Viktória v 7. tt: Tak som či nie som?

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Najprv mi prestala chutiť káva. Vyslovene mi bola odporná. Hovorila som si, že v práci asi kúpili inú značku. Myslím, že som ju do umývadla vylievala asi 3-4 dni, kým som prestala skúšať, či to neprejde. Potom sa mi zmenšila podprsenka a z pobehnutia na zastávku sa stalo utrpenie, lebo prsia boli citlivé ako ďas. Ďalší na rade bol kebab a paštéta – proste akékoľvek mäso zrazu nabralo formu najlákavejšieho kulinárskeho zážitku. Potom som začala navštevovať WC asi každú polhodinku. A potom mi to došlo. Ja som asi v TOM!

Možno sa vám zdá, že veď je to jasné ako trám, ale mne teda nebolo. Hlavne preto, že som reálne mohla byť tak v druhom-treťom týždni. Partner na mňa hľadel s pobavením, že čo si to namýšľam. Ja som na seba zas pozerala s obavami, či mi nešibe. Mojej psychike mal pomôcť tehotenský test. Ako na potvoru boli však všetky negatívne.

Mojím najlepším kamošom sa stal ujo Google. „Prebrúsila“ som asi všetky stránky s tehotenskou tematikou a hlavne fóra mi dávali za pravdu. No rôzne negatívne skúsenosti z môjho okolia či z internetu ma nútili zostať pragmatickou a netešiť sa predčasne. Dostala som sa tak medzi mlynské kamene – inštinkt a rozum. Rozum sa skrátka zdráhal uveriť, no inštinkt ma vystríhal. Napríklad na turistike v Malej Fatre, kam som sa tešila ako malá – keď som uvidela tie strmé zostupy, začala som pochybovať, či to bol dobrý nápad (a to už som čo-to v živote pochodila). Alebo keď sme si s partnerom chceli dať večer pohár vína, radšej som mu polovicu svojho prenechala.

Najväčším nepriateľom sa stal čas. Zrazu sa čas začal vliecť ako slimák. Deň očakávanej menštruácie (a tým aj Veľký testovací deň) sa nie a nie priblížiť. Nakoniec som to nevydržala a odštartovala som ďalšiu sériu testovania 2 dni pred. Celá nedočkavá som ráno vystrelila z postele už o šiestej, a hybaj ocikať ten vševediaci kúsok papiera. A bola tam! Tá druhá čiarka, ktorú som doposiaľ ešte nikdy nevidela.

Na Babywebe tiež nájdete:

Tentoraz to bolo srdce, ktoré sa zdráhalo uveriť a namiesto bláznivého poskakovania som tíško sedela na gauči a premýšľala, čo to všetko znamená a čo by som mala ďalej urobiť. Mám ísť zobudiť budúceho ocina? Čo dovolenka v rumunských horách, ktorú sme plánovali? Čo som to všetko stvárala za posledný mesiac? Môžem ďalej cvičiť? Čo ak sa nevpracem do svadobných šiat?

Zatiaľ nádejný otec vstal a obkukoval tú záhadnú paličku na práčke. Potom ma s úsmevom objal, ale volil vyčkávaciu taktiku – vyčkajme, či menštruácia bude ozaj meškať, a zopakujme test o pár dní, aby sme si mohli byť istí na 100 %. Prístup to bol určite veľmi rozumný, veď x tehotenstiev sa skončí skôr, ako sa na to vôbec príde. Rozum teda uznal, že má pravdu, ale… skoro ma porazilo! Chcelo sa mi to všetko rozoberať a najlepšie hneď a zaraz. A nie ísť do práce ako každý deň. Ako by dnes mohlo byť všetko také isté ako inokedy?? Veď som v TOM! Som TEHOTNÁ!


Viktória je v 8. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg

 

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist