Viktória v 15. tt: Konečne si to naplno užívam

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Už som pochopila, aké to je tehotenstvo si užívať. Baby, treba len počkať. 🙂

 Foto: Julia Soos, www.juliasoos.sk


V prvom trimestri bolo všetko akési príliš nové, stále sa niečo menilo, myšlienka, že som tehotná, bola ako sci-fi. To akože hovoria o mne? Bola som nervózna, mala som pocit, že nemôžem takmer nič, čo dovtedy, a musím toho veľa obetovať. Veď aj preto som v jednom z prechádzajúcich článkov písala, že tehotenstvo ma prekvapilo.

Teraz je všetko inak. Príznaky tehotenstva sa ustálili na bode „takmer žiadne“. Prsia ma nebolia, nemám také výkyvy nálad ako predtým, dokonca ani spať sa mi toľko nechce. Práve naopak, mám pocit, že energie mám kopu a znova vládzem byť fyzicky aktívna. Takže to je ten zázračný druhý trimester? Miestami akurát cítim ťahanie a v určitých polohách aj pichanie okolo bruška a mám na brušných svaloch akoby konštantnú svalovicu. To mi však pripadá normálne, keďže sa všetko tam vnútri musí prispôsobiť novému stavu.

Zároveň je príjemné, že to už takmer všetci vedia a nemusím hrať formu. A priznávam, že si miestami užívam ten záujem ľudí – častejšie sa ma pýtajú, ako sa mám, pochvália ma, že vyzerám dobre, pogratulujú mi či držia palce. Akoby zo mňa tehotenstvo urobilo inú osobu. Alebo že by na mne bolo konečne niečo zaujímavé? 😉

Aj ja sama som si už zvykla na myšlienku, že za pár mesiacov sa okolo nás bude tmoliť mrňúsik a teším sa na to. Viem, že bude aj plakať, zrejme málo spať a ktoviečo ešte, ale cítim sa maximálne vyrovnaná a šťastná. Akoby celý môj život smeroval iba k tomuto a ja som konečne dorazila.

Čítajte tiež:

Užívam si pomaly vykúkajúce bruško, ktoré má tuším tiež svoju vlastnú hlavu. Raz neprehliadnuteľne vytŕča, inokedy „zalezie“ a tvári sa nenápadne. Určite záleží aj na tom, čo si na seba oblečiem, ale na prvý pohľad môj stav ešte nie je úplne zjavný. Aj vo svadobných šatách (ktoré som vyberala ešte pred troma mesiacmi) sa mrňúsik (našťastie) ľahko ukryl.

A to je ďalšia z krásnych výhod tehotenstva – konečne nemusím sťahovať brucho! Ak je aj v nejakom oblečení viac viditeľné, vôbec mi to neprekáža. Práve naopak, najradšej by som si nakúpila kopu obtiahnutých šiat. 🙂 Aj kúsky, ktoré u mňa v skrini čakali na ten ideálny stav, keď budem mať konečne úplne ploché bruško, teraz vyťahujem a doma pred partnerom v nich „machrujem“. Teda zatiaľ doma. Predsa len, vonku by si ma ešte ľahko pomýlili so ženou bez sebareflexie, ale príde čas a ja budem pyšná budúca mamička aj na verejnosti. Už len aby mi nenapršalo do nosa. 😉


Viktória je v 15. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

15_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist