Kristína v 21. tt: Bruško už neskryjem

TEHUĽKA LIVE! KRISTÍNA Začala sa druhá polovica tehotenstva a jej dĺžka bude závisieť už len od toho, kedy sa dotyčný nový človek vypýta na svet. Doteraz som pribrala 4,5 kilogramu, čo po ľahkej nevoľnosti, zime, únave a tým aj obmedzenom čase na cvičenie vôbec nie je sklamaním. Práve naopak, teším sa, že som vydržala stravovať sa zdravo a že si na to pomaly zvykli aj ostatní členovia rodiny. Myslím, že si už nevymieňajú pohľady, keď odmietnem niečo údené a namiesto toho si začnem šúpať ovocie. Ani som dlhšie nepočula, že to preháňam so zeleninou.

Prvé teplé dni aj kopance v bruchu mi zdvihli náladu. Po vyčerpávajúcej práci a ďalšom prechladnutí sa znova vraciam k cvičeniu a ľahkým činkám, lebo jedno aj druhé sa spolu skĺbiť nedalo. Ani nie hodina pohybu mi ešte zdvihne energiu. Vôbec to nie je to tak ako pred tehotenstvom, ale aj malé zmeny si teraz rýchlo všimnem. Vydržím byť na nohách takmer celý deň, ale nesnažím sa to preháňať. Večer tiež dokážem byť dlhšie hore. Keď sa však naskytne príležitosť, vyložím si nohy alebo si poobede na chvíľu pospím. Telo to neodmietne.

No a kopance pomaly začínam cítiť aj bez toho, aby som na ne čakala s priloženou rukou na bruchu. Niekedy tam niečo poskočí, inokedy je to len veľmi jemný pocit, že sa tam čosi deje. Stále platí, že sa zľaknem, keď sa mi pod rukou nadvihne polovica brucha. Asi to nie je celá polovica, ale tak by som ten pocit opísala. Pohyby ešte necítim pravidelne. No jednu noc, keď som častejšie vstávala na záchod, som cítila, že v bruchu sa odohráva súkromná diskotéka. A cez deň potom ticho.

Čítajte tiež:

Chodenie na záchod je to, s čím sa trochu trápim. Snažím sa piť veľa vody, ale aj to chce premyslenú stratégiu. Kým som doma, pijem, koľko sa do mňa zmestí, aby som mohla dosýta behať na záchod. Bude to asi väčšou váhou maternice, pretože pocit plného mechúra mám už vtedy, ked‘ nie je plný ani do polovice. Večer si to žiada niekedy veľa trpezlivosti. A keď nočným vstávaním opakovane zobudím manžela, tak aj veľa trpezlivého vysvetľovania.

Nakoniec som pôst nevydržala a kúpila si pár jarných šiat. Letné sú ešte príliš tenké a zo zimných mám len tmavé. Náhodou teraz majú veľa takých šiat ako stvorených pre tehotné, ktoré nie sú celkom obtiahnuté, ale majú pás vyššie, a teda aj priestor pre bruško. A to už neskryjem. Takže malý šatník je o trochu väčší. Ked‘ mám teraz väčšinu vecí aj vyšších topánok zbalených v kufri pod posteľou a odložených na jeseň, začínam mať dobrý pocit z toho, že mi stačí k radosti naozaj málo. Dúfam, že to vydrží, aj keď sa budúci týždeň dozvieme, čo čakáme.


Kristína je v 21. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

21_tyzden_tehotenstva.jpg

Viac o téme: cvičenienohy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist