25. 10. 2016  |  Meniny: Aurel

Nespavec

MAMIČKA ANDREA Nekonečná zima nie a nie zbaliť kufre a rozlúčiť sa s nami a tak sa posledné dni ráno čo ráno pozerám z okna na čerstvo napadnutý sneh. Počas dňa sa síce stopí, ale aj tak mi to radosť nerobí. Vždy keď prídem po Tomáška do škôlky, vyzerá akoby celý čas okopával zemiaky alebo kopal tunel na útek z väzenia (rozumej škôlky).

Niekedy mi robí problém naplánovať si vyzdvihnutie Tomáška, pretože mi Lucka v tom čase spinká. Len čo s kočíkom zastanem, zobudí sa a už nezaspí. Počas dňa toho celkovo nenaspí veľa a tak ju nechcem budiť. Odkedy sa jej zredukovali denné spánky na dva, je to ešte horšie. Doobedu spí 30-60 minút, poobede tiež necelú hodinu. Dokonca sa jej raz podarilo spať poobede celé štyri minúty! Ale to preto, že som sa ju pokúsila uspať doma. Neviem ako ju to mám naučiť. Vypije mlieko, pri tom zaspí a za chvíľku je hore. Jedine v kočíku spí aspoň hodinu, ibaže to doma nič nespravím. Aj nočné budenie sa zhoršilo. Počas prázdnin už vstávala len raz, okolo štvrtej, no znova sa začala budiť dvakrát za noc kvôli mlieku a ďalších 10x kvôli vypadnutému cumľu alebo netuším čomu. Viem len, že sa vyspím menej ako po príchode z pôrodnice. Nato, že je od dvoch mesiacov na umelom mlieku, spáva dosť zle. Ale v porovnaní s Tomáškom je to stále lepšie. Ten sa doteraz budí v noci aj tri razy len aby sa uistil, že je niekto pri ňom. A tak naďalej spávame oddelene, ja s Luckou v spálni a Paľo s Tominom v detskej.

Počas dňa na Lucku musím dávať väčší pozor, odkedy sa začala stavať pri nábytku, každú chvíľu počujem plač, pretože sa zosype na zem. Je celkom smiešna, pretože má nôžky ešte slabé a vyzerá akoby na nich tancovala. Snažila som sa zabezpečiť aspoň rohy na stole v obývačke, ale môj malý domáci majster sa postaral o to, aby to tam nezavadzalo. Tie detské poistky sú úplná zbytočnosť. Za Luckou ale nebehám toľko ako som sa nabehla za Tomáškom. Ju som totiž naučila padať na zadok. Tomáško padal rovno ako lata a tak sa doudieral oveľa viac. Lucka tým, že štvornožkuje, je oveľa pevnejšia a aj obratnejšia. Sem tam ju síce vyvalí nabok ale je to čím ďalej, tým lepšie.

Posledné týždne mi dochádzajú nápady, čo variť Lucke na obed. Stále to isté dookola by ani mne nechutilo. Na raňajky jedáva ovocie s piškótami, najradšej má hrušky. Na večeru jej zvyknem robiť tiež ovocné kaše, alebo jej dám to, čo ostalo z obedu. Pomedzi to zvykne jesť jogurt, ten jej chutí zo všetkého najviac. Tomáško biely jogurt nikdy nemal rád, no ona by zjedla naraz aj dva. A najviac sa mi páči, ako si ho vie pekne pýtať. Len čo vidí, ako si ja otvorím jogurt, už aj je pri mne a mľaská tými ústočkami, kým jej ho nedám. :- ) Taká je podarená.

Minulý týždeň som s ňou bola na odbere krvi. Chcem vedieť jej krvnú skupinu. Neviem, prečo sa to v mnohých pôrodniciach už nerobí automaticky po pôrode. Je dobré to vedieť. Tomáško ma Áčko po Paľovi, Lucke tipujem moju nulku :- ) Hlavne podľa toho, že má rada mäso. Tomi ho doteraz nejak nemusí. Tak som zvedavá.

24. 3. 2015sekanka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Prípravy na operáciu

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia. Po dlhšej dobe sa s Lucinkou opäť hlásime z najkrajšieho kúta Slovenska, zasneženého Liptova. Ani sme sa nenazdali a prvý pol rôčik už máme za sebou. Lucinka sa začala po zemi plaziť, ale zatiaľ jej to ide... Celý článok »
 • Zúbky

  MAMIČKA ANDREA Sedem a pol mesiaca má to moje malé zlatíčko a mňa pomaličky chytá depka z toho, že už to nie je také malinké novorodeniatko, ako sme si ho v lete doniesli domov. Celý článok »
 • Do formy!

  MAMIČKA ANDREA Deväť mesiacov bola v brušku a už je deväť mesiacov na svete. Páni, veď mi pomaly treba chystať prvú narodeninovú oslavu! To už je vážne marec? Ani neviem, či mi zima niekedy tak rýchlo zbehla. Celkovo mi teraz ten čas akosi ubieha... Celý článok »
 • Prečo?

  MAMIČKA ANDREA Perinbabka sa prebudila a snaží sa dohnať to, čo počas celej zimy nestihla. Zo dňa na deň napadlo toľko snehu, že na väčšine územia Slovenska nastali kalamity. Ale aspoň deti majú konečne „Vianoce". Celý článok »
 • Malý hrdina

  MAMIČKA ANDREA Tomáško zvládol operáciu na jednotku. Je to môj malý hrdina. Asi je to naozaj tak, že my dospelí také veci znášame oveľa horšie ako deti. Celý článok »
 • Valentín vo štvorici

  MAMIČKA ANDREA Žeby prišla jar? Takéto krásne a teplé počasie vo februári býva na Liptove skôr ojedinele. Celkom by mi vyhovovalo, keby sa už len takto krásne otepľovalo a skutočná jar by zaklopala na dvere. Celý článok »
 • Veľkonočná guľovačka

  MAMIČKA ANDREA Toto nie je prvý apríl! Toľko snehu sme nemali ani v decembri. Naozaj neviem či by sa nemali sviatky trochu poposúvať, lebo na Vianoce sme bez snehu, zato na Veľkú noc si môžeme stavať snehuliakov. Pevne verím, že je to už posledný... Celý článok »
 • Beťárka!

  MAMIČKA ANDREA To je asi najvýstižnejšie označenie pre naše bábätko. Vlastne to už dávno nie je bábätko. Je to malá slečna, ktorá chce všetko vidieť, všetko počuť, všade byť a všetko skúsiť (zjesť). Teda okrem normálneho jedla. Tomu sa úspešne... Celý článok »
 • Anémia alebo skrytý talent?

  MAMIČKA ANDREA Bola sobota pred Veľkou nocou, vonka sme si užívali riadnu snehovú nádielku a spoločne rozmýšľali, ako budeme ozdobovať doma kraslice. Keď sme vonka riadne vymrzli, utekali sme domov na obed. Celý článok »
 • Som stará?

  MAMIČKA ANDREA Lucinka nedávno oslávila prvý rôčik a nás čaká ďalšia veľká oslava. Tentoraz moja. Oslavujem svoje tridsiate narodeniny a tak ako mnohí ľudia, bilancujem čo všetko som doteraz zo svojich plánov stihla skutočne naplniť a čo nie.... Celý článok »
 • Babie leto

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia, po dlhšom odmlčaní som opäť tu. Leto zbehlo ako vždy, veľmi rýchlo. Poriadne sme ani doma neboli. Týždeň u našich, týždeň u svokrovcov, znova týždeň u našich. Domov sme chodili len poliať kvety a nachovať... Celý článok »

Naposledy navštívené