Viktória v 19. tt: Takmer v polovici

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Už som takmer v polovici tehotenstva a aj napriek tomu zostávajú niektoré procesy pre mňa záhadou. Hlavne tie psychické.

 Foto: Julia Soos, www.juliasoos.sk


Sú dni, keď ani nevnímam, že vo mne rastie dieťa. S manželom vybehneme na turistiku, zájdeme do kina, na huby, cvičiť, na prechádzku na „našu“ lúku a ja zabudnem na to, že tam nie sme sami.

Inokedy sedím zamyslená na gauči, či už s manželom po boku, alebo nie, v práci alebo v autobuse a nič naokolo nevnímam a sústredím sa len na mrňúsika. Chytám si bruško a snažím sa identifikovať nejaký pohyb. Premýšľam, aké to bude neskôr, mysľou vzdialená od všetkého a ponorená v tom, čo sa so mnou a vo mne deje. Neviem, čo je normálne alebo ako by to malo byť… 🙂 Len si užívam – aj tie momenty, keď ani neviem, že čakám dieťa, a aj tie, keď sa už hlási o slovo.

Zistila som tiež, že všetky príznaky tehotenstva idú akoby mimo mňa. Samozrejme, že ich mám, cítim, že sa so mnou dejú zmeny, plynulo ich však absorbujem a prijímam za svoje. Už sa nesnažím s nimi bojovať ako v prvom trimestri ani sa už nehnevám, keď mi zrazu dôjde energia a nevládzem niečo dokončiť. Neprekáža mi, ak mi zrazu prestane tráviť a je mi ťažko. Keď idem po ixtý raz za hodinu na toaletu (doslova s každou kvapkou), beriem to ako prestávku.

Na druhej strane cítim aj kopu pozitívnych príznakov, ktoré robia tehotenstvo príjemnejším. Napríklad som asi ešte nikdy nemala také husté vlasy. Zároveň sa aj oveľa menej mastia, takže každodenné umývanie je minulosťou. Rovnako nechty, minule som sa pristihla pri tom, že sa mi už nepríjemne ťuká do klávesnice a asi by som ich už mala ostrihať (predtým by do takej dĺžky ani nedorástli). Príde mi zábavné, že v mojej mysli mi rastúce bruško, ktoré sa už teda nedá ukryť, pridáva na sexepíle. 😉

Čítajte tiež:

Podľa lekára je bábätko o týždeň väčšie, ako hovoria výpočty, som teraz vlastne už v 19. týždni. Všetky moje pôvodné nohavice teda skončili v škatuli „Hádam o rok“ a zaobstarala som si tehotenské. Teraz nerozumiem, ako som mohla niekedy nosiť nejaké iné – pohodlnejšie sú už azda iba tepláky alebo nič.

No a, samozrejme, začala som priberať aj na hmotnosti. Bábo akoby chcelo spolu so mnou vydržať do svadby, ale teraz sa „utrhlo z reťaze“. Na svadbe som mala iba asi okolo 1,5-2 kg nahor oproti pôvodnej váhe. Od toho dňa som za 2 týždne pribrala raz toľko. Začalo mi totiž veľmi chutiť jesť a trvám na tom, že moje dieťa by zjedlo aj koňa, ale najlepšie vypraženého.

Mám chuť na samé nezdravé veci a musím sa fakt držať, aby som jedla vyvážene. Predsa len spráskať všetko, na čo si pomyslím, by neosožilo ani mne, ani mrňúsikovi. Je to síce márnivé, ale dúfam, že hmotnosť nepôjde hore rovnakým tempom až do konca. Môj plán je pribrať len toľko čo treba. Našťastie sa zatiaľ všetko prejavuje len „na tých správnych“ miestach – na brušku a prsiach.

Bepanthenom sa natieram preventívne už asi mesiac ostošesť. Mám totiž z chudnutia strie na bokoch a zadku, tak dúfam, že aspoň brušku sa vyhnú.

A ešte na záver. Lekár si síce nebol na 100 percent istý (bolo ešte vraj priskoro), ale pravdepodobne čakáme dievčatko. 🙂


Viktória je v 19. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

15_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist