Kristína v 33. tt – Čo prezradil ultrazvuk

TĚHULKA LIVE! KRISTÍNA Pri horúčavách posledných dní častokrát spomínam na našu dovolenku pri mori. Hoci sme boli poriadne na juhu, more robilo vzduch sviežim, a ani si nepamätám, že by ma horúčavy tak trápili. Tu medzi panelákmi alebo vo vyhriatom meste vnímam teplo celkom inak. Navyše sa nám pokazilo auto s klimatizáciou a ak potrebujem niečo vybaviť na menej dostupnom mieste, nezostáva mi nič iné len sadnúť do rozpečeného starého auta bez chladenia, ktoré na mňa dokáže akurát tak fúkať teplý vzduch z vonka.

kristinka-tehotenske-reklama-112-1100x618.jpg Zdroj: Zuzana Beringerová

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Takto som zistila, že musím znova o čosi spomaliť. Niekoľkokrát sa mi stalo, že keď som vyšla na ulicu a urobila pár krokov, moje nohy vypovedali službu a keď som si nemohla sadnúť, musela som sa aspoň zastaviť a počkať, kým sa znova spamätajú. Odrazu do nich prišla únava, hoci som pár minút predtým ešte sedela. Alebo keď som si na obed alebo poobede neľahla a neoddýchla si, už skoro večer som bez večere padla do postele, lebo som si ju nevládala urobiť alebo bola ospalosť jednoducho silnejšia. Potom som sa okolo druhej v noci zobudila na hlad, no a ďalej som už nevedela zaspať. Takto sa to muselo zopakovať dve noci po sebe, kým som pochopila, že svoj denný režim musím prispôsobiť letným teplotám. A sprchovať sa studenou vodou, koľko sa len dá.

Horúčavy sa stali aj mojou obľúbenou tehotenskou témou. Ale to hlavne preto, lebo sa pri nej takmer nedá v niečom nesúhlasiť. Po pár rozhovoroch s niektorými otcami, keď som musela vysvetľovať, prečo nechcem používať plastové plienky a cumlíky alebo prečo chcem dieťa nosiť v šatke či mať ho v noci blízko pri sebe, radšej prejdem na zmierlivejšiu tému.

Čítajte tiež:

Aj v čakárni na posledný povinný ultrazvuk sme všetky do jednej unavene dychčali a bol to príjemný pocit spolupatričnosti. No rutinné vyšetrenie nakoniec dopadlo tak, že lekár ma vypísal na ďalší ultrazvuk do nemocnice, pretože hlavička bola o čosi väčšia, než by v danom týždni mala byť. Pred šiestimi týždňami pritom ešte všetko sedelo. V ordinácii ma to ešte nevystrašilo, lebo podobne urobil aj vtedy, keď sme sa pýtali na pohlavie. Ani v nemocnici nad výmenným lístkom nevyskočili do pozoru a objednali ma na najbližší voľný termín, ktorý je až budúci piatok. Keď som však šoférovala naspäť domov, prepadla ma napriek lekárovým upokojeniam poriadna dávka neistoty. A prišla aj predstava ťažšieho pôrodu.

Keď som však doma zo zvedavosti otvorila vyhľadávač, bol plný podobných otázok. Asi deň sme potom strávili s manželom rozmýšľaním, kto v našich rodinách má najväčšiu hlavu a po kom by mohla malá byť. Tiež som navrhla, aby sme ju nevolali malá, ale veľká, no na to sa už bude po pár mesiacoch ťažšie zvykať. Myslím, že hlavné je nestrachovať sa, pretože to všetko v bruchu cíti. A je to hlavne strach, ktorý neskôr dokáže poriadne skomplikovať pôrod.

Vaša Kristína


Kristína je v 33. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

27.6.2017 2:32

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist