Viktória v 11. tt: Nechcem byť škrečok v kolotoči

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Tehotenstvo postupne začína odhaľovať aj svoje pozitívne stránky, prináša mi však zatiaľ viac obáv. Jednou z nich je, že môj život už bude vyzerať iba stále rovnako – prebaliť, nakŕmiť, šup do kočíka a točiť „kolečká“ okolo domu. Ako škrečok v kolotoči.

 Foto: Julia Soos, www.juliasoos.sk


Tieto myšlienky ku mne vždy prichádzajú vtedy, keď si tehotenstvo práve neužívam. Keď som vyčerpaná a tak veľmi by som potrebovala ešte pár vecí dokončiť. Keď sa ráno neviem prebrať a najviac by mi pomohla káva. Keď večer prídeme s partnerom z práce a máme za sebou jeden z TÝCH dní a potrebovali by sme dať si spolu pohár vína. Alebo na dovolenke, keď sme v lone krásnej prírody a nohy odmietajú turistickú trasu, ktorú sme si naplánovali. V týchto chvíľach silno dúfam, že moje dieťatko bude aspoň relatívne pohodové a bude spolupracovať pri všetkom, čo by sme s ním radi zažili. Dúfam, že bude vedieť dobre spinkať a bude sa chcieť nosiť v nosiči, bude spoločenské a odvážne, bude mať rado prírodu a bude mať chuť objavovať.

Uvedomujem si, že sú to len moje želania. : -) Mrňúsik bude, aký bude. A možno ja budem škrečkom a nebude mi to vôbec prekážať. 😉 Verím, že sa to všetko naučím postupne akceptovať. Cítim, že tehotenstvo je vlastne jedna veľká prírpava na to, čo bude potom, a že sa toho ešte veľa musím učiť. Potrebujem si navyknúť spať aj počas dňa, spomaliť, nájsť viac pokoja a trpezlivosti. Pozerať sa okolo seba a uvedomovať si, čo vidím, aby som to mohla ukázať ďalej. Ukázať mrňúsikovi svet, život a naučiť ho žiť.

Filozoficky na začiatok, praktickejšie pokračovanie. Z fyzickej stránky sa cítim naozaj dobre. Aspoň polovicu dovolenky som sršala energiou, zvládla som nejakú tú turistiku, kúpanie, zábavu s priateľmi. (A zistila som, že najlepšie nealko pivo je Bernard. 😉 ). Nepociťovala som ozaj žiadne prekážky. Na záver ma síce už znova chytala únava a ak sa dalo, poobede som si rada zdriemla, ale keď len to… : -) Myslím, že sa mi tiež menej mastia vlasy a pokožku na tvári mám jemnejšiu s minimom vyrážok. Všimla som si aj, že sa mi na bruchu začala robiť tmavá čiarka od pupka nadol a považujem to za veľmi zábavný znak tehotenstva.

S približujúcim sa termínom návštevy u lekára a zároveň aj koncom prvého trimestra začínam byť netrpezlivá. Rada by som sa už naplno tešila vediac, že je všetko v poriadku. Myslím, že som sa už zžila so svojím stavom, už mi nepríde čudné hovoriť o sebe ako o tehotnej. A čoraz viac chápem, že vo mne rastie dieťa – osoba, nový človek.


Viktória je v 11. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

12_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist