28. 10. 2016  |  Meniny: Dobromila

Narodeninová oslava, časť druhá - Tortová tragédia

MAMIČKA ANDREA Len čo sme nastúpili do auta, tortu som položila Paľovi na kolená s upozornením, že sa plnka začína topiť a je nutné to držať rovno. Nooo ibaže topiaca sa torta a Paľo po nočnej je tá najhoršia kombinácia, aká ma mohla stretnúť.

 

Torta bola vo veľkej krabici a zvrchu som ju prikryla plienkou, nech na ňu v aute nepečie slniečko. Asi v polovici cesty som letmo pozrela ako Paľo drží krabicu a keď som videla, že ju má na kolenách v asi 60 stupňovom uhle, okríkla som ho, nech ju narovná, lebo sa zvalí. Ubezpečil ma, že to má pod kontrolou. Keď sme stáli na semafóroch, povedala som, že nech dá dole plienku, že chcem tortu vidieť. Najskôr sa pozrel on a keď som videla ako ho v sedadle nadhodilo, vedela som, že je zle. Nakukla som do krabice a ak by som bola v tej chvíli napojená na EKG, ukazoval by rovnú čiaru. Moje srdce prestalo v tej chvíli biť a mne sa vhnali slzy do očí silou tsunami. Celá vrchná časť torty bola spadnutá, fondán stečený a otlačený na krabici. Zvyšok cesty som preplakala. Moje "veľdielo" vyzeralo, akoby ho práve prešiel kombajn.

Po príchode k rodičom som sa dala do práce a snažila som sa aspoň niečo zachrániť. Vrchný fondán som poodlepovala z krabice, očistila od plnky, pridala som múku (lebo cukor ho ešte viac robil lepkavým) a miesila a miesila, kým znovu nestuhol. Rozvaľkala som ho a aj keď už nebol taký pekný, potiahla som ním aspoň vrchnú časť torty. Spodnú sme poliali punčovou plnkou a podávali sme ju ako koláč. :-)

Plánovala som robiť oslavu vonka v altánku, vyzdobila som ho balónmi, transparentom, poukladala poháre a vtom začalo pršať. :-( Keď sa darí, tak sa darí. S rodinou sme si spravili aspoň spoločnú fotku a presunuli sme sa dnu. Lucka dostala pekné dary: trojkolku, hovoriaceho psíka, dokonca aj vlastnoručne ušitú bundičku od mojej sestry. Torta chutila aj napriek tomu, že už nevyzerala najlepšie. Ale to predsa nie je podstatné.

A máme novinku. Lucka konečne začala chodiť. Ja si toto jej obdbie užívam o to viac, že pri Tomáškovi to šlo všetko úplne iným tempom aj spôsobom. On najskôr vedel bežať, no nevedel zastať, ani stáť, to sa naučil až neskôr a ako posledné sa naučil postaviť sa zo zeme bez pomoci niečoho, po čom by sa vytiahol do stoja.

Lucka ide na to inak. Najskôr robila dva tri krôčky, potom sa naučila postaviť a spraviť pár krokov, neskôr sa naučila pevnejšie stáť a až pred pár dňami sa konečne rozhodla, že to skúsi aj sama. Za tri dni sa z nej stal riadny chodec a celé dni iné nerobí, len chodí a chodí.

Má to však jednu nevýhodu. V kočíku ani v trojkolke sa jej už vôbec nepáči a ak niekam ideme, väčšinu cesty ju musím niesť na rukách. Snáď ju to ešte prejde, lebo tento štýl mne veľmi nevyhovuje. A dnes jej vykukol deviaty zúbok. Konečne. Aspoň na pár dní si v noci oddýchnem a ona konečne začne jesť aj iné ako mliečne výrobky. :-)

24. 6. 2015sekanka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Prípravy na operáciu

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia. Po dlhšej dobe sa s Lucinkou opäť hlásime z najkrajšieho kúta Slovenska, zasneženého Liptova. Ani sme sa nenazdali a prvý pol rôčik už máme za sebou. Lucinka sa začala po zemi plaziť, ale zatiaľ jej to ide... Celý článok »
 • Zúbky

  MAMIČKA ANDREA Sedem a pol mesiaca má to moje malé zlatíčko a mňa pomaličky chytá depka z toho, že už to nie je také malinké novorodeniatko, ako sme si ho v lete doniesli domov. Celý článok »
 • Do formy!

  MAMIČKA ANDREA Deväť mesiacov bola v brušku a už je deväť mesiacov na svete. Páni, veď mi pomaly treba chystať prvú narodeninovú oslavu! To už je vážne marec? Ani neviem, či mi zima niekedy tak rýchlo zbehla. Celkovo mi teraz ten čas akosi ubieha... Celý článok »
 • Prečo?

  MAMIČKA ANDREA Perinbabka sa prebudila a snaží sa dohnať to, čo počas celej zimy nestihla. Zo dňa na deň napadlo toľko snehu, že na väčšine územia Slovenska nastali kalamity. Ale aspoň deti majú konečne „Vianoce". Celý článok »
 • Malý hrdina

  MAMIČKA ANDREA Tomáško zvládol operáciu na jednotku. Je to môj malý hrdina. Asi je to naozaj tak, že my dospelí také veci znášame oveľa horšie ako deti. Celý článok »
 • Valentín vo štvorici

  MAMIČKA ANDREA Žeby prišla jar? Takéto krásne a teplé počasie vo februári býva na Liptove skôr ojedinele. Celkom by mi vyhovovalo, keby sa už len takto krásne otepľovalo a skutočná jar by zaklopala na dvere. Celý článok »
 • Nespavec

  MAMIČKA ANDREA Nekonečná zima nie a nie zbaliť kufre a rozlúčiť sa s nami a tak sa posledné dni ráno čo ráno pozerám z okna na čerstvo napadnutý sneh. Počas dňa sa síce stopí, ale aj tak mi to radosť nerobí. Vždy keď prídem po Tomáška do škôlky,... Celý článok »
 • Veľkonočná guľovačka

  MAMIČKA ANDREA Toto nie je prvý apríl! Toľko snehu sme nemali ani v decembri. Naozaj neviem či by sa nemali sviatky trochu poposúvať, lebo na Vianoce sme bez snehu, zato na Veľkú noc si môžeme stavať snehuliakov. Pevne verím, že je to už posledný... Celý článok »
 • Beťárka!

  MAMIČKA ANDREA To je asi najvýstižnejšie označenie pre naše bábätko. Vlastne to už dávno nie je bábätko. Je to malá slečna, ktorá chce všetko vidieť, všetko počuť, všade byť a všetko skúsiť (zjesť). Teda okrem normálneho jedla. Tomu sa úspešne... Celý článok »
 • Anémia alebo skrytý talent?

  MAMIČKA ANDREA Bola sobota pred Veľkou nocou, vonka sme si užívali riadnu snehovú nádielku a spoločne rozmýšľali, ako budeme ozdobovať doma kraslice. Keď sme vonka riadne vymrzli, utekali sme domov na obed. Celý článok »
 • Som stará?

  MAMIČKA ANDREA Lucinka nedávno oslávila prvý rôčik a nás čaká ďalšia veľká oslava. Tentoraz moja. Oslavujem svoje tridsiate narodeniny a tak ako mnohí ľudia, bilancujem čo všetko som doteraz zo svojich plánov stihla skutočne naplniť a čo nie.... Celý článok »
 • Babie leto

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia, po dlhšom odmlčaní som opäť tu. Leto zbehlo ako vždy, veľmi rýchlo. Poriadne sme ani doma neboli. Týždeň u našich, týždeň u svokrovcov, znova týždeň u našich. Domov sme chodili len poliať kvety a nachovať... Celý článok »

Naposledy navštívené