Kristína v 32. tt: Už len dva mesiace

TEHUĽKA LIVE! KRISTÍNA Brucho mi znova o čosi narástlo, ale s manželom si to už ani nevšímame. Prekvapená bola len moja mama, ked‘ sme sa po dvoch týždňoch vrátili z dovolenky a ja som povinne musela vyhrnúť tričko, aby sa mohla privítať aj s bruchom. Je teraz oveľa pevnejšie ako predtým, čo mi navráva, že miesta je v ňom čoraz menej.

kristinka-tehotenske-reklama-080-1100x618.jpg Zdroj: sofiafoto.sk

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Moja koža teraz oveľa citlivejšie reaguje na to, ked‘ málo pijem, a musím si dávať oveľa viac záležať na tom, aby som hlavne v horúčavách dodržala pitný režim. Čiastočne to bolo aj morskou vodou, no do väčšej miery menej častým pitím, že som mala aj po natretí sa  oblúbeným olejom Eucerin suchú kožu a musela som sa natierať viackrát za deň. Problém by ani tak nebol v pití, ale skôr s organizovaním behania na záchod. Veľakrát som sa to snažila vyriešiť tak, že som skoro ráno alebo keď som prišla do izby, vypila čo najviac vody a potom pokorne chodila každú chvíľu do kúpeľne. Ideálne by však určite bolo piť pravidelne.

Grilovačka

Keď sme sa vrátili domov, hneď na druhý deň sme organizovali pre priateľov malú grilovačku na našom panelákovom balkóne. Prišlo aj zopár rodičov, ktorí majú už väčšie deti, takže väčšinu času sme sa rozprávali o ich posledných dvoch mesiacoch tehotenstva a o tom, čo prišlo potom. Čo sa týka ešte častejšieho behania na záchod, to mi len potvrdili. A všetci sa zhodli na tom, že spanie bude už len ťažšie a ťažšie, najmä v horúčavách. Tomu sa mi nechcelo veriť, lebo keď som si po celom namáhavom dni ľahla do postele, už dlho sa mi tak dobre nespalo. Najmä po dvoch týždňoch hotelových postelí.

Čo ma veľmi potešilo, bola pomoc tých, čo prišli na našu grilovačku, a aj manželova pomoc. Minulé roky nám vždy zostalo ráno veľa neumytého riadu a trvalo hodiny, kým sme dali všetko do poriadku. Teraz manžel aj niektorí hostia umyli poháre aj taniere hneď po použití, dokonca išli ochotne otvoriť bránu tým, čo prišli neskôr, a ja som nemusela behať po schodoch.

Čitajte tiež:

Od tohto týždňa ma čaká ešte presne mesiac, kým pôjdem prvýkrát do pôrodnice a začnú sa pravidelné týždenné vyšetrenia a aj CTG. Najbližší týždeň ešte absolvujem posledný povinný ultrazvuk u svojho gynekológa. Tento mesiac ma navyše delí od pôrodu v Hainburgu, v ktorom som si vybrala pôrodnicu. Ak by nastal predčasný pôrod, museli by sme ísť tam, kde na to majú vybavenie, buď na Antolskú, alebo do Viedne. Zapojím teda svoje obľúbené afirmácie a budem malej dohovárať, že počkať sa oplatí.


Kristína je v 32. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

20.6.2017 1:21

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist