Nespavec

MAMIČKA ANDREA Nekonečná zima nie a nie zbaliť kufre a rozlúčiť sa s nami a tak sa posledné dni ráno čo ráno pozerám z okna na čerstvo napadnutý sneh. Počas dňa sa síce stopí, ale aj tak mi to radosť nerobí. Vždy keď prídem po Tomáška do škôlky, vyzerá akoby celý čas okopával zemiaky alebo kopal tunel na útek z väzenia (rozumej škôlky).

dsc_0560-1100x618.jpg

Niekedy mi robí problém naplánovať si vyzdvihnutie Tomáška, pretože mi Lucka v tom čase spinká. Len čo s kočíkom zastanem, zobudí sa a už nezaspí. Počas dňa toho celkovo nenaspí veľa a tak ju nechcem budiť. Odkedy sa jej zredukovali denné spánky na dva, je to ešte horšie. Doobedu spí 30-60 minút, poobede tiež necelú hodinu. Dokonca sa jej raz podarilo spať poobede celé štyri minúty! Ale to preto, že som sa ju pokúsila uspať doma. Neviem ako ju to mám naučiť. Vypije mlieko, pri tom zaspí a za chvíľku je hore. Jedine v kočíku spí aspoň hodinu, ibaže to doma nič nespravím. Aj nočné budenie sa zhoršilo. Počas prázdnin už vstávala len raz, okolo štvrtej, no znova sa začala budiť dvakrát za noc kvôli mlieku a ďalších 10x kvôli vypadnutému cumľu alebo netuším čomu. Viem len, že sa vyspím menej ako po príchode z pôrodnice. Nato, že je od dvoch mesiacov na umelom mlieku, spáva dosť zle. Ale v porovnaní s Tomáškom je to stále lepšie. Ten sa doteraz budí v noci aj tri razy len aby sa uistil, že je niekto pri ňom. A tak naďalej spávame oddelene, ja s Luckou v spálni a Paľo s Tominom v detskej.

Počas dňa na Lucku musím dávať väčší pozor, odkedy sa začala stavať pri nábytku, každú chvíľu počujem plač, pretože sa zosype na zem. Je celkom smiešna, pretože má nôžky ešte slabé a vyzerá akoby na nich tancovala. Snažila som sa zabezpečiť aspoň rohy na stole v obývačke, ale môj malý domáci majster sa postaral o to, aby to tam nezavadzalo. Tie detské poistky sú úplná zbytočnosť. Za Luckou ale nebehám toľko ako som sa nabehla za Tomáškom. Ju som totiž naučila padať na zadok. Tomáško padal rovno ako lata a tak sa doudieral oveľa viac. Lucka tým, že štvornožkuje, je oveľa pevnejšia a aj obratnejšia. Sem tam ju síce vyvalí nabok ale je to čím ďalej, tým lepšie.

Posledné týždne mi dochádzajú nápady, čo variť Lucke na obed. Stále to isté dookola by ani mne nechutilo. Na raňajky jedáva ovocie s piškótami, najradšej má hrušky. Na večeru jej zvyknem robiť tiež ovocné kaše, alebo jej dám to, čo ostalo z obedu. Pomedzi to zvykne jesť jogurt, ten jej chutí zo všetkého najviac. Tomáško biely jogurt nikdy nemal rád, no ona by zjedla naraz aj dva. A najviac sa mi páči, ako si ho vie pekne pýtať. Len čo vidí, ako si ja otvorím jogurt, už aj je pri mne a mľaská tými ústočkami, kým jej ho nedám. :- ) Taká je podarená.

Minulý týždeň som s ňou bola na odbere krvi. Chcem vedieť jej krvnú skupinu. Neviem, prečo sa to v mnohých pôrodniciach už nerobí automaticky po pôrode. Je dobré to vedieť. Tomáško ma Áčko po Paľovi, Lucke tipujem moju nulku :- ) Hlavne podľa toho, že má rada mäso. Tomi ho doteraz nejak nemusí. Tak som zvedavá.

24.3.2015 6:00 | autor: Andrea Sekanová
Viac o téme: ovocieraňajky

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist