Tehuľka LIVE! Mika v 22. týždni: Bude to baba!

Prvé predpovede a tušenia mojej maminy a blízkych sa potvrdili. Bude to dievčatko! Práve som sa to dozvedela a najradšej by som už aj vyrazila na nákup pekne farebnej výbavičky pre našu dcérku. Urobiť si malé Vianoce!

Tak ako sme sa tešili na 4D sono, na ktorom sa nám Bombičiatko ukáže v plnej svojej kráse, tak sme odchádzali trošku sklamaní. Nielenže sme vtedy nevedeli, čo to bude, no nedalo nám šancu vidieť ani tváričku. Videli sme len chrbátik, nožičky, ručičky a hlavičku zozadu.

Podarilo sa nám zachytiť zopár záberov tváre z profilu, bábätko sa však toľko vrtelo, krútilo, mrvilo, že bol pán doktor rád, že vie pomerať, čo treba. Ach potvorka neposedná :).

Nakoniec sa nám naša dcérka predsa len ukázala, no museli sme si pár dní počkať. Asi nás chcela naťahovať! Túto novinu nám lekár oznámil až v pondelok.


Bombička na ultrazvuku ešte v 21. týždni

Prvé Vianoce sme už mali

Tento týždeň sa nám úplne zmenil plán oproti pôvodnému. Plánovali sme ísť do Košíc, boli sme pozvaní na jeden biznis vianočný večierok.

Zmena prišla v utorok, keď dorazila podlaha, ktorú sme objednávali a Norko sa dohodol s kamarátom, že mu pomôže. Tak sa robila podlaha a ja som sa musela presťahovať do mesta k našim. Podlahu sme dávali drevenú a museli ju lakovať. No a výpary z laku sú nedýchateľné a radšej som nechcela ohroziť bábätko. Do soboty sme preto okupovali našich.

Teraz už je hotová, takže už len upratať a môžu prísť Vianoce.

Novú podlahu sme si totižto darovali “pod stromček”. Keď som v sobotu vchádzala do domu, Norko mi poprial šťastné a veselé :).

Prečítajte si tiež:

Kariéra alebo materstvo?
Aby to bruškám pod stromčekom pristalo

Tehotenský neoprén?

V sobotu sme mali naplánovaný výlet do Vysokých Tatier. Odmenili sme sa po celoročnej drine v práci a na dome a užili sme si krásny slnečný mrazivý víkend plný pohodičky, romantiky, snehu a oddychu.

Boli sme aj vo wellnesse, Bombička si prvýkrát v živote zaplávala a celkom sa jej to páčilo. A aj mne sa to veru páčilo, fajne som si ponaťahovala chrbát.

Keby na plavárni nebola taká šialene studená voda, chodila by som plávať pravidelne. Len som taká zmrzlinka, nemám rada chladnú vodu, a preto mám na plavárni problém vojsť do vody a tiež mi je nepríjemné, keď cítim po nejakom čase chladné celé telo.

Ešte som premýšľala nad neoprénom. Už som párkrát videla na plavárni ľudí plávať v týchto oblečkoch, len neviem, či vyrábajú aj taký pre veľké bruško :). Asi len taký pre veľryby by mi bol dobrý…

Klasické slovenské služby

Poviem vám úprimne, opäť som bola prekvapená zo služieb, ktorých sa dočká turista v našich veľhorách a opäť som sa počudovala nad tým, prečo sa stále niekto sťažuje, že je nedostatok turistov a málo príjmov.

Jediné, čo k tomu poviem je, že sa teším na dobu, keď sa turista konečne dočká služieb adekvátnych za peniaze, ktoré za ne zaplatí. Fakt sa teším!


S Norkom v Tatrách

Čítajte aj:

Krvné zrazeniny hrozia aj tehotným
yberieme meno slovenské alebo cudzie?
10 tipov na cestovanie v tehotenstve bez stresu

Vianočná pohodička, snáď aj s vianočkou

Vánoce, Vánoce, přicházejí…..tak som si povedala, že najvyšší čas začať piecť. Stihla som tento týždeň upiecť medvedie labky (tak sa u nás volajú také orechové keksíky) a natrénovať si pomarančovo-čokoládový chlebíček.

Ešte by som chcela tento týždeň natrénovať vianočku.

To je moja zatiaľ nedosiahnutá méta už niekoľko rokov a tento rok pod vplyvom hormónov som sa rozhodla si dokázať, že náročnosť vianočky je len mýtus. Už mám nachystaný recept, premyslený postup, natrénované pletenie. Keď sa podarí, pozývam vás všetkých na vianočku a kakao na štedrovečerné ráno.

Taká je moja predstava dokonalých sviatkov. Zobudiť sa do voňavého domu, zapnúť si rozprávky, raňajkovať vianočku a kakao a mať pohodičku. Tešíííím!!

Kočík! Ach jo

Zahryzla som sa do problematiky “kočík”. A zistila som, že som neskutočne mimo tejto témy. Tak si zatiaľ čítam na nete rôzne diskusie skúsenejších „užmaminiek“, obzerám sa na ulici za každým kočíkom a premýšľam, ktorý by bol najvhodnejší.

Chceli by sme nejaký terénny, aby sme ho mohli bez problémov používať aj na našej makadamovej ceste okolo domu. Na trhu je však toľko možností a každá firma ponúka práve ten svoj kočík ako najlepší, že sa obávam, či si vôbec nejaký kočík kúpime.

Idem zháňať info ďalej, ak mate nejaké odporúčania, budem vám veľmi zaviazaná.

Nerada by som každé dva mesiace kupovala nový, ako som čítala na niektorých fórach. Rada by som kúpila trojkombináciu a mala na nejaký čas pokoj.

Sranda nechýbala

A minulý týždeň sme boli opäť na fotení u Braňa Herchla, spoznala som našu novú tehuľku v Klube Peťu. Užili sme si kopu srandy a som rada, že už mám spolubojovníčky. Aj keď tehuľka Tina nebola s nami, pretože má nejaké zdravotné problémy. Držíme jej palce, aby sa rýchlo dala do poriadku.

Pozdrav plný snehu a mrazu vám všetkým posiela vaša Tehuľka Mika!


Takto asi vyzerá dcérka v mojom brušku, bábo v 22. týždni.

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist