27. 5. 2017  |  Meniny: Iveta

Babie leto

MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia, po dlhšom odmlčaní som opäť tu. Leto zbehlo ako vždy, veľmi rýchlo. Poriadne sme ani doma neboli. Týždeň u našich, týždeň u svokrovcov, znova týždeň u našich. Domov sme chodili len poliať kvety a nachovať rybičky.

Foto: Julia Soos, www.juliasoos.sk


Toto leto bolo obzvlášť teplé, čo je pre mňa veľmi pozitívne. Milujem teplo, slniečko a neprekážali mi ani 35 stupňové horúčavy. S deťmi sme chodili na kúpaliská a užívali sme si každý deň. No už je tomu pár dní, čo leto skončilo nie len vonka, ale aj v kalendári.

Tomáško po dvoch mesiacoch nastúpil do škôlky, a ako to už u škôlkárov býva zvykom, dlho sa tam neohrial a znovu sme sa po dvoch mesiacoch vrátili do kolotoča chorôb. Vydržal tam presne týždeň, od stredy, do stredy. Odvtedy je doma a sama neviem čo mu je. Soplíky aj vysoké teploty ustúpili, zostala taká, nijaká, teplota 37,3. Má ju počas celého dňa a občas sa sťažuje na bolesť hlavy.

U doktorky sme boli už trikrát, ale všetky výsledky má negatívne a doktorka ma ubezpečuje, že šlo len o vírus a teploty čoskoro ustúpia. Mne sa to ale celé nejak nepozdáva. Okrem toho sme sa do kruhu chorých pridali aj my traja. Najskôr ja, potom Paľo, posledná Lucka.

Ja aj Paľo máme hnisavú angínu a deti stále neviem, jediné čo ich trápi je teplota, raz vyššia, raz nižšia. Zajtra idem s oboma znovu ku doktorke. Tá z nás už musí mať "radosť".

Teraz keď po týždni dažďov a silného vetra konečne vykuklo slniečko a zavítalo k nám babie leto, my sa potíme doma pri teplom čaji. Predpokladám, že sa z tohto kolotoča dostaneme opäť až v júni, keď Tomi prestane chodiť do škôlky. Možno ho tam ani nebudem dávať, neviem či mi to stojí za to, aby sme boli permanentne chorí. Na druhej strane sa Tam Tomáško teší, lebo tam má kamarátov a predsa mu tam vedia spraviť pestrejší program ako ja doma, keď mám ešte aj Lucku.

Tá sa má (mimo chorôb) dobre. Je veľmi živá, všetko skúša, všade chce byť a tak sme sa aj minule len o vlások vyhli veľkej tragédii. Boli sme pešo v neďalekom obchode a keď sme sa vracali, deti sa zastavili pri jednom pomníku, kde sa zvyknú hrať na skrývačku. Ja som využila chvíľku pokoja a zavolala som mamke do rakúska (potrebovala som radu, ako sa robí huspenina). Kým som telefonovala, len letmo som pozerala na deti, aby si niekde nezranili, keď ma zrazu zarazilo, že lucka už dlhšie stojí na jednom mieste.

Bola ku mne otočená chrbtom a videla som, že má ruky pri ústach. V tej mikrosekunde som si uvedomila, že všade okolo nás sú vysadené tisy (smrteľne jedovatá rastlina) a že Lucka niečo žuje. Okamžite som zložila a skočila som ku nej a vybrala jej z úst požutú červenú bobuľu.

Začala som panikáriť, vedela som len to, že tis je naozaj smrteľne jedovatý, a že sa nesmie jesť. Volala som Paľovi čo mám robiť, ten povedal nech ihneď volám obvodnej doktorke. Tá mi obratom poslala číslo na toxikológiu. Volala som tam a povedala som čo sa stalo. Pani na opačnej strane telefónu ma ale ubezpečila, že bobuľa z tisu je z celého keru najmenej toxická, a že Lucke nehrozí žiadne nebezpečenstvo. To by hrozilo až vtedy, keby zjedla ihličie. To by sa jej už možno nedalo pomôcť.

Aj tak som sa ešte dobré dve hodiny triasla a Lucku som kontrolovala aj počas obedného spánku, či dýcha. Z Lucky jednoducho nemôžem spustiť oči ani na sekundu. Pri Tomáškovi som také niečo nezažila, jemu stačilo povedať, že nemôže nič papať zo stromov a on poslúchol. A to som si vždy myslela aké je on náročné dieťa :-)

Hlavné je, že všetko dobre dopadlo. Verím, že aj tie teploty čoskoro deťom ustúpia a my budeme mať pokojný aspoň jeden mesiac.

29. 9. 2015sekanka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

 • Prípravy na operáciu

  MAMIČKA ANDREA Ahojte milí čitatelia. Po dlhšej dobe sa s Lucinkou opäť hlásime z najkrajšieho kúta Slovenska, zasneženého Liptova. Ani sme sa nenazdali a prvý pol rôčik už máme za sebou. Lucinka sa začala po zemi plaziť, ale zatiaľ jej to ide... Celý článok »
 • Zúbky

  MAMIČKA ANDREA Sedem a pol mesiaca má to moje malé zlatíčko a mňa pomaličky chytá depka z toho, že už to nie je také malinké novorodeniatko, ako sme si ho v lete doniesli domov. Celý článok »
 • Do formy!

  MAMIČKA ANDREA Deväť mesiacov bola v brušku a už je deväť mesiacov na svete. Páni, veď mi pomaly treba chystať prvú narodeninovú oslavu! To už je vážne marec? Ani neviem, či mi zima niekedy tak rýchlo zbehla. Celkovo mi teraz ten čas akosi ubieha... Celý článok »
 • Prečo?

  MAMIČKA ANDREA Perinbabka sa prebudila a snaží sa dohnať to, čo počas celej zimy nestihla. Zo dňa na deň napadlo toľko snehu, že na väčšine územia Slovenska nastali kalamity. Ale aspoň deti majú konečne „Vianoce". Celý článok »
 • Malý hrdina

  MAMIČKA ANDREA Tomáško zvládol operáciu na jednotku. Je to môj malý hrdina. Asi je to naozaj tak, že my dospelí také veci znášame oveľa horšie ako deti. Celý článok »
 • Valentín vo štvorici

  MAMIČKA ANDREA Žeby prišla jar? Takéto krásne a teplé počasie vo februári býva na Liptove skôr ojedinele. Celkom by mi vyhovovalo, keby sa už len takto krásne otepľovalo a skutočná jar by zaklopala na dvere. Celý článok »
 • Nespavec

  MAMIČKA ANDREA Nekonečná zima nie a nie zbaliť kufre a rozlúčiť sa s nami a tak sa posledné dni ráno čo ráno pozerám z okna na čerstvo napadnutý sneh. Počas dňa sa síce stopí, ale aj tak mi to radosť nerobí. Vždy keď prídem po Tomáška do škôlky,... Celý článok »
 • Veľkonočná guľovačka

  MAMIČKA ANDREA Toto nie je prvý apríl! Toľko snehu sme nemali ani v decembri. Naozaj neviem či by sa nemali sviatky trochu poposúvať, lebo na Vianoce sme bez snehu, zato na Veľkú noc si môžeme stavať snehuliakov. Pevne verím, že je to už posledný... Celý článok »
 • Beťárka!

  MAMIČKA ANDREA To je asi najvýstižnejšie označenie pre naše bábätko. Vlastne to už dávno nie je bábätko. Je to malá slečna, ktorá chce všetko vidieť, všetko počuť, všade byť a všetko skúsiť (zjesť). Teda okrem normálneho jedla. Tomu sa úspešne... Celý článok »
 • Anémia alebo skrytý talent?

  MAMIČKA ANDREA Bola sobota pred Veľkou nocou, vonka sme si užívali riadnu snehovú nádielku a spoločne rozmýšľali, ako budeme ozdobovať doma kraslice. Keď sme vonka riadne vymrzli, utekali sme domov na obed. Celý článok »
 • Som stará?

  MAMIČKA ANDREA Lucinka nedávno oslávila prvý rôčik a nás čaká ďalšia veľká oslava. Tentoraz moja. Oslavujem svoje tridsiate narodeniny a tak ako mnohí ľudia, bilancujem čo všetko som doteraz zo svojich plánov stihla skutočne naplniť a čo nie.... Celý článok »

Naposledy navštívené