Kristína v 16. tt: V tehotenských rifliach

TEHUĽKA LIVE! KRISTÍNA Moje bruško už definitívne začalo vykúkať a nádeje, že bude skôr drobným ako gigantickým, sa pomaly rozplývajú. Keď som sa ukázala svokre v tehotenských rifliach, len poznamenala, že ona začala tehotenské oblečenie nosiť až v šiestom mesiaci. A ja som len začala štvrtý.

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Tehotenská móda sa mi nikdy príliš nepáčila, ale už chápem, aká je praktická. Minulý týždeň som si bola konečne kúpiť tehotenské rifle aj legíny. Hoci v nich mám nad bruchom ešte veľkorysú rezervu, nič ma už netlačí a nemusím si neustále rozopínať a zapínať gombíky ani zips. Hlavne v zime je to skvelé, pretože rezervu nad bruchom, ktorá trochu odstáva, pod svetrom nie je vidno.

Všetky úzke rifle teda skončili v kufri a zostali len elastické nohavice a sukne. Dobre som na tom so šatami, tie mám väčšinou voľné alebo naťahovateľné a zvládnu ešte oveľa viac. Moja situácia preto nie je taká zúfalá. Každopádne sa neviem dočkať prvých vyšších teplôt, keď budem môcť vytiahnuť a roztriediť letné oblečenie. Všetky tie ľahké, voľné blúzky a šaty sú na tehotenstvo ako stvorené.

Brucho by samo osebe vôbec nebol problém, veď po troch mesiacoch bez žiadnych náznakov je tu konečne viditeľná zmena. Jediný problém nastane vtedy, keď niečo, hoci aj zdravé, zjem a z brucha je okamžite balón. Prakticky to vyzerá tak, že ten balón mám od raňajok až do večera, keď idem spať. V poslednom týždni je nadúvanie nepríjemnejšie ako predchádzajúce týždne. Neviem, čím to je, ale zmenilo sa mi aj trávenie. Dovtedy išlo ako hodinky a okrem nevoľnosti nebolo cítiť, že by ho tehotenstvo nejako ovplyvnilo. Teraz sa v však viditeľne spomalilo a moje brucho je oveľa citlivejšie ako predtým a občas z neho vychádzajú naozaj zvláštne zvuky.

Niekedy dokonca cítim slabé pichanie alebo ťahanie, akoby sa mi tam maternica doslova naťahovala a rástla. Doktor mi na prvej prehliadke povedal, že dieťa rastie denne o 1,5 milimetra, takže teraz bude mať už vyše 10 cm. Pocit tej krehkosti je neuveriteľný. Len stále neviem, či je to citlivejším trávením alebo zmenami, ktorými si prechádza maternica a neposedný, čoraz viac miesta zaberajúci človiečik v nej.

Čítajte tiež: 

Veľká zmena nastala automaticky v spaní. Ležať na bruchu je mi už nepríjemné, a tak si postupne zvykám na bočné polohy. Spanie na bruchu mi bude strašne chýbať. A keby len to. Keď si manžel v noci cezo mňa prehodí ruku, každé väčšie zatlačenie na brucho je nepríjemné a už automaticky mu ruku odhrniem nabok.

Budúci týždeň bude napínavý z dvoch dôvodov. Absolvujem druhú prehliadku u gynekológa, ktorý mi prezradí prvé výsledky z odberov a potvrdí, či sa stravujem dobre alebo musím niečo zmeniť. Už dávnejšie som totiž spomínala, že mäso zjem len príležitostne a nie som zvyknutá jesť často vajíčka alebo mlieko. Teraz sa ukáže, či som to vedela vhodne nahradiť. No a druhou skúškou budú prvé dni natáčania môjho filmu. To znamená vstávanie o piatej ráno a dvanásť až štrnásť hodín sústredenia. Všetci už našťastie vedia, že som tehotná, tak len dúfam, že stresu, ktorého okolo vždy býva dostatok, bude z ohľaduplnosti menej.


Kristína je v 16. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist