Kristína v 8. tt: Najhorší možný začiatok

TEHUĽKA LIVE! KRISTÍNA Predtým, než sa začali všetky tie snahy o otehotnenie, sme si s manželom zopakovali, že nebudeme zúfať, ak sa to v priebehu niekoľkých mesiacov nepodarí.

Začali sme tak, aby ma v prípade úspechu nemuseli brať zo štátnic rovno do pôrodnej sály, ale aby som mala ešte chvíľu po promóciách čas pre seba. Štúdium nie je príliš náročné, a preto sme si povedali, že nebudeme márniť čas. Napriek tomu som po prvej menštruácii, ktorá sa odvtedy objavila, nemohla skryť sklamanie. Asi preto, že som už z tej generácie, ktorá je zvyknutá mať všetko hned‘ na počkanie. Manžel láskavo opakuje, že plodenie nie je také hrozné, ako si predstavoval. To neznie ako najhorší možný začiatok. No posledné dva týždne také naozaj boli.

Zrejme nie som jediná, ktorá minula tehotenské testy v balení ešte skôr, ako ich bolo treba podľa návodu použiť. Napriek tomu sa na tom poslednom objavil slabý druhý pásik. Dokonca aj prsia sa zväčšili do podoby, s ktorou by som bola trvalo spokojná, nebyť ich nepríjemnej citlivosti. Jeden deň som pocítila aj jemné pichanie v bruchu. Nechcela som si nič nahovárať, aby som znova nebola sklamaná, no pre istotu som si pribalila na návštevu manželovej rodiny hroznovú šťavu ako náhradu za víno. Na týždennom výlete sa malo rozhodnúť, ako to naozaj je. A menštruácia skutočne meškala.

No a potom, ďaleko od domácej lekárničky, na mňa prišla prvá tohtoročná chrípka. Poctivá chrípka s teplotou, zapáleným hrdlom a plným nosom. Namiesto veľkých plánov som musela zostať v hotelovej izbe. Preklínala som všetky tie hodiny jogy a posilňovania na zvýšenie imunity, ktoré boli očividne márne. Stačila jedna nerozvážna návšteva kúpeľov. Voda bola síce len príjemne teplá, ved‘ horúca sa neodporúča, ale chyba bola zrejme ľahnúť si do vonkajšieho bazéna pri nočných mrazoch. Neustále si opakujem, či mi to bolo treba.

Čítajte tiež:

Aby to nebolo všetko, po dni strávenom pitím bylinkových čajov a cmúľaním silných šalviových cukríkov som zistila, že všetky tieto rastlinné pomôcky sú nevhodné a spotená som sa obracala z jednej strany na druhú s výčitkami svedomia k tomu novému zárodku života, čo sa už zrejme pod perinou potil spolu so mnou. Hoci som už mala dovtedy všeličo prečítané, dávnejšie som si povedala, že nebudem nad každým svojím krokom potrebovať požehnanie internetového vyhľadávača. Keby som však bola zodpovednejšia, v kufri by som už mala zbalený teplomer, morskú vodu do nosa, vhodné čaje a lieky do hrdla aj proti teplote odobrené v lekárni. Lebo ako poznám svoje telo, so zápalom sa vždy trápi dlhšie, než by sa patrilo, a v dedine bez lekárne dostala choroba dvojdňový náskok.

Našťastie tehotenská nevoľnosť a bolesti ešte nenastúpili a potenie sa v posteli s boľavým hrdlom bolo okrem výčitiek tým jediným nepríjemným telesným príznakom. Teplota ustúpila skôr, ako som sa dostala k teplomeru. Takto som si začiatok tehotenstva nepredstavovala. Ked‘ som po návrate domov všetko vyležala, sadla som si tesne pred sviatkami do čakárne svojej gynekologičky. Tá mi neskôr s úsmevom natočila monitor ultrazvuku. To čierne je maternica, opravila ma, ked‘ som sa začala pýtať. V maternici, ktorá pripomínala avokádo, sa vrtelo čosi ako malá biela fazuľka. To bude raz srdce, hovorí doktorka. Takže mám to pred sebou doslova čierne na bielom. Som v siedmom týždni.


Kristína je v 8. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist