Viktória v 16. tt: Svadba

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Keď som zistila, že som tehotná, jedny z mnohých myšlienok, ktoré som mala, boli o svadbe. Čo šaty? Nebude mi na zábave zle? Užijem si to vôbec? A túto sobotu ten deň prišiel.

 Foto: Julia Soos, www.juliasoos.sk


Samozrejme, že sa ma pár dní pred dňom D zmocnila predsvadobná nervozita. Zrazu som dostala pocit, že bude málo jedla, nikto sa nebude baviť a alkoholu sme určite tiež objednali málo. Zavolala som všetkým, ktorých sa to týkalo, a v hystérii som objednala do bufetu ďalšie dve husi. Samozrejme, moje v tomto smere už skúsené kamarátky ma upokojovali, že čím väčší stres pred svadbou, tým je samotná svadba lepšia. A po pár hodinách zo mňa napätie opadlo, zrejme aj preto, lebo som za nič na svete nechcela byť zbytočne v strese kvôli mrňúsikovi.

Piatok som teda poňala zľahka – na manikúre a pedikúre som si výborne „pokecala“ s manikérkou, bez stresu a zhonu som sa prechádzala po trhovisku a hľadala som perníkové srdiečka pre rodičov, ktoré inokedy vykúkajú z každého rohu a teraz nič. V nákupnom centre som si kúpila namiesto balónikov slnečné okuliare a ďalšiu hodinu som si v kaviarni nad bezkofeínovou kávou čítala po x-tý raz obľúbenú knihu.

Azda len večer sme s partnerom trochu stresovali, keď bolo treba prichystať všetko potrebné na ďalší deň, ale v zásade sme sa celkom spokojne dostali do postele pred 23.00.

Ráno som teda vyskočila na rovné nohy ako veverička už o šiestej s myšlienkou, že určite toho ešte máme veľa na práci. O 7.45 som skonštatovala, že mám 45 minút času na ničnerobenie, keďže všetko je pripravené. Vyložila som si teda nohy a v podobnom duchu sa nakoniec niesol celý deň. Všetci, s ktorými sme prišli do kontaktu, nám priali šťastie a lásku, veľa zdravia bábätku a mne sa zdal svet čoraz krajší.

Čítajte tiež:

Mrňúsik v šatách stále nevykukoval a napriek horúčave mi v nich bolo príjemne. Počas celého dňa som necítila žiaden diskomfort, vládala som pózovať na slnku, vybavovať a organizovať všetko potrebné, upokojovať pár ľudí v strese okolo seba, žartovať s nastávajúcim a neskôr sa baviť s hosťami.

Pripila som si symbolicky a zistila som, že aj bez alkoholu sa dá úžasne zabávať. Prišla som aj na to, že ak sú správne šaty (v ktorých sa nič ani nehne), dá sa aj super tancovať a aj si poskočiť. 😉 Tiež, že pitný režim je nadovšetko, bez ohľadu na nepohodlné návštevy toalety vo svadobných šatách. Malé jedlá každých pár hodín zasa zabezpečili, že som mala stále dosť energie. No najdôležitejšie bolo, že sme to ja a aj môj teraz už manžel brali s ľahkosťou. Zodpovedne, ale bez zbytočného perfekcionizmu.

Čo sa dalo opraviť, to sme urobili. Čo nie, nechali sme tak. Keď mi bolo teplo, vyzliekla som si šaty a šla som sa osprchovať. Keď som okolo 23.00 cítila, že v šnurovačke už nevydržím, presunuli sme program a ja som sa prezliekla pred polnocou. Aj keď som sa o mrňúsika neobávala, predsa len som sa pri tanci (hlavne tých rockovejších skladbách) sledovala a keď som cítila, že bruško nadskakuje, alebo iné nepríjemné pocity, proste som prešla do pomalého knísania.

Svadba s mrňúsikom teda dopadla nad moje očakávania. Aj keď mi často myšlienky zabehli k nemu, či sa má fajn, obrad bol len o mne a partnerovi. Nemyslela som na nič a nikoho, ani na bábätko.

Bol to sľub len nás dvoch a pre nás dvoch.


Viktória je v 16. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

15_tyzden_tehotenstva.jpg

 

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist