Viktória v 23. tt: No a bude to… :-)

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Tak sme tento týždeň absolvovali aj s manželom morfologický ultrazvuk. Naše dieťatko sa nám ukázalo v plnej kráse a dostalo nás na cucanie palčeka v priamom prenose.

Foto: Julia Soos, www.juliasoos.sk


U lekára bol tentoraz riadny frmol. Termín sme mali o 17.00, na rad sme však prišli až o 17.40 aj napriek lekárovej veľkej snahe. Nič to, hlavne, že sme všetko videli. A že sme toho teda videli neúrekom – mozog, bijúce srdiečko, žalúdok, rúčky so všetkými prstami, otvorenú pusinu a už zmiené cucanie palca na 4D ultrazvuku. A, samozrejme, aj tú malú podstatnú časť, ktorá nám prezradila, že to stále vyzerá na dievčenský prírastok do rodiny. 🙂

Inak má už pol kila a je celá v poriadku. Nožičky má uložené vľavo dole pri mojom bedrovom kĺbe a hneď aj večer si odskúšala, ako vie nimi kopať. Manžel bol z ultrazvuku tiež uveličený, je to predsa len úžasné vidieť, čo sa skrýva za tým rastúcim bruchom. O to viac, že pohyby cítim zatiaľ stále iba ja.

Inak mám pocit, že lekárom to asi nikdy úplne nedá, ak sa niečo vymyká zaužívaným postupom. Keďže som odmietla NT ultrazvuk v 13. týždni a zároveň som kvôli zmene lekára nestihla absolvovať skríning v 16. týždni, pán doktor si neodpustil poznámku. Vraj aj napriek tomu, že som na týchto vyšetreniach nebola, vyzerá moje dieťa v poriadku. Na čo som si ja teda tiež neodpustila vyjadrenie, že predpokladám, že malá by bola stále rovnako v poriadku. Rozhodla som sa jednoducho veriť v to najlepšie a ušetriť sebe a aj jej stresy z rôznych prehliadok.

Jeden stres som ušetrila a vyrobila som si ďalší. Teda moje telo si ho vyrobilo. Deň po ultrazvuku ma seklo v krížoch. Ráno som si chcela natiahnuť nohavice, a rup. Bolesť sa rozšírila od jedného bedrového kĺbu k druhému a ja som padla do postele ako polienko. Keďže som to ešte nezažila, myslela som si, že to za chvíľu rozchodím. Nestalo sa, a tak som bola nútená zostať celý deň v posteli v polohe mŕtveho chrobáka.

Čítajte tiež:

Našťastie bolesti boli vydržateľné, a teda som ani neuvažovala nad nejakými utišujúcimi liekmi. Až na ďalší deň som zašla do lekárne, či mi vedia poradiť, ako tomu pomôcť. Doma mám suché teplo – ohrievací vankúšik do mikrovlnky, ktorý je stále ešte mojím najlepším kamošom. Lekárnička mi ešte poradila magnézium a odobrila mi aj konskú masť. No tá masť je poriadne silná, takže si radšej z 2 odporúčaných aplikácií za deň dávam iba jednu. Magnézium ma nejak neohúrilo. Tehotná kolegyňa ho užíva kvôli bolestiam chrbta pravidelne a veľmi jej pomáha. Ja som teda necítila žiadnu zmenu, preto som sa rozhodla zostať iba pri teple a natieraní.

Našťastie stuhnutosť a bolesť pomaly ustupujú. S maminou sme teda stihli aj krátky nákup prvých vecičiek – pár látkových plienok s potlačou, krásne červené plienkové nohavičky a minirukavičky. Keďže do pôrodu ďaleko a pár vecičiek pre bábo asi zdedím, celkom som sa krotila. No v tých detských obchodoch by človek dokázal nechať aj celú výplatu. 🙂


Viktória je v 23. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

15_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist