Kristína v 14. tt: V druhej tretine

TEHUĽKA LIVE! KRISTÍNA Musím priznať, že prvý trimester nebol veľkým dobrodružstvom. Áno, nepríjemná ranná nevoľnosť, doslova zo dňa na deň zmena chutí a nevysvetliteľná nechuť k niektorým potravinám a v posledných týždňoch únava mi výrazne zmenili denný režim. Dokonca som odolala všetkým pozvaniam na kvapôčku alkoholu a za tých trinásť týždňov sa mi podarilo zredukovať kávy na presne päť šálok. No aj tak som si musela pravidelne pripomínať, že mi tam v bruchu niečo rastie. Začiatok druhého trimestra je konečne tou hranicou, ked‘ sa moje telo začína viditeľne meniť.

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Trochu naivne som si nahovárala, že si ešte stihnem na jar obliecť niektoré svoje obľúbené veci. V prvom trimestri sa s mojím bruchom naozaj nič nedialo, tak som sa už sklamane zmierila s tým, že to tak zostane dlhšie. Akoby naschvál mi brucho narástlo. Nezaguľatilo sa, len trochu vypuklo. Ale presne tam, kde si zapínam väčšinu nohavíc. Tie viem teraz nosiť dovtedy, kým sa nenajem. Potom musím gombík otvoriť, aby neodletel. Myslím, že si to zatiaľ nikto v tomto čase svetrov a kabátov nevšimol, ale ak to takto pôjde ďalej, nechcem si predstaviť, čo budem robiť na jar a čo zostane z môjho šatníka.

Zábavné je to vo fitku, kde aj nad’alej na bežiacom páse namiesto behu chodím a popri ostatných šprintujúcich vyzerám, ako keby som tam bola prvýkrát. S vypuklým bruškom, ktoré si občas pohladkám, by si už niektorí mohli domyslieť, prečo sa šetrím. No myslím, že teraz oveľa viac pôsobím dojmom niekoho, kto sa prvýkrát rozhodol pohnúť zadkom. Raz som skúsila cvičiť v starších úzkych legínach, ale vyzeralo to, akoby som sa chcela napratať do niečoho, do čoho sa nemám šancu zmestiť. Všetko sa do nich síce zmestilo, len brucho mi cez pás už viditeľne trčalo. Rovnako to vyzerá, aj ked‘ cvičím na karimatke. Vedľa mňa sa intenzívne cvičí s niekoľkokilovými činkami, s ktorými som kedysi rada cvičila tiež. Ja si teraz s tým svojím vypuklým bruškom precvičujem brušné svaly akurát tak rôznym pomalým dvíhaním nôh alebo v polohe na boku.

Pomaly, ale iste sa budem musieť poobzerať po tehotenskej joge. Teraz chodím raz do týždňa na klasickú, ktorú môžem cvičiť do piateho mesiaca. Nie je to taký typický kurz, postupujeme pomaly, po šiestich mesiacoch sme napríklad len teraz začali cvičiť sviečku. Trochu ľutujem, že som nezačala jogu cvičiť oveľa skôr, pretože skúšať sviečku je teraz oveľa náročnejšie a musím naozaj citlivo vnímať svoje pocity a to, čo mi telo ešte dovolí. Sviečku mi dovolilo, lebo som ho na ňu nejaký čas pripravovala, ale taký pluh už mu príjemný nebol. S rastúcim bruškom si pomaly budem musieť nájsť aj variácie na niektoré polohy. No s väčšinou cvikov, ktoré vidím v tehotenských knihách, som sa na tomto kurze už stretla.

Čítajte tiež:

Ešte som zabudla spomenúť, že od začiatku tehotenstva tiež poctivo užívam tehotenské vitamíny Femibion. Chcem totiž, aby moje bábätko malo všetko potrebné pre správny vývoj. Zdravie môjho bábätka je pre mňa to najdôležitejšie.

Ani sa mi nechce veriť, že za niečo vyše mesiaca už budem cítiť v bruchu prvé pohyby. Keď nad tým teraz rozmýšľam, neviem si to veľmi predstaviť. Teším sa, že dovtedy si odtočím dva krátke filmy, odtočím si aj začiatok druhého semestra, absolvujem posledný výlet lietadlom, budem si môcť užiť ešte posledné chvíle spania na bruchu. Lebo potom to už asi naozaj príde. Teda predstavujem si, že potom to už budem naozaj ja, moje dieťa a naša každodenná komunikácia. Pohladením z mojej strany a veselými kopancami z druhej.


Kristína je v 14. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist