tri až päť hodín denne. No zatiaľ sa mi darí viac spať ako cvičiť alebo afirmovať.

Môj režim sa však pomaly upokojuje a myslím, že čoskoro nabehnem aj na takýto predpôrodný režim. Mám už po promóciách aj po poslednom natáčaní a zvyšok práce, ktorá mi zostala, si môžem pohodlne urobiť aj doma. Najviac ma však upokojilo, že výbavu už máme doma a posledný balíček donesie kuriér za niekoľko dní rovno pred bránu. Na moje promócie prišla takmer celá manželova rodina, a ešte deň predtým sme išli so svokrou vybrať postieľku a prebaľovací stolík. Deti manželovej sestry sa zasa po promóciách tak nudili, že nám ich rovno poskladali. Z Rakúska im nedosiahla mobilná sieť a očividne sa oplatilo nedať im heslo na náš domáci internet.

Čítajte tiež:

Hoci nábytok nebol vôbec drahý, oveľa viac nás vyšli všetky tie maličkosti, ktoré k tomu treba dokúpiť. Matrac, plachty, osušky, prebaľovacia podložka, malá lampička na stenu, prvé hrkálky a látková obrázková knižka, drevená hrazdička, praktické nádoby, ktoré sa dajú zavesiť na prebaľovací stôl, aby bolo všetko dôležité poruke. Okrem toho som kúpila asi dvadsať klasických,  úplne nových látkových štvorcových plienok, pretože cez internetové bazáre sa ťažko skontroluje, akú majú savosť. Mám síce už kúpené z druhej ruky také plienky, ktoré netreba skladať podľa novorodeneckého skladu, pretože už majú našitých niekoľko savých vrstiev a stačí ich len jednoducho preložiť cez seba, no klasické plienky sa vraj vždy zídu aj na kopu iných činností. Nové potom máme už len šatku, hryzadlá, spací vak, vlnené vložky do podprsenky a malé froté obrúsky namiesto jednorazových, už navlhčených obrúskov. Všetko ostatné ako oblečenie, nosič, kočík, komodu, kolísku, vedierko na kúpanie, spomínané plienky na látkovanie, sklenené fľašky, zavinovačku, Aniball a ešte mnoho ďalších vecí som kúpila z druhej ruky, za polovicu alebo za úplný zlomok ceny z obchodu. Ak všetko vydrží aj pre ďalšie deti, myslím, že sa nám podarilo poriadne ušetriť.

Cez víkend sme konečne začali s manželom robiť veľký poriadok a pomaly zariaďovať detskú izbu. Tá bola doteraz skôr skladiskom rôzneho nepotrebného nábytku, ktorý ani nebol náš, keďže sme v podnájme, kopy papierov a mojej už niekoľko mesiacov nepoužívanej kolobežky. No a keď toto zvládneme a v izbe zostane už len to, čo tam má byť, budem sa môcť pustiť do prania, žehlenia a skladania. Tieto domáce práce som nikdy nemala rada, ale teraz sa na ne neskutočne teším.


Kristína je v 35. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

11.7.2017 3:30

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist