Viktória v 13. tt: Aj Xena potrebuje spať

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Na konci prvého trimestra som si už myslela, že ma nič nemôže prekvapiť. Chyba. V tehotenstve treba čakať neočakávané.

 Foto: Julia Soos, www.juliasoos.sk


12. – 13. týždeň bola aj moja pomyselná hranica, za ktorou som dúfala, že zo mňa opadnú obavy z možného náhleho konca tehotenstva. Ony však, práve naopak, prišli. Minulý týždeň som sa cítila ako Xena – plná síl, energie. Tento týždeň partner skonštatoval, že tuším aj Xena potrebuje spať.

Zároveň ma začali trápiť bolesti v podbruší. Nedali mi niekedy spať ani v noci, hlavne ak som sa zobudila, že musím na záchod, nevedela som si potom nájsť miesto v posteli.

Nuž už samotné takéto pobolievanie ma mierne znervózňovalo, ale stále sa mi to zdalo v rámci normy – veď mrňúsik rastie a s ním aj všetko okolo.

V stredu v práci však na mňa prišli nevoľnosti. Za počítačom som sedela ako múmia, všetko jedlo mi stálo v žalúdku a dokonca sa začalo pýtať von. Hovorila som si, že to hádam ani nie je možné, doteraz nič, a na konci prvého trimestra príde rad aj na mňa?

Ďalšie dva dni som sa zmierovala s tým, že možno mi odteraz už bude takto naprd. Snažila som sa jesť ľahšie stráviteľné jedlá a kŕče po každom jedle začali ustupovať. Povzbudená som to vzdala s diétou a aj s odpočinkom prirýchlo.

S myšlienkou, že úroda nepočká, som sa chytila výroby domáceho džemu, ktorý máme s partnerom veľmi radi. Slivky boli zrelé, hrušky tiež, džem skvelý a ja hotová. Bolesti v brušku som už nevedela rozlíšiť – ide o zlé trávenie alebo sa deje niečo s mrňúsikom?

Na Babywebe tiež nájdete:

V sobotu sa ku všetkému pridala celkom úporná hnačka a ja som sa odovzdala vodorovnej polohe a knižke. Čierne uhlie mi trochu uľavilo, ale iba do chvíle, kým som si na nohavičkách nenašla malé svetlohnedé škvrnky. Moje unavené a už aj tak z toho všetkého napäté psychické ja sa začalo mierne stresovať.

Snažila som sa to brať s rozumom, predsa len špinenie bolo úplne minimálne, ale asi má každá mamička v nádeji svojho červíka „čoak-a“. Ten môj mi nedal pokoj, až kým ma partner na ďalší deň neodviezol na pohotovosť.

Pán doktor bol veľmi profesionálny, všetko prezrel, ukázal mi mrňúsika na ultrazvuku (asi ho budem musieť prestať volať mrňúsik, bol už taký veľký :-)) a skonštatoval, že všetko je v poriadku, žiadne nebezpečenstvo nehrozí a rovnako nevidí ani žiadne krvácanie. Mohlo vraj ísť o nejakú malú prasknutú cievku. Dostala som injekciu do zadnej časti a odkrivkala som k autu s pocitom, že tehotenstvo zo mňa robí trochu hysterku. Partner ma však upokojil, vraj je to OK, pokiaľ nevrieskam a nevyvádzam. Tak teda dobre. 🙂


Viktória je v 13. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

12_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist