Viktória v 40. tt: Čakanie deň po dni

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Priblížil sa mnou predpokladaný termín pôrodu. Každý deň som teda očakávala, či neucítim príznaky, že sa to už začalo.

Foto: Sladina Národová, www.inafoto.sk


Pondelok

V noci som sa zobudila na čudné napätie v bruchu. Nebolelo ma to nejako zvlášť, ale príjemné to nebolo. Najprv som si myslela, že ide o kontrakciu – či už iba cvičnú, alebo ozajstnú. Chvíľu som to predýchavala, ale keďže sa napätie nezopakovalo a neobjavili sa ani iné príznaky, usúdila som, že to iba mrňúska predviedla jeden zo svojich obratov. Keď sa to skončilo, nožičky ma totiž kopali na druhej strane ako v nedeľu.

Utorok

Mrňúska sa znova obrátila a umiestnila svoj chrbátik na pravú stranu môjho brucha. Nepotešila ma. Vraj najideálnejšia poloha je, ak je chrbátik vľavo. Tak aspoňže je dolu hlavou… 😉 Cítim, že sa pohlo vylučovanie. Síce som už posledný mesiac nemala problém so zápchou, no toto začína byť pravý opak. Beriem to ako jedno zo znamení, že to už ozaj nie je ďaleko. Opravujem teda svoje predstavy a tipujem, že do konca týždňa sme traja.

Streda

Stále kontrolujem nohavičky, ale nič neobvyklé sa nedeje. Mám pocit, že mrňúska sa nejako zvláštne naťahuje. Všetkým tvrdím, že by sa už určite rada narodila, ale zatiaľ neprišla na to, ktorým smerom by sa mala vydať – skúša to totiž cez pupok. Aspoň sa splnilo manželovo prianie, aby sa malá nenarodila v rovnaký deň ako on (chcel jej dopriať vlastný špeciálny deň). Večer v posteli ma však chytil stres – sme naozaj pripravení? Už vidím mrňúsku ako papuľujúcu pubertiačku a vidím aj seba, ako to nezvládam. AAAAAA!!! Som zvedavá, čo mi povie lekár pri zajtrajšej poradni.

Štvrtok

Doktor to zhodnotil nasledovne „Už sa niečo chystá, ale zatiaľ nerodíte.“ Ešte si zavtipkoval, že keby mi odtiekla voda alebo mám pravidelné kontrakcie, mám prísť na centrálny príjem a povedať, že som tehotná – teda ak by si to NÁHODOU nevšimli. No čo, bruško mám poriadne a je aj „proklatě nízko“. Veď také už nebude dlho. Počas poobednej prechádzky som zhodnotila, že napätie v brušku sú cvičné kontrakcie. Z tohto som ozaj mrňúsku obviniť nemohla. Nútili ma spomaliť (čo je v pri mojej súčasnej rýchlosti ekvivalent zastavenia) a musela som počas nich zhlboka dýchať, lebo mi akoby dochádzal vzduch. Našťastie zatiaľ nič nebolí.

Čítajte tiež:

Piatok

V noci kontrakcie ustali, takže som sa celkom slušne vyspala. Celý deň však vyčkávam, či sa neobjavia znova. Alebo aspoň nejaký iný znak toho, že už by sa to mohlo začať. Poobede kmitám ako na špagátiku – pošta, nákup, dlažba, šoférovanie v piatkovej premávke, večera pre pracujúcich na dome… no som celkom v slušnom strese. Hovorím si, že možno sa to tým rozbehne. Sobotu teda plánujem tak, aby všetko klapalo, aj keby som sa už nemohla zapojiť.

Sobota

Stále nič. Sakra! Takže nemám „ospravedlnenku“ a fičím ďalej ako každú pracovnú sobotu. V stavebninách ma počas nekonečného čakania na vybavenie objednávky chytia ďalšie cvičné kontrakcie. V duchu jasám, možno to bude na Valentína. Do postele idem s nádejou, že ráno odchádzame do pôrodnice.

Nedeľa

Zobudila som sa s opuchnutými perami, ale bez iných znakov blížiaceho sa pôrodu. Žeby mrňúska chcela byť super presná a narodiť sa priamo na termín? Len na ktorý z nich? Dvaja lekári a každý vypočítal iný + internetová kalkulačka dodala ďalšiu možnosť. Asi dnes začnem skúšať babské rady, ako vyvolať pôrod. Alebo mám byť ešte trpezlivá?


Viktória je v 40. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

15_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist