Tehuľka LIVE! Mika v 23. týždni: Pátranie po kočíku pokračuje

Predvianočný Londýn, krásna atmosféra a Bombička v brušku, ktorá je podľa doktora v absolútnej pohode a má sa fajn. Čo viac si môžem želať…

Hlásim sa vám z upršano-slnečno a veterno-upršano-slnečného Londýna. Chceli sme vidieť vianočný Londýn, tak sme sa vybrali za zážitkom. Moja dobrá kamarátka tam žije už pár rokov, tak sme sa „pozvali“ na návštevu.

Uff, zážitky sú super, až na to, že môj chrbát už toľko nezvládne a celodenné chodenie či státie mi dalo zabrať.

Cikanie do prilby?

Každý večer som bola odrovnaná a počas dňa som si musela veľakrát oddýchnuť kade-tade po lavičkách. Čo bolo super, Londýn je turist-friendly a na každom rohu majú toalety, ktoré sú čisté, voňavé a zväčša zadarmo. Moja princezná ma totižto vždy veľmi intenzívne upozorňovala, keď jej močový mechúr začal vadiť.

No a keďže kopať vie poriadne, dávala mi niekedy zabrať. Mne sa ani nezdalo, že mi treba cikať, no Bombička kopla raz, kopla druhý raz a odrazu som zháňala hocijaké miesto na vyprázdnenie mechúra. Je to fakt sranda.

Kamarátka mi hovorila, že v Anglicku je taký zákon, že tehotná žena môže cikať hocikde bez pokuty, vraj napríklad aj policajtovi do prilby.
Norka to veru veľmi lákalo, takmer zastavil policajta… 🙂

Predvianočná atmosféra

Počasie sme mali typicky anglické, polhodinu slnko, polhodinu dážď, polhodinu sneh a zase dokola.

Pokukali sme všelijaké trhy, pozháňali posledné vianočné prekvapká, pofotili sa na Trafalgari s obrovským vianočným stromčekom a s úsmevom na tvári sme si to namierili späť domov.

Prečítajte si tiež:

Cestovanie v tehotenstve
Ochorenia v tehotenstve

Plus šesť kíl

Pred tým, než sme odišli do Londýna, bola som na poradni u pána doktora Pavla Hartela. Princeznú pomeral, zhodnotil, že je úplne v norme, vyvíja sa presne, ako má. Potvrdil, že je to dievča a dal mi aj odporúčanie, že môžem letieť.

Je úžasné vidieť, ako bábätko v bruchu rastie každým dňom, ako sa vyvíja. A veru aj mne už sa začína bruško zaobľovať, ako písala Tina.


Bombička na ultrazvuku, poriadne vyvádzala a dalo lekárovi zabrať, kým ju dokázal „odfotiť“. Bude to asi riadny živel.
Kliknite sem a pozrite si video

Zatiaľ som +6kg a vraj idem do obdobia, kedy naberiem najviac, tak sa “teším“. Chute ma zatiaľ nechytajú žiadne špeciálne, ostalo mi stále to ovocie a inak dosť bežne jem, tak ako pred tehotenstvom. A čo sa týka množstva, neviem zjesť naraz viac ako polovicu porcie a cítim sa stále najedená.

Budem rada, ak ostanem pri pozvoľnom priberaní do konca tehotenstva a nebudem mať problém so zhadzovaním prebytočných kilečiek. Veď jediný , kto trpí za každé kilo navyše, sú moje kĺby a chrbát.

Asi trojkolka

Pristihla som sa, že na ulici čumím na každý kočík, ktorý ide okolo mňa. Hodnotím kolieska, stabilitu, ovládanie, pohodlie. Stále mám dilemu a ďakujem za vaše rady na facebooku.

No stále sa nedokážem rozhodnúť, čo vlastne chcem. Veľmi sa mi páčia také tie retro kočíky s obrovskými kolesami a vaničkami. Také v akých nás vozili naše mamy.

Našla som minimálne jednu spoločnosť, ktorá ich vyrába a dajú sa zohnať aj u nás. Keď sme sa však s Norkom rozprávali o tom, čo očakávame od kočíka, zhodnotili sme, že takýto nám fakt nevyhovuje.

Potrebujeme niečo športové, dobre ovládateľné, pohodlné pre Bombičku aj pre nás, skladné, praktické. Tak nám zatiaľ z toho vyšla nejaká športová trojkolka, ktorých však je na trhu veeeeeeeľmi veľa. Teším sa aspoň z toho, že sme sa zhodli vo farbe – bude zelený. Idem sa preto pustiť do hľadania, skúmania, zisťovania a testovania.

A ak máte niekto dobrú skúsenosť s nejakým takýmto kočíkom, budem rada, keď mi napíšete a odporučíte buď do diskusie alebo na facebook.

Potrebujem taký, ktorý si poradí so snehom, s terénom i mestom zároveň a bude sa s ním dať cestovať – čiže sa ľahko rozkladá a nie je moc ťažký.

Pokojné sviatky

V podstate parametre sú nám jasné, už si len vybrať. A to bude v situácii, keď je na trhu milión výrobcov asi celkom náročné. No nič, pre istotu som si už zohnala taký ten vak na nosenie detičiek a keď sa nebudeme môcť rozhodnúť pre kočík, budeme Bombičku nosiť na tele.

Niekde som čítala, že deti, ktoré sa od narodenia nosia na tele matky, sú v dospelosti inteligentnejšie, šikovnejšie a vnímavejšie…

Nech vám pečenie a upratovanie ide od ruky, nech trúba poslúcha a nálada je lepšia a lepšia.

Šťastné a veselé!

Mika a naša Dolly


Bombička v 23. týždni, takto asi vyzerá v mojom brušku

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist