Tehuľka LIVE! Mika v 21. týždni: Letela som aj s Bombičkou

Mám za sebou prvú cestu lietadlom s Bombičkou v brušku. Ak by niekto na letisku počul, že letím s „Bombičkou“ možno by ma považoval aj za teroristu :). Nebudem skrývať to, že som mala strach, no všetko bolo v poriadku. Ak vás teda čaká nejaká podobná cesta v druhom stave, nemusíte sa obávať.

Minulý týždeň ubehol veľmi rýchlo. V pondelok poobede sme prileteli do Barcelony, aklimatizovali sme sa na tunajších 20 stupňov a vybehli sme na večeru do mesta. Plnými dúškami sme nasali do seba atmosféru veľkomesta a od utorka sme už usilovne zarezávali na veľtrhu.

Pristávacie tlaky

Bola to moja prvá cesta lietadlom v tehotenstve. Keby som tvrdila, že som sa nebála, asi by som klamala. Hlavne som nevedela, čo ma čaká počas pristávania. To mi vždy robí trošku problém, asi tým meniacim sa tlakom vnútri lietadla. No a opäť bolo moje telo také nejaké neposlušné. Posledných 10 minút pristávania som mala pocit, akoby som mala nedostatok kyslíka.

Bombičiatko si celý let „užívalo“ kopaním a vrtením sa v bruchu, keď sme však začali klesať, stíchlo, až som mala pocit, že sa schovalo hlboko do svojho domčeka a bálo sa. Norko mi celý pristávací manéver držal bruško a bolo to príjemnejšie, cítili sme sa v bezpečí.


Užívali sme si

Takže keď to celé zhodnotím, cestovanie lietadlom v rámci Európy je pre tehotnú, pokiaľ je úplne v poriadku, bez problémov.

No a Barceloooooonaaaa je krásne mesto. Užili sme si slniečko, teplučko, stretli sme veľa úžasných ľudí, kolegov z brandže, trošku sme si pochodili po historickom centre, nadýchali sa čerstvého morského vzduchu a, samozrejme, aj sme pokúpili drobnosti pod stromček.

Neprezradím však čo, aby si to tí, čo to majú dostať, neprečítali skôr, ako si to nájdu pod stromčekom :). No a trošku som aj prevetrala „kreditku“ a potešila som sa pár kúskami do šatníka ako klasická žena. Milujem výpredaje a celé mesto bolo plné jesenných akcií, tak sa mi nakupovalo jedna radosť.

Čítajte tiež:

10 tipov na cestovanie v tehotenstve bez stresu
Cestovanie lietadlom po pôrode


Barcelóóónááááá

Záchod – môj nový „kamarát“

No a konečne je na mne vidno, že som v tom. Je pravda, že v metre mi len dvakrát uvoľnili miesto na sedenie, ale to asi preto, že som mala čierne sako a v ňom bruško nevidno.

Keď sme sa v piatok vrátili domov, povedal mi môj ocino, že som sa konečne zaguľatila a vyzerám ako tehotná. A aj sa tak už začínam pomaly cítiť. Musím si dávať pozor na to, čo zjem, lebo ako som vám už spomínala, začala ma dosť trápiť žalúdočná
kyselina.

Žalúdok mám už tiež akýsi menší, jemne mi opúchajú ruky, no a záchod sa mi začína stávať verným kamarátom :). Cikanie sa stalo mojou každohodinovou povinnosťou. Niekedy je to otrava a problém, hlavne keď som napríklad brázdila obchody v Barcelone. Po hodine a pol som si proste musela odskočiť do reštaurácie na záchod. Nič sa nedá robiť, Bombičiatko rastie a môj močový mechúr už nemá toľko miesta čo predtým.

Po teplučkej Barcelone nás doma čakal mráz, mrznúca hmla, vietor a dážď bŕŕŕŕŕ. Týždeň v slnečnom Španielsku ma však „dobil“ energiou, z ktorej budem ešte dlho čerpať.

Prečítajte si tiež:

Cesta do prenatálu, cesta k sebapoznaniu?
Hudobníkom ešte pred narodením

Diskotéka v brušku

Tento týždeň som si uvedomila aj takú srandu. Neviem, či si to nahováram, alebo to je naozaj tak, ale Bombičiatko reaguje na hudbu. Počas veľtrhu jeden večer hrali na viacerých prezentačných stánkoch rôzne hudobné telesá. Vždy niečo špecifické pre krajinu, ktorá sa na stánku prezentovala.

Keď som bola počúvať operné árie pri stánku mesta Madrid, tak som sa až musela smiať a držať za brucho, pretože vnútri sa tancovalo ostošesť. Tiež na jazze sme tancovali a aj na kolumbijských rytmoch som mala čo robiť, aby som sa nahlas nesmiala tým choreografiám, ktoré prebiehali vo mne. Ale zas naopak moderná hudba nebola ničím zaujímavá.

Je to zvláštne, budem to veľmi intenzívne sledovať a podám vám správy, ako prebieha môj minivýskum – vplyv hudby na prenatálny vývoj človeka. V sobotu sme boli kamarátom na oslave narodenín a akordeonista hral rôzne ľudovky, spievali sme, tancovali, ale v brušku bol pokoj, žiadne „tanečky“.

V nedeľu sme si ale pustili swingové vianočné pesničky a opäť som cítila všetky nohy a ruky Bombičky. Nechám sa prekvapiť, ako to bude pokračovať.


S Norkom si chceme dopriať aj trošku romantiky

Trošku romantiky a oddychu

Tento týždeň sa chystáme do Košíc na vianočné trhy. Už sa veľmi tešíme, máme na ne krásne spomienky. S Norkom sme práve tu mali kedysi naše prvé stretnutia, tak si ich každoročne romanticky pripomíname.

Cez víkend ideme do Tatier, chceli by sme sa trošku prejsť v prírode, vyčistiť si pľúca vysokohorským vzduchom, vylietať nášho trojkilového „tigra“ a teším sa aj na wellness, rozmaznáme sa po celoročnom pracovnom zaberáku.

Tak vám všetkým posielam kúsok slnečnej energie zo Španielska a prajem príjemný mikulášsky týždeň. Dávajte na seba pozor, ráno sa na cestách dosť šmýka.

Vaša Tehuľka Mika


Bábo v 21. týždni

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist