Viktória v 29. tt: Nedá sa brucho odložiť do šuplíka?

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Sú také dni – v noci sa prevraciam a nemôžem si nájsť miesto, ráno sa rozbitá doplazím do práce, zízam na monitor a snažím sa presvedčiť, že je všetko super.

Foto: Sladina Národová, www.inafoto.sk


Keď píšem tieto články, hlavou mi často víria tie isté veci – nepísala som už na túto tému? Som teraz v takom rozpoložení, ktoré chcem zvečniť na „papieri“? Bude to pozitívna oslava tehotenstva a všetkých jeho stránok alebo budem jednoducho len verejne fňukať?

Väčšinou sa rozhodujem pre pozitívny prístup. Jednoducho preto, lebo mi je aj naozaj hej. 🙂 Tehotenská demencia sa postará o to, aby som zabudla, že včera ma boleli bedrové kĺby, pred mesiacom ma seklo v krížoch, že pri chôdzi po schodoch funím ako lokomotíva, že zo zrkadla na mňa pozerá „vorvaň“, že nemôžem poriadne spať a tak ďalej. Práve dnes však nastala situácia, keď zdementnela aj tá demencia, a ja si prajem, aby som si aspoň na jeden deň mohla odložiť brucho do šuplíka.

Predchádzajúci večer nám trvalo akosi dlhšie dohrabať sa do postele. V noci som už obligátne musela raz na toaletu, čo ma však už veľmi neruší. No rušilo ma tŕpnutie rúk. Brucho asi stratilo svoju prevažovaciu schopnosť alebo presunulo svoje ťažisko, lebo som sa v spánku 2-krát pretočila na chrbát (čo sa mi už asi mesiac nestáva, poslušne spím naboku). V tejto polohe mi strašne tŕpnu ruky, čo ma zákonite zobudí.

V polospánku mi ešte napadlo, že dieťa v tejto polohe tlačí na dutú žilu, čo nie je dobré ani pre moje ruky, ale zrejme ani preň. Skúmam teda ešte, či sa mrňúska hýbe, a keď sa odhodlá na kopanec až po pár minútach, som už celkom hore od napätia. Spánok je fuč a ráno škúlim o siedmej na budík a do práce ma dostane iba autopilot.

V práci vyzerám ako zombie. Bliká na mňa kalendár, vraj ma čaká školenie novej kolegyne. Ešteže ten proces ovládam spredu-zozadu, už len nezabudnúť artikulovať. Aj jej sa však zíva, asi to je nákazlivé. Zvládnem to a s túžbou pozerám na hodiny, či je už čas na obed. Pre istotu „zdrhám“ sama už o štvrť na dvanásť, neviem, či by som dnes bola dobrý spoločník. Aspoň jedlo je dnes výnimočne dobré.

Čítajte tiež:

Chladný vzduch vonku ma trochu nabudí, tichá vrava v kancelárii ma však znova vrhá do letargie. Premýšľam, čo ma čaká ďalej, ale vodorovná poloha vyzerá stále vzdialená. Mám sa stretnúť s kamarátkou vo štvorici s našimi maminami na skúšku svadobných šiat. Nechcem si to dať ujsť, ale premýšľam, koľko toho moje telo dnes ešte vydrží.

A vtedy mi napadne, že by sa mi dnes zišlo voľno – voľno od tehotenstva. Dala by som si poriadnu dávku kofeínu, prebehla by som sa po schodoch a rozprúdila si krv a hneď by mi všetko šlo ľahšie. Večer by sme si s babami dali decko či dve vína a ja by som zabudla, že celý deň sa pohybujem ako v sirupe. Rozjarená by som prišla domov a padla by som do postele ako hnilá hruška, zaspala by som v obľúbenej polohe na bruchu a ráno by som sa zobudila čerstvá, pripravená vytiahnuť to veľké brucho zo šuplíka a pokračovať.


Viktória je v 29. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

15_tyzden_tehotenstva.jpg

Viac o téme: bruchodieťajedlo

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist