Viktória v 36. tt: Žeby „poslíčkovia“?

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Niečo som cítila. Dole v brušku, podobne ako pred menzesom. To sú „poslíčkovia“? Už??

Foto: Sladina Národová, www.inafoto.sk


Ešte existuje možnosť, že ide len o pohyb čriev vplyvom neporiadneho trávenia, alebo sa mi jednoducho naťahujú nejaké väzy. Tomu druhému ani sama neverím. Trávenie ešte teoreticky prichádza do úvahy. No ten čudný pocit sa zopakoval aj na ďalší deň, aj na ten nasledujúci.

Tak či tak – znervóznela som. A poriadne. Ešte toho potrebujem stihnúť veľmi veľa! Viem, že poslíčkovia neznamenajú, že hneď zajtra ma povezú do nemocnice, ale akoby som počula v uchu vzdialené zvonenie budíka. Blíži sa to rýchlejšie, ako som si myslela. Len teraz sme začali s prerábkou domu a máme roboty ako na kostole. Musím zbaliť našu malú domácnosť a vybaliť ju na druhej strane v stave pripravenom na bábätko. Je potrebné vybrať kachličky, podlahu, gauč, posteľ, chladničku a kopu ďalších vecí. Netuším, či sa to stihne, kým som v jednom kuse. A ak nie? Bude to chcieť plán D, E, F na ďalších x možností. Dúfam, že to zvládnem aspoň načas do pôrodnice.

Asi predbieham udalosti. Potrebujem sa upokojiť a na nasledujúcej prehliadke sa na to opýtam lekára. Mrňúska aj tak príde, keď uzná za vhodné. Moje jančenie ničomu nepomôže, stres to akurát urýchli.

Ak by sme už boli presťahovaní, tak by som pôrod privítala. Viem, že pre malú je ešte skoro, takže si to ani potichu neprajem, ale začínam mať dosť. Brucho stále rastie, znova sa mi zväčšili prsia a podobne ako na začiatku, veľmi ma svrbia. Často dychčím aj pri malej námahe. Krvácajúce ďasná už ani nevnímam. Dlhý a tvrdý spánok je skôr snom ako realitou. A to mi všetci odporúčajú vyspať sa „do zásoby“, kým sa dá. Asi som to už prešvihla. Treba začať, kým je bábo malé, takéto veľké majú každú noc na programe diskotéku. Aspoň to moje.

Tiež má málo miesta, tak sa naťahuje „cestou najmenšieho odporu“. Kým prišla na to, ktorý smer to je, vyskúšala rebrá, pupok, bočné steny brucha pomaly až na chrbte a hlavne mechúr. Pomerne rýchlo zistila, že najmenej odporuje mechúr. Zrejme je to podobná zábava ako na skákacom hrade.

Čítajte tiež:

A chcem hniezdiť! Nie chcem, ja musím! A vlastne je jedno kde. Hlavne, nech mám pocit, že som pripravená na príchod nového člena rodiny. Doteraz som o nákupe niektorých položiek pre bábätko len uvažovala a zvažovala som najlepšie možnosti. Zrazu sa z toho stala nevyhnutnosť, od ktorej závisí moje psychické zdravie. Už nevydržím čakať! Preto mi doma tróni vanička, fusačik a tyčinky do uší. Tie tyčinky boli skvelý záchvat. Nemám ešte postieľku a kočík, ale hlavné je, že tyčinky už áno. 😉 Ostatné ešte potrebné kusy mienim dokúpiť tento týždeň. Potom všetko vyperiem, vyhradím vecičkám patričné miesto v skriniach a následne azda budem vedieť premýšľať aj nad niečím iným. 😉


Viktória je v 36. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

15_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist