Kristína v 30. tt: Poslednýkrát k moru

TEHUĽKA LIVE! KRISTÍNA Tento týždeň by som nazvala týždňom lúčenia. O chvíľu sa odsťahuje moja dobrá kamarátka, ktorá u nás v jednej nevyužívanej izbe niekoľko mesiacov bývala. A my pomaly začneme so zariad’ovaním detskej izby, len čo sa vrátime z poslednej tohtoročnej dovolenky. A že je tá izba potrebná, už začína byť cítiť, pretože kočík pri dverách nám teraz len zavadzia a v spálni sa mi začínajú hromadiť veci, ktoré som už stihla kúpiť do výbavy, najmä látkové plienky a to neuveriteľne malé oblečenie.

kristinka-1-1100x618.jpg Zdroj: Zuzana Beringerová

Foto: Zuzana Beringerová, www.sofiafoto.sk


Kamarátka sa chystá cestovať a až tesne predtým, než sme sa rozlúčili, sme si uvedomili, že sa uvidíme až v auguste, ked‘ už budem mať odrodené. Posledný deň sme ešte stihli spolu ísť na blšák, kde sme si prenajali stánok a ja som priniesla veľa vecí, ktoré moje brucho vyradilo z obehu. Samozrejme, bolo tam aj veľa takých vecí, ktoré som si kúpila a nenosila, ale aj s nimi som sa lúčila celkom ťažko. A až pri poslednom triedení šatníka som si uvedomila, že mám aj veľa vecí, v ktorých nebudem môcť dieťa kojiť bez toho, aby som si ich celé nemusela vyzliecť. Napríklad šaty so zipsom vzadu, rôzne dlhšie šaty bez výstrihu alebo celkom obtiahnuté na tele. A naopak, uvedomila som si, že ak už kvôli výpredaju zavítam na nákupy, tak sa budem musieť pozrieť hlavne po košeliach alebo aj šatách, ktoré sa zapínajú klasicky vpredu, na gombíky.

Čítajte tiež:

Nie všetko sa mi podarilo predať, no vyrazila som tak na dovolenku s celkom slušným vreckovým v peňaženke. Je to naša posledná poriadna dovolenka so všetkým, čo k tomu patrí. Veľkým kufrom, niekoľkými hodinami strávenými v aute a morom, ked’že nepatríme k turistom, ale skôr k plavcom a kaviarenským povaľovačom. Moja mama veľmi nadšená nebola a môjmu mužovi niekoľkokrát zopakovala že je to veľká zodpovednosť. S jej vyčítavým pohľadom sme v sobotu vyrazili na cestu. Jednu veľkú zmenu sme však museli urobiť. Kým doteraz sme radi cestovali bez vopred rezervovaného ubytovania a jasných plánov, tentokrát som zatúžila skôr po jednom stálom mieste na niekoľko nocí.

Nakoniec sa môj dovolenkový inštinkt ukázal byť správnym, lebo malá sa v bruchu bud‘ po dlhšej dobe na diaľnici alebo po niekoľkých serpentínach začala ozývať kopancami a nespokojným prevaľovaním. Hoci som si zatiaľ nebola celkom istá, aké máva nálady, teraz som tušila, že ani v pomerne veľkoryso polohovateľnom sedadle nenájdem ideálnu polohu. Istý inštinkt mal aj môj manžel, ked‘ cestu k našej obľúbenej čiernohorskej pláži rozdelil na dva dni.

Čo sme teda tušili, sa nám aj potvrdilo. Ked‘ sa vrátime z tejto dovolenky, zostaneme už radšej celé leto doma.


Kristína je v 30. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

27_tyzden_tehotenstva.jpg

 

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist