Viktória: A žili šťastne…

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Na záver svojho písania ako Tehuľka live musím povedať, že všetko, o čom som písala za tých približne 9 mesiacov, sa podarilo.

Foto: Sladina Národová, www.inafoto.sk


Začalo to, ako inak, tehotenstvom. Myslím, že som si nemohla želať lepší priebeh. Alebo je to len spomienkový optimizmus? Okrem nedostatku železa a občasných nevoľností si nespomínam na žiadne väčšie obmedzenia. Dokázala som byť aktívna veľmi dlho. Ešte večer pred pôrodom sme s manželom boli vyberať novú posteľ.

Pôrod tiež hodnotím na výbornú. Tu ten spomienkový optimizmus funguje na 100 %. 😉 No príroda to tak zariadila. Bolesť alebo nepríjemné pocity sú v úzadí. Zostalo mi vedomie vlastnej sily. Ak som dokázala toto, dokážem všetko. Najmä vstávať v noci k mrňúske a ochrániť ju pred všetkým zlým.

Moja dcéra Julka je skvelá. Ľudia sa ma často pýtajú, či je dobrá. Moja odpoveď je vždy, že samozrejme. Ako by mohla byť zlá? Že občas plače? Alebo spí zväčša 2 hodinky a potom je znova hladná? Ach. Veď to malé stvorenie len plačom dáva najavo, že na jeho strane niečo nie je v poriadku. Je už na nás rodičoch, aby sme prišli na koreň problému a vyriešili ho. Takže moje dieťa je skvelé. 🙂 Vidím veľký pokrok v rozvoji za tých 6 týždňov – kopká, otáča hlavičku za hračkou, pasie koníčky, „rozpráva“ a SMEJE SA na celé kolo. A okrem toho je najkrajšia na svete. 😉

Stihli sme aj svadbu vo štvrtom mesiaci a svadobnú cestu v piatom. Veselica sa vydarila podľa predstáv. Či sa rovnako podarí aj manželstvo, ukáže čas. 😉

Čítajte tiež:

Rozhodli sme sa tiež kúpiť si dom, v ktorom by sme sa mohli usadiť. Síce sme ho po zhodnotení stavu začali volať „naša barabizňa“, ale máme ho. A tento článok už píšem v novej kuchyni. S výhľadom do prázdnej obývačky, keďže sme ešte nestihli kúpiť gauč. Ale sme tu. 🙂 Nie jednoducho, s časovým sklzom oproti pôvodnej predstave asi o 2 mesiace, so 6-týždňovým bábätkom, s vyplazeným jazykom a s obrovskou pomocou rodiny, ale sme tu. Do okien svieti slniečko, dieťa spí spánkom spravodlivých, manžel upravuje záhradu a ja smolím svoj posledný článok.

Keď sa obzerám späť, nemôžem byť iné, ako neuveriteľne vďačná. Ďakujem za bezproblémové tehotenstvo, za skvelého manžela, pôrod, ktorý sa stal zážitkom, za zdravé dieťa, rodinu, ktorá stojí vždy pri mne. Ďakujem aj Vám, ktoré ste sa dočítali až sem, na záver môjho posledného článku. Ďakujem Babywebu za jedinečnú príležitosť, uvedomiť si a uchovať jedinečné chvíle tehotenstva. Ďakujem aj za darčeky v podobe vitamínov Femibion a krému Bepanthen, ktoré prispeli k mojej pozitívnej skúsenosti z tehotenstva. Ďakujem a prajem Vám všetko dobré. 🙂

Viac o téme: dieťa

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist