Aká budem mama? To je vo hviezdach!

To, čo predurčuje našu povahu a naše správanie, môže byť zapísané v génoch, dané výchovou alebo dátumom nášho narodenia. A niekde tam, medzi nebom a zemou, nájdeme v znameniach zverokruhu to, čo nás možno určuje ako rodičov. Nájdete sa v charakteristikách podľa materského horoskopu?

Mamička v znamení Barana (21. 3. – 19. 4.)

Mamičky, ktoré sa narodili v tomto znamení, majú schopnosti prirodzeného vodcu. Disponujú veľkým množstvom energie a vášnivo pristupujú k všetkým záujmom rodiny. Pre deti môžu byť skutočnou inšpiráciou a vzorom, ktorý by mohli vo svojom živote nasledovať, teda okrem prípadov, keď sú trochu necitlivé a mierne arogantné.

Vaše myslenie je síce rýchle, ústa však niekedy bývajú ešte rýchlejšie, a tak občas vyslovíte niečo, čo neskôr ľutujete. Nerobí vám problém vyjadriť svoju náladu, a tak deti presne vedia, kedy už to trochu prehnali a kedy sa s vami radno zahrávať.

Aktívny životný štýl je presne to, čo vašej rodine vyhovuje najviac. Či už ide o společné výlety do prírody, rôzne hry alebo súťaže. Len občas skúste svoju súťaživosť udržať na uzde, zvlášť ak je jedno z detí citlivejšie. Deti vo vás nájdu najväčšiu zástankyňu a ochrankyňu. Vedia, že im celý život budete nadšene držať palce a vždy stáť v prvom rade, aby ste ich podporili.

Mamička v znamení Býka (20. 4. – 20. 5.)

Ste trpezlivá, praktická a veľmi zhovievavá. Ako rodič poskytujete svojim deťom spoľahlivé zázemie. Vždy máte pripravený povzbudivý úsmev alebo objatie. Máte veľmi dobré povedomie o tom, čo je skutočne dôležité a kvôli čomu je zbytočné rozčuľovať sa. Vašou chybou by mohlo byť, že ste až príliš zhovievavá. Ak vaše dieťa túži po zmrzline alebo po výlete do zábavného parku, je až príliš ťažké povedať nie. Vy predsa chcete, aby dieťa bolo šťastné, a to je dobre, no nie?

Skutočný dôraz kladiete na správnu životosprávu – zdravé jedlo a dostatok cvičenia. Vaše znamenie vás predurčuje na to, aby ste boli v tesnom spojení so zemou a s tým, čo ponúka. V zdravom životnom štýle nachádzate svoju záľubu a veľmi si užívate čas strávený s rodinou pri spoločnom stole. A keď po večeri nasleduje malá prechádzka, nemôžete byť šťastnejší.

Nemáte problém zahrnúť svoje deti láskou a dávať ju najavo. Vychovávate ich v hodnotách vernosti, tvrdej práce a vytrvalosti. Ste spokojná, keď rodinu tvoria nielen ľudia, ale aj zvieratá. Želáte si, aby bola veľká, pestrá a zažívala spoločne množstvo zábavy. Ľudia narodení v znamení Býka sa často vyznačujú tvrdohlavosťou, a tak sa ňou občas nechávate ovládnuť v snahe prispôsobiť domov na svoj obraz.

Mamička v znamení Blížencov (21. 5. – 21. 6.)

Ako matka v znamení Blížencov prinášate do svojho domova zmysel pre humor a množstvo zábavy. Nedáte dopustiť ani na intelektuálnu stimuláciu všetkých rodinných príslušníkov. Často teda môžete byť pristihnutá, ako s deťmi skladáte puzzle alebo hráte scrabble. Jednotiacim a stmeľujúcim prvkom rodiny je podľa vás komunikácia. Rada svojim deťom čítate, chodíte s nimi do kina, spoločne pozeráte televíziu a potom o tom všetkom diskutujete.

Svoje deti vychovávate k zdravému rozumu, duchaplnosti, zvedavosti a cieľavedomosti, ktorou v hojnej miere disponujete aj vy. Komunikácia je jednou z vašich silných stránok, a tak máte občas sklon racionalizovať svoje emócie a transformovať ich do logických vzťahov a súvislostí. Občas sa preto ubezpečte, že deti vedia, ako sa cítite, dajte im najavo, ako veľmi ich máte rada a že ich podporujete.

Uistite sa tiež, že svojim deťom poskytujete stabilnú základňu. Deti potrebujú určité rituály, ktoré sa budú stále opakovať, či už spoločná večera, čítanie pred spánkom atď. Spontánnosť a zábavu zaraďte skôr do spôsobu trávenia voľného času.

Mamička v znamení Raka (22. 6. – 22. 7.)

Matky Račice bývajú veľmi aktívne zapojené vo výchove svojich detí. Užívajú si každú zázračnú chvíľu svojho tehotenstva, pôrodu a následne aj jednotlivých krokov v živote svojho dieťaťa. Ak ste sa narodili v znamení Raka, ste milujúca, ochranárska, senzitívna a súcitná. Pre svoju rodinu sa snažíte vytvoriť dynamické, bezpečné a príjemné domáce prostredie. Tým, ako sa staráte o druhých, vyjadrujete svoju lásku.

V starostlivosti je vaša moc, ktorú však nezneužívate na ovládanie ostatných. Snažíte sa všetko, čo je vo vašich silách, urobiť pre svoju rodinu. Vaše deti od vás môžu byť až príliš závislé. Učte ich, aby sa dokázali postarať samy o seba, odovzdajte im svoje schopnosti, aby ich mohli ľahko previesť do vlastného života. Nebojte sa chvíle, keď svoje deti vypustíte z milujúcej náruče.

Nedeste sa toho, ako rastú a nachádzajú svoje vlastné záľuby. Hlboko vnútri viete, že toto všetko je súčasťou  cyklu života.

Mamička v znamení Leva (23. 7. – 22. 8.)

Za svoju rodinu skutočne bojujete ako levica, ktorá chráni svoje mláďatá pred predátormi. Ste vášnivá a jasne dávate najavo svoje emócie, takže deti bezpečne poznajú, kedy ste pozitívne naladená a kedy je lepšie ísť vám z cesty. Vďaka svojej prirodzenej odvahe, energii a láske udávate emocionálny tón celej svojej rodine a sama stojíte v jej strede. Keď sa cítite oceňovaná, všetko okolo vás žiari, no len čo sa cítite prehliadaná, nálada sa ochladzuje.

Lev je kráľovské zviera a príslušníci kráľovského rodu by sa nemali urážať. Deti milujú vašu veľkorysosť, rovnako ako potrebu zahŕňať svojich blízkych darmi a veľkými gestami. Do rodiny s nadšením prijmete aj kamarátov svojich detí. Vždy budete mať doma dostatok nových filmov, zmrzliny a ďalších záležitostí, ktoré spríjemnia každú návštevu.

Rovnako rýchlo, ako vzplanie vaša láska, vznieti sa hnev. Leví rev potom môže byť počuť v celom dome. Vy však viete, že rodina vás jednoducho zbožňuje!

Mamička v znamení Panny (23. 8. – 22. 9.)

Rodičia v znamení Panny sa vyznačujú veľkou dávkou rozumu. Smerujú k vysokým štandardom a túžia po dokonalosti. Užívate si chvíle, keď môžete svoje deti viesť k zodpovednosti, učiť ich, ako sa starať o majetok, a vychovávať ich v znamení zdravého životného štýlu a aktívneho spôsobu života. Niekedy môžete pôsobiť až príliš kriticky. Pripomínajte si preto, že deti robia to najlepšie, čo môžu, a že prípadný neúspech neznamená, že úspech už nikdy nepríde.

Svojim deťom do života poskytujete silný a stabilný základ – a to ako psychicky, tak ekonomicky. Vaše tendencie šetriť sa prejavia neskôr, keď svojim deťom zaplatíte štúdium a budete ich pri vstupe do samostatného života podporovať. Vaše deti vedia, že len chcete, aby mali čo najlepší život, napriek tomu však nešetrite chválou a uznaním. To sú atribúty, ktoré nás vedú k úspechu často spoľahlivejšie ako prehnané nároky.

Čítajte tiež:

Mamička v znamení Váh (23. 9. – 22. 10.)

Veľmi dobre viete, ako vytvoriť pokojný a harmonický domov, je to vaša pravá prirodzenosť. Túžite po tom, aby rodina žila v krásnom, luxusnom prostredí, a robíte, čo môžete, aby ste sa vyhli konfliktom, ktoré by rodinnú pohodu skalili. Občas preto ustupujete až príliš. Dajte si pozor, aby ste svoje deti nevychovali až k prílišnej asertivite.

Súčasťou vašej osobnosti sú aj estetické hodnoty, ku ktorým svoju rodinu aktívne vediete. Matky v znamení Váh vychovávajú svoje deti k vycibrenému vkusu a štýlu. Váhy sa rady ocitajú v role hostiteľky. Usporadúvať spoločenské akcie a rodinné oslavy je predsa taká zábava! Je dôležité, aby sa všetci dobre bavili, zmieriť dve rozhádané deti pre vás skutočne nepredstavuje žiadny problém.

Mamička v znamení Škorpióna (23. 10. – 21. 11.)

Sila a pokoj, to sú hlavné atribúty matky v znamení Škorpióna. Ste emocionálnym centrom svojej rodiny. Citlivo a intenzívne ste spojená so svojimi deťmi, ktoré vás vidia ako pomerne zložitú a tajomnú osobnosť. Bude vás to stáť časť prirodzenosti, aby ste sa stali otvorenými a úprimnými. Do oveľa pevnejšieho zväzku s rodinou sa dostanete vtedy, ak budete zraniteľnejšia spoločne s nimi. Nebojte sa vyjadrovať svoje emócie a pocity.

Naučte svoje deti, aby dokázali načúvať vašim potrebám. Vďaka vašej záľube v histórii a psychológii sa z vás stáva obľúbený zdroj pomoci pri písaní domácich úloh. Deti za vami budú rady chodiť so školskými projektmi. Silou vašej osobnosti je, že ste veľmi vnímavá a dokážete sa ľahko vcítiť do potrieb druhých. Máte tak jedinečnú možnosť nazrieť do pocitov svojich detí.

Posilňujte v sebe vlastnosti, ako sú otvorenosť, dôvera a náklonnosť, a stanete sa plnohodnotným členom rodiny, ktorý svojmu okoliu bude poskytovať pocit bezpečia.

Mamička v znamení Strelca (22. 11. – 21. 12.)

Matky v znamení Strelca zahrievajú životy svojich detí optimizmom a dobrou náladou. Učia ich, ako skvelo objavovať svet. Rodičia narodení v tomto znamení bývajú skutočnými dobrodruhmi. Majú otvorenú myseľ a sú zvedaví a k tomu istému vedú aj svoje deti. Sloboda je pre vás nesmierne dôležitou hodnotou, preto ste veľmi tolerantní a svoje deti zbytočne neobmedzujete.

Hoci si hranice, ktoré by sa nemali prekračovať, uvedomujete, vaša filozofia sa vzťahuje skôr na hľadanie pravdy a zmyslu života cez osobné skúsenosti. Prajete si, aby deti objavovali svet a na základe toho si vyvodili vlastný pohľad na život.

Rozhodne nedáte dopustiť na cestovanie. Je to pre vás spôsob, ako svojim deťom ukázať rozdielne zvyky a spôsoby života. Chcete, aby deti mali čo najväčší rozhľad, ktorý by im pomohol vytvoriť si vlastný zmysel života.

Mamička v znamení Kozorožca (22. 12. – 19. 1.)

Vaším cieľom je tvrdo pracovať, zabezpečiť rodinu a splniť svoje povinnosti. Vaše zámery sú obdivuhodné, len nesmiete zabúdať, že nie ste len svedomitý poskytovateľ, ale aj rodič, ktorý by mal so svojimi deťmi tráviť čas a podporovať teplo domova.

Tvrdé úsilie, ktoré vás v živote sprevádza, by mohlo mať za následok, že deti budú až príliš pohodlné a budú mať neskôr problémy sústrediť sa na kariéru alebo ušetriť peniaze. Kozorožci sa neustále usilujú zlepšovať sami seba, nemyslite však len na rozvoj v oblasti kariéry a financií, zlepšovať sa môžete aj ako rodič.

Svoje deti budete učiť o hodnote peňazí, ukážete im význam spoľahlivosti aj toho, aké je dôležité splniť svoje sľuby. V ich živote sa stanete nezastupiteľnou osobou. Po celý život vás budú plne rešpektovať.

Mamička v znamení Vodnára (20. 1. – 18. 2.)

Ste rodičom, ktorý si nadovšetko cení jedinečnosť. Plne preto podporujete slobodu a nezávislosť svojich detí. Váš dom je pravdepodobne zaplnený dielami, ktoré vytvorili deti. Rodinný život u vás môže byť tak trochu netradičný. Či už si dcéra bude chcieť zafarbiť vlasy na zeleno a syn bude chcieť zmeniť štýl obliekania, vy to budete považovať za skvelý spôsob sebavyjadrenia. Napriek tomu ste schopná poskytnúť svojej rodine stabilný a pevný základ do života.

Máte veľa priateľov z najrôznejších spoločenských vrstiev a to isté by ste rada videli aj u svojich detí – aby sa obklopovali rozmanitosťou. Učíte ich tiež, aby problémy riešili kreatívne a nikdy sa nebáli hľadať napríklad aj trochu netradičnejšie riešenia. Vašou úlohou ako rodiča je otvoriť sa svojim deťom aj citovo.

Mamička v znamení Rýb (19. 2. – 20. 3.)

Svet vidíte očami svojho dieťaťa. Ste neuveriteľne súcitné, emotívne a naladené na potreby svojho okolia. So svojimi deťmi prežívate radosť i bolesť a spoločne s nimi obývate svet, v ktorom žijú. Rodičia v znamení Rýb by však občas mali pristáť pevne nohami na zemi, vo svojom dospelom živote. Aj keď je skvelé, že trávite množstvo času hrou s deťmi, predsa len by ste sa mali sem-tam navrátiť do „skutočného“ života.

Deti učíte, aké dôležité je snívať a mať bohatý vnútorný život. Veríte v intuíciu a k životu pristupujete so zvláštním jemnocitom. Deťom vštepujete úctu k životu a všetkému ďalšiemu, čo ich presahuje. Až sa budete znova nachádzať v snovom svete, ubezpečte sa, že vaše deti chápu rozdiel medzi hrou a skutočnosťou. Občas ich zasväťte do svetských povinností a snažte sa dodržiavať rutinné záležitosti, ako sú domáce úlohy alebo spoločné jedlo. Aj na zemi bude vašej rodine dobre.

6.4.2018 2:52| autor: Eva Kouřimová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist