Viktória v 21. tt: Som mimozemšťan

TEHUĽKA LIVE! VIKTÓRIA Alebo si tak aspoň pripadám. Bruško priťahuje čoraz viac pohľadov a minule ma dokonca pustili sadnúť si v autobuse.

 Foto: Julia Soos, www.juliasoos.sk


Je to pre mňa nová skúsenosť. Iste, sem-tam sa po mne obzrel nejaký muž, niekedy som zasa vzbudila pozornosť napríklad svojím umeleckým stvárnením pádu na zadok a podobne. Teraz ale na mňa (alebo na mrňúsika?) hľadí každý. Premýšľam, či som aj ja tak zvykla okukovať brušká tehotných. Alebo je to preto, lebo ten môj pupok je ešte stále v štádiu „je tam dieťa, alebo by mala iba menej jesť“? Možno by som si mohla niečo vyvodiť z jednej poznámky kolegu, ktorého často nevídam. Opýtal sa, do kedy ma ešte budú držať v práci.

Pri odpovedi, že do Vianoc a to si ešte vezmem pár dní dovolenku, mierne nadvihol obočie a zaškúlil na brucho, či dobre vidí. Ach. A to som si hovorila, že pokiaľ oblečiem stále svoje tričká (tie viac elastické), tak som v pohode 😀 Nuž, mrňúsik sa rozhodol nasadiť raketové tempo a oblečenie, ktoré som si pred svadobnou cestou nechávala ešte v skrini na neskôr, putovalo nemilosrdne do krabice.

Na druhú stranu, väčšie kúsky, ktoré som si schovávala z minulosti na túto príležitosť, mi začínajú až podozrivo sedieť a zaberajú čoraz viac miesta v skrini. Zatiaľ sa tým ale príliš netrápim. To príde až keď mi zostane ráno jediná voľba pri obliekaní – deka.

Skôr si začínam skrz ružový opar, ktorý ma v poslednom čase obklopil, uvedomovať aj pár „nežiadúcich účinkov“ tehotenstva. Napriklad zatmenie mozgu. Cez ten ružový opar mojej mysle častokrát neprenikne ani tá najpodstatnejšia myšlienka. Napríklad som si potrebovala vybaviť nové doklady po svadbe. Niekoľko dní po sebe som sa pravidelne plieskala v práci do čela, že som si doma zabudla sobášny list. Ale zabudla tak, že keby mi niekto náhodou nespomenie niečo ohľadom svadby, spokojne by som v ten deň šla domov bez plesknutia. Moje myšlienky neustále krúžia okolo „hniezdenia“ – dom, mrňúsik, auto, mrňúsik, dom, byt, mrňúsik, mrňúsik, mrňúsik. Zamerať myšlienky iným smerom je niekedy celkom výzva.

Našla som si aj pár „metličiek“ na stehnách a na bokoch brucha. Zatiaľ vyzerajú celkom nenápadne, ale obávam sa. Mamine tiež pár takýchto „značiek“ po tehotenstve zostalo, takže pre dispozíciu na to mám. Ešte som ale neprišla na to, čo proti tomu urobiť. Internet prezradil, že vitamínové doplnky na posilnenie ciev by mohli zabrať. Tie som už ale skúšala v rámci prevencie asi 3 roky dozadu a dopadla som tak, že po 3-4 tabletkách sa mi na predkoleniach začali robiť krvavé škvrny a pretrvalo to aj po vysadení asi ďalšie 3 mesiace. Takže týmto smerom cesta nevedie. Spolieham sa teda na Femibion, pestrú stravu, pohyb a určitú dávku šťastia.

Čítajte tiež:

Mrňúsik sa mi tiež stará o nočnú zábavu. Mám teraz neuveriteľne živé sny a to každú noc. Možno aj preto, že celý spánkový proces sa akosi sťažil. Moja obľúbená poloha na bruchu už je dávno pasé, druhá najobľúbenejšia (na chrbte) mi tiež je príjemná iba veľmi krátko. Tak sa vrtím z boka na bok a ak sa pozabudnem a skončím čiastočne na bruchu, mrňús sa už zvykne pripomenúť štuchancom.

Inak pohyby – vraj s placentou vpredu je to trochu sťažené. Asi aj áno, prvý raz som si bola istá až v 20. týždni, že to je TO. Teraz začínam tú malú vrtielku cítiť čoraz častejšie. Kope raz tu, raz tam. Ťažko to k niečomu prirovnať, akoby moje brucho bola lopta, do ktorej niekto kope, ale z vnútra. 🙂 Neznie to veľmi romanticky, ale každý pohyb je pre mňa upokojením. Akoby mi bábo hovorilo – mami, u mňa dobré.


Viktória je v 21. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

15_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist