Kristína v 18. tt: Treba viac plánovať

TEHUĽKA LIVE! KRISTÍNA Príspevok z dnešného týždňa píšem naozaj unavená, lebo som sa práve vrátila z posledného dňa natáčania. Za ten čas som mala len dva voľné dni, počas tých ostatných som vstávala krátko po piatej a vracala sa domov okolo siedmej. A aj tie voľné dni som strávila nejakým vybavovaním a jedno doobedie som presedela na chirurgii kvôli zranenej ruke. Týmto dňom sa však divoký režim skončil a naozaj sa teším, že môžem spomaliť.

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Ruku mi nakoniec len spevnili elastickým obväzom s odporúčaním s ňou príliš nehýbať a počkať, či prestane bolieť. Ďalšie vyšetrenia mi kvôli tehotenstvu nechceli robiť a neviem, či to je len rakúskymi doktormi, no cítila som sa veľmi dobre, keď zdôraznili, že dieťa je na prvom mieste. Nasledujúce dni som síce musela kvôli ruke vynechať aj ranné a večerné naťahovanie a nemohla som byť cez deň taká aktívna, ale ruka po pár dňoch prestala bolieť, takže hrozba ruky v sadre je nadobro zažehnaná.

Z tohto týždňa mám jedno ponaučenie do budúcnosti. Je naozaj dôležité pri nabitom programe plánovať stravovanie. Najlepšie aj na niekoľko dní dopredu. Stalo sa mi totiž, že som večer prišla domov taká unavená, že som si už nestihla nič pripraviť. Na druhý deň, keď nebola nablízku žiadna reštaurácia ani potraviny a na nákup nebol ani čas, mi nezostalo nič iné, len ponúknuť sa nejakým ovocím a sladkosťami.

Ide o to, že telo si automaticky pýta sladké a je pravdepodobnejšie, že zjem to, čomu by som sa obyčajne vyhýbala. Okrem ovocia som do seba natlačila asi tri napolitánky. To je však, bohužiaľ, len záplata na nejaký čas. A okrem cukrov toho veľa nemá. Ked‘ som sa potom aj dostala do potravín alebo na pumpu, hladom zatemnená myseľ ma hneď viedla k tým menej zdravým možnostiam, ktoré stačí len rozbaliť a zjesť.

Čítajte tiež:

Párkrát sa mi potom stalo, že naplánovaná obedná pauza sa presúvala, a aj keď som vedela, že budem mať na obed niečo teplé a zdravšie, hodinu aj dve som strávila neskutočne hladná. To mi na vnútornej pohode nepridávalo, pretože od začiatku tehotenstva môj hlad neprichádza pomaly, ale hneď a vo veľkom. Pre ostatných to nebol až taký problém, mne však nebolo dobre.

Z tejto skúsenosti viem, aké je dôležité mať vždy niečo pri sebe, a nie len sušené ovocie alebo sladkosti. Pre istotu je dobré  zobrať si aj niečo väčšie a výživnejšie. Deň sa môže totiž rýchlo zmeniť a všetky plány, ktoré sme mali, nemusia vyjsť. Určite si nabudúce navarím a naporciujem do škatuliek na viac dní dopredu tak, aby som to len mohla vybrať z chladničky. Ako poistka stačí aj niečo úplne obyčajné, čo netrvá dlho a netreba kvôli tomu ešte chodiť do obchodu. Napríklad jednoduchý šalát alebo varenú ryžu, zemiaky, pohánku, žiadne hodinové varenie. K tomu stačí nastrúhať syr alebo nakrájať zeleninu. Určite to bude lepšie, ako sa potom spoliehať na pizzu či niečo vyprážané z denného menu najbližšej reštaurácie.


Kristína je v 18. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist