Kristína v 37. tt – Spí sa čoraz ťažšie

TEHUĽKA LIVE! KRISTÍNA Tento týždeň sme sa rozlúčili s gynekológom na poslednej kontrole. Vypísal ma do poradne a odkázal, aby som sa ukázala najskôr štyri týždne po pôrode. No o to viac sme sa s manželom tešili na piatok, pretože odvtedy som už mohla ísť rodiť do hainburskej nemocnice, teda od ukončeného tridsiateho šiesteho týždňa. Riziko predčasného pôrodu je tak definitívne zažehnané.

kristinka-reklama-071_pp-1100x618.jpg Zdroj: sofiafoto.sk

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Deň pred týmto termínom som sa rozhodla, že ho strávim pokojne, a tak som sa vybrala na tehotenskú jogu. Išla som autobusom, aby som sa mohla ešte pomaly prejsť. No dvadsaťminútovou cestou tam aj späť vodič asi schválne vyberal všetky diery a mňa nadhadzovalo tak, až som sa bála, že mi malá vyletí z brucha von. Akoby nepríjemností nebolo dosť, neskôr, keď som si varila obed, sa mi podarilo obliať si nohy vriacou vodou z hrnca, čo ma stálo niekoľko minút veľkých sĺz a bolesti, ktorú azda nezažijem ani pri pôrode. Našťastie sa už v ten deň väčšie nehody nestali.

Prvé CTG

Prekvapením pre mňa bolo, že do poradne, teda na prvé CTG spojené s ultrazvukom, ma pôrodná asistentka objednala až na budúci týždeň. Ak by sa medzitým niečo dialo, mám, samozrejme, prísť, ale skôr kontroly nerobia. Bola to vlastne príjemná správa, pretože sme tak už teraz v porovnaní so slovenskou pôrodnicou ušetrili najmenej tri cesty tam a späť spojené s vysedávaním v čakárni, čo s týmto bruchom, ktoré mám, už nie je príjemné. Kým ma asistentka zapisovala do kalendára, cez dvere bolo počuť, ako sa rozplakalo práve narodené bábätko.

Čítajte tiež:

Kočíkovanie

Minulý týždeň ešte porodila dcéru moja bývalá spolužiačka z gymnázia. Hneď som sa prihlásila na kočíkovanie, aby som sa mohla povypytovať na jej prvé skúsenosti a pozrieť sa, ako vôbec také malé bábätko vyzerá. Niečo načítané mám, ale nikdy som do bližšieho kontaktu s takým malým tvorom neprišla. V tomto mám pri predstave obdobia po pôrode veľkú neznámu. Jej prvá reakcia bola, ako mi závidí, že ma pôrod ešte čaká. To bolo neplánovane povzbudzujúce.

Spanie

Najväčšou starosťou je pre mňa teraz spanie. Doteraz som vedela zaspať aj na chrbte, no s väčšou váhou bábätka sa mi začalo postupne ťažšie dýchať a dlho tak už ležať nevydržím. Na boku je to vždy lotéria. Niekedy sa aj malá rozhodne protestovať a začne kopať, kým sa nepretočím na druhú stranu. Inokedy to jednoducho nie je príjemné. A aspoň raz za deň sa mi stáva, že neviem, kam sa obrátiť, lebo žiadna poloha nie je dobrá. Útechou mi je len reakcia manžela, keď ležíme vedľa seba a ja si opriem brucho o jeho chrbát, aby cítil kopance, čo sa z neho občas ozvú. Malú kopanie očividne baví čoraz viac.


Kristína je v 37. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

25.7.2017 4:59

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist