Kristína v 24. tt: Viac plánov ako síl

TEHUĽKA LIVE! KRISTÍNA Na kopance som si tento týždeň už tak zvykla, že ma vyruší len to, keď žiadne necítim. Stále sú najintenzívnejšie ráno a večer, ale možno je to len preto, že si ich vtedy môžem pokojne vychutnávať. Oproti minulému týždňu sú nepatrne silnejšie. A najradšej mám, keď smerujú von, priamo do mojej dlane. Keď smerujú dovnútra, je to pocit, akoby sa moje vnútorné orgány pohybovali samy od seba.

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Bruško mi znova trochu podrástlo a keď sa pri cvičení postavím na všetky štyri, cítim už jeho váhu. Ani si neviem predstaviť, že bude ešte niekoľkokrát ťažšie. Kým teraz bude dieťatko rásť týždenne po jednom centimetri, za ten istý čas už bude priberať po dekách. Keď sa pri cvičení naťahujem na stranu, cítim už, že koža má v naťahovaní svoje limity. Stále pokračujem v natieraní krízových partií, kedykoľvek si na ne doma spomeniem. Pred pár dňami ku mne dorazila z redakcie zásoba olejov proti striám od Eucerinu, za čo d’akujem a púšťam sa do testovania. Vyriešil sa tak môj cestovný problém, lebo pri vyšších teplotách sa môj starý dobrý kokosový olej rozpúšťa a preteká aj cez veko pohára. Eucerin je síce v plastovej, ale dobre uzatvoriteľnej flaštičke.

Ked‘ už sme pri cvičení, minulý týždeň som mala viac voľného času a predsavzala som si, že si konečne poriadne zacvičím. Zostala som nakoniec pri jednej tehotnej trénerke, ktorá má niekoľko pätnásťminútových videí zameraných zvlášť na ruky, nohy a brucho a zvlášť aj na cardio a posilňovanie. Zistila som, že mi viac sadne pomalšie tempo, ale zvládnem ešte svoje domáce činky. No všetky plány skončili tak, že dva dni som síce odcvičila viac ako klasickú polhodinku, no tretí deň som už celý prespala. A štvrtý som sa akurát ponaťahovala tak ako na tehotenskej joge. Musím sa teda zmieriť s tým, že to, čo som zvládla pred mesiacom alebo dvoma, už nezvládnem.

Čítajte tiež: 

Na návšteve u svokrovcov ešte otázka výbavy nepadla, riešili sa len mená. Ked‘ sme sa cestou domov ešte zastavili na rodinnej oslave narodenín, tou istou otázkou nás zasypal každý, kto nám prišiel do cesty. A rodina z manželovej strany je naozaj veľká. Pre nás je táto otázka ešte nevyriešená, pretože každý z nás má svoje obľúbené, ktoré by chcel potomkovi dať. Ja Evelína, manžel Mária. Mne sa najviac páči Marína, ale to nepochodilo za hranicami vôbec. Aspoň jedným plusom bolo, že názory sa viac prikláňajú na moju stranu a myslím, že pomaly-pomaličky tento boj vyhrám. Ani jednému z nás by neprekážalo, ak by sa to druhé meno dalo druhej dcére, ale ani jeden sa nechce vzdať svojho mena pre prvú dcéru. Verím však, že matky majú vždy posledné slovo a že to tak bude aj v našej rodine, hoci až v pôrodnici.

V rakúskej rodine pôrodné príbehy vôbec nie sú téma. Ak sa už drzo spýtam, stretávam s pozitívnymi zážitkami. Prirodzený pôrod po prvom cisárskom reze. Alebo prirodzený pôrod dvojičiek. Bez hľadania nemocnice, kde by na také niečo bola ochota. Jednoducho sa to tak dá všade. Na slovenské historky našťastie nemám slovnú zásobu, a ani som sa nechcela chváliť, čo všetko som o slovenských pôrodoch, kde sa porušujú základné práva pacienta, počula a čítala. Teraz vyhľadávam a čítam už len tie, ktoré sú pozitívne, a väčšina z nich je práve z Hainburgu alebo českých pôrodníc. Tak azda o pár mesiacov budem môcť podobný napísať aj ja.


Kristína je v 24. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

24_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist