Viktória v 9. tt: Ťažké týždne

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA S každým novým týždňom prichádza iný príznak, iný pocit. Na začiatku siedmeho týždňa som si myslela, že nezvládnem ani žiť, a napadla mi aj myšlienka, že na čo som sa to len ja dala…

Tá neprestajná únava bola hrozná. V práci nával, osobné pozývanie celej rodiny na svadbu, prosté bytie – niečo si pripraviť na jedenie, obliecť sa, premýšľať – všetko sa mi stalo bremenom. Dokonca som aj dva dni vynechala z práce, lebo som nevládala vstať z postele. Ráno som sa ako-tak vyteperila do kúpeľne, obliekla som si prvé, čo mi prišlo pod ruku, ale po nevinnej organizačnej otázke od partnera môj mozog kapituloval a ja som spadla naspäť do postele a zostala som nevládna celý deň. Na návšteve u budúcich svokrovcov som dokonca zaspala 2-krát za deň! Prišlo mi paradoxné, že hoci ma zmáhala únava, spánok som mala veľmi plytký a prerušovaný a aj počas oddychu mi hlavou neprestajne vírili myšlienky a nedokázala som úplne vypnúť.

Do toho mi začalo bývať zle. Myslela som si, že to už je ono, to sú tie tehotenské nevoľnosti. Nakoniec sa ukázalo, že ide „len“ o zlé trávenie, takže našťastie sa žiadne pobyty nad záchodovou misou nekonali. Ani to však nebol med lízať – každé jedlo mi stálo v žalúdku a ja som v duchu vymeriavala cestu od svojho pracovného stola na toaletu a premýšľala som, aký veľký trapas by bol, keby som to „vyklopila“ medzi stoly v open space. Napokon som zistila, že mi je lepšie, ak si dávam ľahké, varené, zeleninové, málo korenené jedlá. Mäso a ryby zostali zrazu tabu a ešte aj nad šalátom som začala ohŕňať nos. Tehotenské vitamíny Femibion ma tu podržali, aspoň som mala istotu, že prijímam dostatok kyseliny listovej.

Mala som tiež pocit, že už nastal čas objednať sa na prehliadku k lekárke. Keďže so svojou súčasnou doktorkou nie som veľmi spokojná, začala som rozsiahle pátranie po niekom vhodnejšom. Nuž, nájsť dobrého gynekológa je úloha pre Sherlocka. Iba jedna z mojich kamošiek mi odporučila svojho lekára, a aj ten bol zo súkromného zariadenia. Začala som teda pátrať na diskusných fórach a iných podobných stránkach. Nakoniec som si pár vytypovala, ale jedna mala plno a už nikoho neprijímala, druhá za týždeň končila a sťahovala sa, tretí síce prijímal, ale poplatky sa mi zdali privysoké. S pocitom, že veď azda to nebude také zlé, zavolala som tej svojej. Sestrička ma objednala až na koniec júla, čo budem už asi v 11. týždni. Celkom ma to potešilo, nepotrebujem tam chodiť viac, ako je nevyhnutné. Dostala som však hneď „kvapky“, keď som chcela o pár dní zmeniť termín kvôli dovolenke. Vraj to by som teda nemala a že sa mám modliť, aby som nezačala krvácať. Azda všetky pochopíte, že som si jej slová nevzala k srdcu, keďže sa ma ani neopýtala, kamže to idem na dovolenku. Uznávam, že pôvodný plán možno znie trochu nebezpečne, ale z Rumunska sme ešte predtým pre moju únavu upustili a týždeň na Orave nepredstavuje väčšie riziko ako týždeň v Bratislave. A otázka lekára pre mňa týmto zostáva aj naďalej otvorená.

Na Babywebe tiež nájdete:

Rozhodli sme sa tiež, že by bolo vhodné oznámiť túto skutočnosť aspoň najbližšej rodine. Nebavilo ma už vyhovárať sa, zahmlievať, potajomky vymieňať poháre a tváriť sa, že som šofér. Mám pocit, že v tom momente si v duchu pár členov mojej rodiny plesklo po čele a veľa vecí im zrazu dávalo zmysel. Aspoň som nemusela vysvetľovať svoju častú podráždenosť. 😉 No radosť mali aj naši, aj budúci svokrovci, ktorí sa hneď začali častovať osloveniami „babka a dedko“ a nás s partnerom „ocino a mamina“. Musím povedať, že pre nás dvoch je to ešte veľmi abstraktná predstava. Tá malá fazuľka kdesi vnútri bude raz celým človekom? Naším dieťaťom? Zázrak, velebnosti, vopravdický!


Viktória je v 9. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist