Tehuľka LIVE! Mika v 29., po novom 32. týždni: Som riziková

Ležím v nemocnici, premýšľam, či som niečo nepodcenila a dohováram malej, nech ešte v brušku ostane. Držte palce, aby poslúchla!

Oddelenie rizikovej gravidity

Tak a moje najhoršie predstavy sa splnili. Píšem vám z nemocnice, kde som nastúpila po štvrtkovej nie veľmi dobre poradni. Pán doktor Hartel sa tváril všelijako, len nie spokojne a po premeraní krčka maternice a zistení, že mám veľmi dráždivú maternicu, ma rovno poslal na preventívnu hospitalizáciu.

Po kadejakých vyšetreniach som sa dostala na oddelenie rizikovej gravidity a začlenila som sa do kolektívu mamičiek – čakateliek, ktoré tak ako mňa niečo trápi. Jednu vysoký tlak, inú bielkoviny v moči, ďalšiu pečeň, nedostatočne vyvinuté bábätká a kadejaké iné “hrôzy”.


Trápia ma rôzne otázky…

Otázky i výčitky

Pod tlakom týchto okolností si odrazu začínam vstupovať do svedomia…

Nespravila som niekde chybu? Nemala som sa viac sústrediť na to, že som tehotná a podľa toho zmeniť svoj životný štýl?

Premýšľam, či by som musela ísť do nemocnice, keby som išla od piateho mesiaca na PN a oddychovala by som doma bez stresov, námahy a len sa pripravovala na budúcu rolu matky….

No nezmením už nič… preto nemá zmysel trápiť sa. Naopak teraz musím myslieť pozitívne, nech všetko dobre dopadne.

Snažím sa sústrediť na to, aby som presvedčila moju maternicu a krčok, aby vydržali čo najdlhšie. Uzatváram s nimi dohodu o tom, že budú mať u mňa dôkladnú celoživotnú starostlivosť, ak mi splnia moju prosbu a dotiahneme to spolu do minimálne 38. týždňa.

V tejto mojej situácii, keď mi hrozí predčasný pôrod, sa asi môžem tešiť z toho, že moje tehotenstvo nie je v 29. týždni, ako sme si pôvodne mysleli a ako som vám aj písala, ale Šarlotka už je v 32. týždni.

Prečítajte si aj:

Rizikové tehotenstvá
Lekárska starostlivosť počas tehotenstva (prenatálna starostlivosť)

Uf, pravidelné signály na monitore!

V nemocnici ma sledujú poctivo, každé ráno robia monitor. V nedeľu som sa zobudila už s podivným pocitom, akoby mi tŕplo bruško. A veru, keď mi začal monitor snímať činnosť maternice, začali sa objavovať na doteraz rovnej čiare prvé kopčeky a bolo ich veľa a v pravidelných rozstupoch.

Sestrička sa ma spýtala, kedy mám termín a pozerajúc na záznam z monitora neveriacky krútila hlavou.

Potom prišiel doktor na vizitu a hneď som dostala do žily magnézium, po ktorom sa chvalabohu tŕpnutie vytratilo. Jediné, čo ma upokojuje, je fakt, že tieto sťahy maternice nesprevádzajú bolesti ani iné príznaky hroziaceho predčasného pôrodu.

Doktor ma upokojoval

Inak bol doktor vcelku pokojný a na môj vystrašený pohľad reagoval veľmi pokojne, snažil sa ma povzbudiť, že nejde o nič vážne. Verím mu a po infúzii som sa cítila fakt lepšie a aj bruško poslúchalo.

Som zvedavá, ako sa budú vyvíjať nasledujúce dni, kedy mám absolvovať kontrolné sono s meraním krčka a hlavne, ako budú vyzerať ďalšie monitory a činnosť mojej neposednej maternice.

Šarlotke sa na monitore veľmi páči. Hneď, ako ma napoja, začne mlátiť do sondy, čo to dá. Potom je počuť viac jej kopanie ako srdiečko, ale to je dobré, nech si kope, aspoň nás všetkých presviedča, že je zdravá a čulá.

Čítajte aj:

Priebeh tehotenstva
Tvrdnutie bruška v tehotenstve


Šarlotke dohováram, nech ešte vydrží…

Dohováram jej, nech ešte vydrží

Má niečo okolo kila a pol, ešte je maličká, aby sa narodila, tak jej dohováram, nech neprovokuje svoj domček a nech si tam pekne ešte nejaký ten čas hovie. Že je teraz vonku stráááášna zima a nemám pre ňu taký teplý overal a ani kočík ešte neprišiel.

Dúfam, že je to poslušné dievčatko a bude sa riadiť maminým dohovorom. Ako mi stále hovorí Norko, aspoň mám čas na čítanie, na veci, na ktoré si nenájdem nikdy čas, na spánok a oddych, na premýšľanie, plánovanie.

Vo všetkom negatívnom treba hľadať pozitíva. Tak si ich pri presviedčaní môjho trávenia, ktoré je zaťažené sklonom postele dole hlavou, hľadám a snažím sa pochopiť, ako to trávenie funguje, aby som mu pomohla.

Držte mi palce, modlite sa za mňa, ja sa budem sa vás

Z nemocnice,

vaša Mika


Takže som už v 32. týždni, takto vyzerá asi moja malá v brušku.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist