Viktória v 33. tt: Stres, nespavosť, choroba

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Uplynulý týždeň bol neuveriteľne náročný. Napokon väčšinou sa toho na človeka zosype najviac pred Vianocami. Nákupy darčekov, v práci chcú všetci stihnúť to, čo sa odkladalo po celý rok, stretávky sa len tak hrnú, lebo na vianočných trhoch to má atmosféru. Všetko toto očakávalo aj mňa, plus sme sa snažili uzavrieť kúpu domu a potrebovala som odovzdať agendu v práci. Aha, a ešte som v ôsmom mesiaci.

Foto: Sladina Národová, www.inafoto.sk


Všetok ten stres, naháňačky, veci, ktoré sa nedajú odložiť na neskôr, sa pravdepodobne podpísali pod nespavosť. Väčšinu týždňa som nespala viac ako 6 hodín. Buď som sa zobudila uprostred noci na obvyklú návštevu toalety a ďalších pár hodín som strávila počítaním ovečiek, až kým som od vyčerpania neodkväcla ešte na hodinku. Alebo som sa zobudila okolo piatej ráno a už ani za svet zaspať, lebo mrňúska nechápala, že je ešte priskoro a začala rannú rozcvičku.

Zároveň tá malá športovkyňa naberá na sile a mňa jej pohyby čoraz častejšie nútia zadržať dych či zjajknúť od bolesti. Minule sme spolu bojovali o moje rebro – ona si myslela, že je to skvelý nový terč, ja som jej to zakázala. A keďže ma neposlúchla, bránila som sa polohou, kde na rebro jednoducho nedosiahla.

Ku koncu týždňa sa dostavilo nevyhnutné – znova som ochorela. Telo mi dalo jasne najavo, čo si myslí o mojom besnom tempe, a nariadilo spomaliť. Veru, energia mi postupne ubúda. Nielen pre nedostatok spánku, ale napríklad sa mi dýcha čoraz ťažšie aj pri bežných činnostiach. Tep sa mi zvýši dokonca aj vtedy, ak sa príliš najem a ani už nevládzem mať rezký krok. Občas sa prichytím pri kačacej chôdzi. Našťastie však, len keď dlho sedím a musím náhle vstať, prvých pár krokov sa musím rozkývať. 😉

No choroba pomaly ustupuje, osvedčené metódy liečby zabrali. V práci už mám dovolenku až do nástupu na materskú, takmer všetky darčeky sú už kúpené – stačí len zabaliť, stretnutie už mám len jedno, a ak mi bude dobre tráviť vianočné menu, azda je už po strese. 🙂 Budúcu prerábku a sťahovanie nepočítam. Ja len nahádžem všetko do škatúľ a z diaľky to celé budem koordinovať. 😉 Či snívajte s nami?

Čítajte tiež:

Chvíľu som si myslela, že je zbytočné odchádzať z práce pred materskou. Predsa len – pravdepodobne zostanem doma niekoľko rokov. No už viem, že som sa rozhodla správne. Tehotenstvo síce nevnímam ako prehnanú záťaž, ale tej energie je skrátka menej. Teším sa na spánok poobede, pohodové pečenie koláčikov, skočím konečne ku kaderníčke a na dentálnu hygienu, budem si pomaly vyberať kachličky a spotrebiče do nového domova, usporiadam si výbavičku, zaskočím na pár tipov ku kamoškám mamičkám, proste si ten záver ešte užijem… 🙂


Viktória je v 33. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

15_tyzden_tehotenstva.jpg

Viac o téme: chorobaspánokžena

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist