Viktória v 14. tt: Prihára

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Metaforicky a aj doslovne. Doslovne mi prihára mozog vplyvom vonkajších teplôt, metaforicky sa nezadržateľne blíži svadba.

 Foto: Julia Soos, www.juliasoos.sk


Viem, že v týchto dňoch bolo teplo všetkým. Ale mám pocit, že počas tehotenstva sa tropické horúčavy znášajú horšie. Asi prvý raz v živote som sa tak zo srdca tešila do práce. Spása po poloprebdených nociach v podobe klimatizácie bola veľkým motivátorom. Našťastie mám kolegov, ktorí nepotrebujú klímu „peckovať“ na 15 stupňov, takže sa mi večer veru ani nechcelo ísť domov. Náš starší paneláčik je totiž ako vyhňa. Slnkom a teplom už natoľko predstúpený, že ani celonočné vetranie nám už nepomohlo. Každý pobyt doma, či už aktívny, keď treba aspoň čo-to porobiť, alebo aj pasívny keď len odovzdane ležím v posteli, sa končil potným kúpeľom. Uznávam, prospieva to mojej pokožke, ale myslím si, že si už neuvedomujem žiadne prínosy teplého počasia. V noci sa ani lístok nepohne a je jedno, koľko vetráme alebo v čom spíme. Úprimne, na svadobnú cestu ma teraz láka skôr Severný pól ako Kanárske ostrovy.

Nuž, s teplom som sa vyrovnala asi podobnými prostriedkami ako zvyšok populácie. Hektolitre vody (môj už aj tak dosť vysoký pocit smädu sa ešte zvýšil), minimum vareného a teplého jedla (celkovo mi aj menej chutilo) a minimum fyzickej aktivity. Jediné, čo som si dovolila, bolo plávanie. Po poslednej návšteve na pohotovosti som si kúpila špeciálne tampóny, aby som zabránila prípadnej infekcii, a už som bola aj naložená v bazéne. Mrňúsik je asi spokojný, lebo okrem rozvarenia necítim žiadne problémy. Vlastne sa už začal druhý trimester, v ktorom by som si vraj tehotenstvo mala najviac užívať. Keď dozneli črevné problémy z minulého týždňa, prestali aj bolesti v podbruší a zostalo už iba zväčšujúce sa bruško. Nanešťastie som v štádiu, keď ľudia nevedia, či mi majú gratulovať, alebo taktne mlčať o mojej váhe. Som zvedavá, ako mi budú sedieť svadobné šaty, ktoré som si vyberala ešte pred troma mesiacmi.

Čítajte tiež:

No a svadba. Tá už klope na dvere. Snažíme sa dohnať, čo sme ešte nestihli, vyberáme oblek, obvolávame hostí, potvrdzujeme menu, účasť, program, hudbu a a a. A už neviem, kde mi hlava stojí. Snažím sa nestresovať, keďže to nesvedčí ani mne a ani mrňúsikovi, ale už by som to rada mala za sebou. Navyše konečne mením gynekologičku, zaskakujem v práci, lúčim sa so slobodou, „babysittujeme“ bratovu mačku a snažíme sa nezblázniť. Hádam vytúžené ochladenie nastane nielen vonku, ale čoskoro ubudne aj povinností. A my budeme môcť pokojne čakať na prvé pohyby, hľadať trvalejšie bývanie a tešiť sa. 🙂


Viktória je v 14. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

15_tyzden_tehotenstva.jpg

Viac o téme: tehotenstvotehotná

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist