Kristína ve 31. tt: Neoddychujem až priveľa?

 Už niekoľko dní trávime v našom malom dovolenkovom mestečku Herceg Novi, v obrovskom skrachovanom hoteli hneď na pláži, ktorý sa od zlatých čias Juhoslávie na prvý pohľad nijako nezmenil. Odkedy sa s manželom poznáme a pri prvej spoločnej ceste po balkánskom pobreží sme tento hotel objavili, chodíme už len sem, podobne ako veľa dôchodcov, ktorí si zrejme pamätajú jeho najlepšie časy.

kristinka-tehotenske-reklama-047-1100x618.jpg Zdroj: sofiafoto.sk

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Tento rok som s pobavením zistila, že náš denný rytmus sa kvôli môjmu bruchu celkom prispôsobil tomu dôchodcovskému. Keďže vstávam skoro, na pláž prichádzame ráno a potom podvečer, keď nie je tak horúco. Medzitým vysedávame pod slnečníkmi v kaviarňach, čítame alebo pospávame. Hoci som si so sebou priniesla aj malé jednokilové činky a veľké plány na každodenné cvičenie, ešte som ich doteraz nezdvihla. Okrem krátkeho plávania, prechádzania sa a pomalej tehotenskej jogy nerobím nič, čo by sa za cvičenie dalo považovať. Po prvotných výčitkách som našla kompromis a vždy, keď sa vraciam z pláže, nepoužijem výťah, ale vyšliapem sedem poschodí do našej izby.

Čítajte tiež:

More je v týchto horúcich dňoch úplné spasenie. Malá v bruchu si na vodu zvykla až po dvoch dňoch, dovtedy vždy ticho čakala, kým vyleziem na breh, aby sa odvážila pohnúť. Musí cítiť, akú mám z mora radosť. Ani tak veľa neplávam, skôr si užívam sedenie v plytkej vode, keď si môžem držať brucho a cítiť, ako ho prúd vody posúva sem a tam. A keď už všetci dôchodcovia vylezú na breh, rada sa len tak držím rebríka na betónovom móle, po krk ponorená vo vode, kde je pohojdávanie sa s vlnami ešte pohodlnejšie. Takto sa chodím schladiť niekoľkokrát, lebo aj pod slnečníkom alebo v tieni začne byť po nejakom čase teplo.

Čo ma najviac trápi, je stravovanie. Pri všetkom tom teple a polihovaní totiž nemám veľmi chuť do jedla. Väčšinou mi stačí len ľahký šalát so syrom, ale v treťom trimestri to určite nie je dosť. Čo by som zjedla kedykoľvek, sú miestne zákusky, veľké a krémové, lenže potom už nie je miesto na to výživné. Trochu sa preto musím nútiť a tlačiť do seba čo najviac ovocia a zeleniny už hneď od rána, a zákusok si dovolím, až keď som svoju vitamínovú kvótu splnila. Trochu mi je teraz ľúto, že sme predsa len nepohľadali nejaký malý apartmán, kde by som mohla variť, lebo takto musím robiť neobratne šalát na stole v hotelovej izbe. No napriek tomu je to dovolenka, akú som si predstavovala, a posledné ničnerobenie si užívam.


Kristína je v 31. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

13.6.2017 4:10

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist