Viktória v 24. tt: „Posledný“ výlet zrušený

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Ledva som sa vyhrabala zo seknutia v krížoch, už ma aj sklátila ďalšia nepríjemnosť. Prechladnutie.

Foto: Julia Soos, www.juliasoos.sk


V tomto počasí sa ani nie je čo diviť, kašľajúci, smrkajúci a inak sa choro prejavujúci ľudia sú všade. A keďže sme mali plný program naháňania sa za novým domovom, zlý spánok a zrejme aj slabšiu imunitu, dostalo sa to aj k nám domov.

Najprv choroba skočila na manžela a potom aj na mňa. Keďže on je už medzičasom celkom fit, dúfam, že aj u mňa to bude mať krátke trvanie. Uvidíme. Hlavne preto, lebo jediné moje zbrane teraz sú vitamíny, litre čaju, cesnak, med, citrón a primerané množstvo zázvoru. A oddych. Nie som zástancom zbytočného užívania medikamentov (čiže by mi tento prírodný prístup mal vyhovovať), ale uznávam, že je fajn mať niekde pod sebou túto záchrannú sieť.

Vedela som už vopred, že ak počas tehotenstva ochoriem, viac-menej to budem musieť vydržať bez liekov. Keď som už cítila, že to na mňa lezie, začala som si zisťovať viac, aby som bola v obraze. Prekvapilo ma, čo všetko sa neodporúča. Okrem tých (pre mňa) najzjavnejších – antibiotík  či liekov na báze acylpirínu ma prekvapili aj kvapky do nosa alebo spreje do hrdla.

V zásade jediné, čo by som si mohla dať, je Paralen, sprej do nosa s morskou vodou a na hrdlo kloktať slanú vodu, repík alebo šalviu (ale tú IBA kloktať). Keď si to skombinujem aj s faktom, že ešte aj nie všetky bylinky a koreniny sa tehotným odporúčajú, chvíľu som si pripadala vydaná napospas bacilom.

Poňala som to však pragmaticky. Napokon, čo mi už iné zostalo, však? 😉 Bylinkových čajov mám viac druhov a striedam ich tak, aby sa mi neopakovali rovnaké bylinky pričasto, a prekladám ich ovocnými čajmi. Zázvorový si robím silný, ale iba raz za deň, keďže informácie o jeho užívaní v tehotenstve sú protichodné. Med s citronóm si dávam podľa chuti, ale v zásade neobmedzene. Cesnak je môj najlepší kamoš, lebo k nemu som nenašla žiadne negatíva (okrem možnej ťažoby na žalúdku). Slaná voda by u mňa vyvolala dávivý reflex, tak som siahla po repíku, aj keď to vyzerá na beh na dlhú trať. A sprej s morskou vodou si tiež kúpim a nejak to celé prežijem. 🙂

Čítajte tiež:

Mrzí ma však, že som ochorela práve v čase, keď sme mali ísť na náš posledný zahraničný výlet vo dvojici. Chystali sme sa na pár dní do Paríža, kamarátka tam býva, letenky sme zohnali lacné a ešte aj počasie vyzeralo ideálne. Nakoniec sme celý výlet nadobro odpískali, keďže letenky sa už vymeniť nedali a pomaly sa blížim k záveru 2. trimestra.

Poučenie pre mňa (a možno aj pre ostatných) – v tehotenstve sa nedá nič na 100 percent naplánovať a platí to viac ako kedykoľvek inokedy. Preto je vždy dobré mať poistenie storna, ktoré sme si my neprezieravo nevybavili.

Utešujem sa však tým, že malá kope o sto-dvesto, tak jej azda nič nechýba. A jedného dňa môžeme objavovať Paríž aj spolu s ňou… 🙂


Viktória je v 24. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

15_tyzden_tehotenstva.jpg

Viac o téme: bylinkychorobaspánok

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist