Viktória v 30. tt: Zverinec v mojom bruchu

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Zvyknem našu malú nazývať rôzne – chobotnička, opica-škorica – podľa toho, čo sa mi práve zdá, že sa deje v bruchu. Posledný týždeň mám pre ňu nové prezývky – Kung-fu panda a Nindža korytnačka.

Foto: Sladina Národová, www.inafoto.sk


Mám pocit, že mrňúska poriadne vyrástla. Samotné bruško sa veľmi nezväčšilo (už pár týždňov si len tak pre zábavu meriam obvod), ale akoby bolo oveľa viac vyplnené. Zároveň aj jej pohyby sú intenzívnejšie, takže asi naberá na sile a už jej je tesnejšie. Spávať sa jej však chce azda len v noci, lebo celý deň sa zabávam na jej výstrelkoch. Tu ma kope priamo do pupka, tam ma štuchá do boku, tu si naťahuje nohy. A, samozrejme, zlatý klinec programu – vrtenie sa na močovom mechúriku. 🙂 Až som sa začala obávať, či sme jej nevybrali príliš nežné meno, čo ak z nej vyrastie zápasníčka či boxerka?

Razancia jej pohybov ma už niekedy až nepríjemne prekvapí, ale väčšinou sa smejem. Skúšam aj, či sa vieme spolu „hrať“ – ja ťukám zvonka a čakám, či ona kopne zvnútra. Občas nám to vyjde, ale asi je to skôr náhoda. 🙂

Aj keď minule pri filme som zaujala polohu tuleňa na chrbte na Tuli-vaku a malej sa to buď veľmi páčilo, alebo hrozne nepáčilo. Brucho mi totiž začalo poskakovať, vlniť sa, zo všetkých strán sa mi robili hrčky, až som sa musela smiať. No a vtedy by som prisahala, že malá si zo mňa uťahovala – vždy, keď som sa zasmiala na jej kopoch, chvíľu počkala, a šup znova. Ešte aj manžel vyvaľoval oči, že to čo robí, či sa chce prekopať von.

Takže s malou je čoraz väčšia zábava, s mojím oblečením však čoraz menšia. Všetko sa scvrkáva a s klesajúcou teplotou stúpa potreba viacerých vrstiev, ktoré už mám problém zapnúť do bundy. Dúfala som, že niektoré kúsky vydržia až do konca, ale to by veru koniec musel byť už za rohom. Priala som si mať dieťa v jarných mesiacoch, ale začínam si silno uvedomovať nevýhody tehotenstva počas zimy. V lete by som si zohnala pár voľných šiat a bola by som vybavená. Teraz musím premýšľať nad bundou či kabátom, svetrami, teplejšími nohavicami alebo pančucháčmi, tričkami atď. Ešteže mám veľmi nápomocné príbuzenstvo, od ktorého si požičiavam oblečenie rôznych veľkostí.

Čítajte tiež:

Čomu sa však veľmi teším, je, že sa ešte dokážem „zmestiť do kože“. Bepanthen fičí na plné obrátky každý deň a pokožka zatiaľ drží. Žiadne strie sa v mojom zornom poli neobjavujú, aj keď musím priznať, že časť brucha si vidím už len s pomocou zrkadla. To sú tie radosti a strasti tehotných žien – ak mi niečo spadne na zem, často to tam zostane, kým niekto iný nejde okolo, ale ešte si viem sama ostrihať nechty na nohách, jéj! 🙂


Viktória je v 30. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

15_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist