Viktória v 26. tt: Milé moje dieťa, drahý manžel

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Rada by som Vám dnes povedala pár slov. Hneď na začiatok prijmite, prosím, moje ospravedlnenie. Mrzí ma, že počas čakania na Tvoj príchod nie som vždy pozitívna.

Foto: Julia Soos, www.juliasoos.sk


Občas to na mňa príde – ráno sa postavím na váhu, ktorá zasa ukazuje o čosi viac, v každom kuse oblečenia si pripadám ako tuleň alebo ma bolí bok. Znova musím na WC, aj keď som bola pred 5 minútami, a zisťujem, že som včera ZASA niečo zabudla. Prepáčte, že sa nedokážem nad tieto drobnosti vždy povzniesť a som potom ufrflaná a chce sa mi plakať.

Mali by ste však vedieť, že to je iba chvíľka. Na každej oblohe sa občas objaví mrak, občas aj zahrmí a spadne veľa vody. No dôležité je, že slnko nakoniec vždy vykukne. A tak je to aj u mňa 🙂

Dcérka moja (ach, dúfam, že to doktor videl dobre :-D), ešte som Ťa videla iba ako obrázok na monitore. Najprv len ako väčšiu fazuľu a postupne čoraz jasnejšie, ale už ma dokážeš rozosmiať. Si moja chobotnička, ktorá všade kope, malá opica, ktorá v mojom bruchu nacvičuje svoje kúsky, a už sa teším na to predstavenie, ktoré nám pripravuješ. Viem, že to bude stáť za to 🙂 Sľubujem, že sa pokúsim byť viac trpezlivá, láskavejšia k svojmu telu, ktoré sa o Teba stará, ako vie, milšia k tatinovi, aby sa mohol tiež na teba tešiť, a… zhovievavejšia k svojmu šatníku, ktorý sa tiež snaží celou svojou kapacitou.

Drahý manžel, ďakujem Ti, že sa ma snažíš pochopiť. Viem, že sa Ti mením pred očami skoro zo všetkých stránok – fňukám viac, ako som mala vo zvyku, chodím zrazu neskoro a veľa vecí nestíham, nevládzem Ti byť takou parťáčkou“ ako predtým. Viem, že to určite nie je ľahké, ale zvládaš to skvele. 🙂 Som hrdá, že mám takého manžela.

Čítajte tiež:

Tvoje dnešné slová ma dostali. Parafrázujem: Nefrfli, láska, veď koľkokrát budeš ešte tehotná?“ Mal si pravdu, koľkokrát? Vždy som si priala mať 3 deti a s prvým pokusom“ sme mali zatiaľ šťastie. Lenže… nie je to automatické a na to by som nemala zabúdať. Takže som rozhodnutá si to užiť, lebo či už je to prvý, alebo aj posledný raz, je to zázrak. Jedinečná a v zásade neopakovateľná skúsenosť, lebo s tým istým dieťaťom už tehotná nebudem.

Takže ďakujem Vám obom za cenné lekcie. 🙂 Možno sa ešte niekedy zobudím s náladou ako medvedica uprostred zimy, ale verím, že toto je niečo, čo mi už z hlavy nevyfučí.

A týmto by som zakončila prvý list svojej rodine. 🙂

S láskou za každého počasia, Viki.

PS: Teším sa na naše stretnutie vo februári. 🙂


Viktória je v 26. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

15_tyzden_tehotenstva.jpg

Viac o téme: detislnkotehotná

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist