Viktória v 35. tt: V centre pozornosti – dieťa

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Vianočný zhon sa skončil, stres opadol a ja som po pár dňoch doma úplne prepadla detskej mánii.

Foto: Sladina Národová, www.inafoto.sk


Popri práci a ostatných povinnostiach som tehotenstvo vnímala tak povrchnejšie. Pokoj a voľné dni však urobili svoje. Uvedomila som si, že pôrod a bábätko sa blížia a ja sa potrebujem pripraviť. Vybrať si konečne pôrodnicu, trénovať relaxáciu, masírovať hrádzu, ujasniť si pôrodné preferencie, dať dohromady výbavičku a čo-to naštudovať aj o starostlivosti o bábätko. No a to len tak na začiatok.

Začala som paradoxne od konca svojho zoznamu – štúdiom. Dostali sme s manželom od Ježiška knihu „Návod na prežitie pre bejby“ a pustili sme sa do nej ešte v ten večer. Obaja sme už asi potrebovali nejaké informácie a praktické rady, lebo všetky kapitoly sme len tak hltali. Každého zaujalo niečo iné – manžela šokovalo, koľko rôznych druhov plaču môže dieťatko používať, ja zasa nezabudnem na to, čo robiť, ak bábätko hryzie pri dojčení. V každom prípade sa cítim teraz aspoň trochu pripravená na príchod našej malej – už verím, že moju starostlivosť prežije. 😉

Ako ďalšie som si predbežne vybrala pôrodnicu. Ešte mi zostáva ísť ju osobne navštíviť, ale to, dúfam, stihnem budúci týždeň. Pripravujem postupne aj plán B a C pre rôzne situácie. Budem rodiť vo februári (teda termín mám vo februári ;-)) a moja vysnívaná pôrodnica je vzdialená 1,5 hodiny jazdy autom. Takže zohľadňujem aj poľadovicu, dopravnú špičku, snehovú kalamitu, nadpriemerne rýchly postup pôrodu či iné nepredvídateľné udalosti. Našťastie mám po ceste niekoľko nemocníc, kam môžem v nevyhnutnom prípade zamieriť. Dúfam, že tak ako mňa, to upokojí aj moje okolie, ktoré tuší katastrofu v každej odchýlke od priemeru. 😉

Stihla som aj urobiť zoznam potrebných vecičiek a porovnať ho s tým, čo už mám doma. Zistila som, že na oblečenie potrebujem dokúpiť už len detský vak alebo zimnú zavinovačku a ponožtičky. Pred pár mesiacmi sa mi totiž narodila sesternica a som šťastnou dedičkou všetkých dupačiek, body a iných potrebností pre malú slečnu. Keď som si všetko rozložila na posteľ, manžel pred tou záplavou bielej a ružovej zdupkal do posilňovne v strachu, aby ho to nejako nepoznačilo. 😉 Keď sa presťahujeme, dokúpime ešte postieľku, vaničku a niečo na prebaľovanie a v zásade budeme mať všetko.

Čítajte tiež:

Masáže a relaxácie boli trošku odsunuté na vedľajšiu koľaj, ale vravím si, že ešte nie je príliš neskoro. Zatiaľ sa snažím v rámci svojich možností aspoň udržiavať v kondícii – cvičiť doma alebo vo fitku a chodiť na prechádzky či krátke turistiky. Cítim však dramatický pokles výkonnosti a rýchlosti. Na poslednej prechádzke ma do kopčeka musel vytlačiť manžel. 😀 Aj bežné činnosti už vyžadujú oveľa viac času a námahy ako predtým. Napríklad obliekanie, šnurovanie topánok, zdvíhanie spadnutých vecí zo zeme atď. Pri tých posledných väčšinou skúšam šikovnosť prstov na nohách, len aby som sa nemusela zohnúť.

Ešte nemám všetko hotové, ale som na dobrej ceste a som rada, že som s tým začala teraz. Najbližším týždňom bude dominovať prerábka a sťahovanie. Naše plány sú trochu natesno, takže dúfam, že mrňúska sa nerozhodne pre predčasný nástup na scénu.


Viktória je v 35. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

15_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist