38. tt – Taška do pôrodnice pripravená

TEHUĽKA LIVE! KRISTÍNA Pravidelne myslím na to, že som ešte niečo zabudla zabaliť. Napriek tomu je taška do pôrodnice pripravená v kufri auta, aby sme ju nemuseli so sebou brávať vždy, ked‘ ideme k vode alebo niekam, odkiaľ by sa nám možno už neoplatilo vracať sa domov a za chvíľu znova nasadať do auta a hnať sa do pôrodnice.

kristinka-reklama-148_pp-1100x618.jpg Zdroj: sofiafoto.sk

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Manžel to berie veľmi vážne, čo čoraz viac obdivovujem. Už to budú dokonca dva týždne, čo nič nevypil, aby som nemusela šoférovať, ale najmä preto, aby mohol kedykoľvek šoférovať on. No s troma týždňami, ktoré do termínu zostávajú, to pomaly začínam brať vážne aj ja.

Takmer všetko do pôrodnice sa mi zmestilo do budúcej tašky na prebaľovanie. Jedine župan musel do zvlášť tašky. Veľa si toho ani nebolo treba zabaliť, ako nám vraveli pri prehliadke oddelenia, na ktorej sme boli pred takmer troma mesiacmi. Aj keby som si vraj zabudla papuče alebo zubnú kefku, nič sa nestane, pretože sa to stalo už toľkým, že majú pripravené náhradné. Jediné, čo zostalo doma, je fotoaparát, ktorý bude mať na starosti manžel. A na starosti bude mať aj ovocie, ktorého teraz máme vždy doma akosi priveľa, keby tých pár sladkých ľanových tyčiniek a hroznový cukor počas pôrodu nestačilo ani mne, ani jemu.

Predvčerom sme zmontovali drevenú kolísku a zrejme poslednou úlohou predtým, než bude všetko na svojom mieste, bude umiestniť ju v našej spálni, čo si možno vyžiada otočiť posteľ a premiestniť pár d’alších vecí.

Nemôžem ani povedať, že by som sa doma nudila. Mám pocit, že stále je čo robiť a pripraviť. A to aj potom, čo som niekoľko dní len prala, žehlila a skladala oblečenie, plienky, plachty, šatky na nosenie, jednoducho všetko, čo mi prišlo pod ruku. V duchu som d’akovala, že plienky sa už žehliť nemusia, pretože stáť niekoľko hodín pri žehliacej doske tri týždne pred pôrodom nie je vôbec ľahké. Dosť dlho mi zbaralo poskladať dvadsať plienok do novorodeneckého skladu, ostatné našťastie stačilo len zložiť na dvakrát, ked’že už majú v strednej časti niekoľko zošitých vrstiev. Vôbec státie alebo aj sedenie po dlhšom čase naozaj unavuje.

Čítajte tiež:

Tých pár chladnejších a upršaných dní mi však veľmi pomohlo prekonať únavu. To ale neznamená, že by som zvládla deň bez aspoň kratučkého zdriemnutia. Ešte sa mi nestalo, že by som si ľahla do postele a nezaspala, a to ani v ten najupršanejší deň. Hoci sa zdá, že byť stále doma znamená mať veľa času, vôbec to tak nie je. Aj vyjsť na tretie poschodie niekedy trvá pár minút. A oddych, nech počítam ako počítam, zaberie väčšiu časť dňa. Ked‘ znova nastúpia horúčavy, možno si aj ja poviem to typické, nech už to mám konečne za sebou!

Kristína


Kristína je v 38. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

1.8.2017 3:27

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist