Tehuľka LIVE! Mika v 34. týždni: Oddychujem. Sľúbila som poslušnosť

Hurá! Už spím vo svojej posteli. Pobyt v nemocnici ma pekne vycvičil, vážim si aj takéto drobnosti ako vlastnú posteľ, voľnú sprchu či jedlo podľa chuti. Optimizmus mi však na chvíľu zatienil nečakane vysoký tlak!

Sľúbila som poslušnosť!

Som domaaaaa! Áno, pustili ma z nemocnice, no musela som sľúbiť, že budem poslušná – čiže ležať, oddychovať a dávať pozor na Šarlotku. Sľúbila by som aj nesľúbiteľné, len aby ma pustili.

Je to krásny pocit spať vo vlastnej posteli, jesť to, na čo som zvyknutá a užívať si “slobodu”. Teraz si to viem vychutnať tak nejako inak, poriadne. Zrazu mi je vzácne to, čo som inokedy považovala za bežné.

Nemocnica ma vycvičila a prinútila ma zamyslieť sa nad svojimi prioritami. Viem, že už nám so Šarlotkou nechýba veľa, aby sme boli spolu naživo, a preto chcem spraviť všetko pre to, aby sme to dotiahli spolu do „úspešného finále“. Vydržím, aj keby som mala preležať do pôrodu v posteli. Sľúbila som to v nemocnici, sľúbila som to Norkovi a aj Bombičke. Takže záväzkov mám dosť, teraz ich len poctivo splniť.

Prečítajte si tiež:

Prečo je dôležité relaxovať
Máme psa – čo musí vedieť moje dieťa?
Relaxácia v tehotenstve

Tlak stúpal

V piatok som sa však pekne vystresovala. Keďže Norko musel ísť na konferenciu, dohodli sme sa s našimi, že aby som nebola sama doma budem u nich. No a keďže moja mamina pracuje v našej firme a celá firma odišla pracovať do Tatier, ostali sme s ocinom sami dvaja, teda aj s Dolly.

No a vo štvrtok večer si ocino meral tlak, tak som si zmerala zo záujmu aj ja. Výsledok 140/90 ma prekvapil. Hovorím si, trošku vyšší, ako by mal byť, ale však neriešim. Chrobáčik mi ale v hlave ostal, a preto som si zmerala aj ráno hneď po prebudení – 140/90. Fíha, fíha, to sa mi nepáči.

Po asi 4 hodinách nasledovalo preto ďalšie meranie – a opäť 140/90. No tak to sa mi fakt nejako nechce zdať. Keby som nebola v nemocnici a nevedela o tom, aký je vysoký tlak v tehotenstve nebezpečný, možno by som sa s tým vôbec netrápila. Tak sme sa naobedovali a meriam si opäť – 160/110!

Už v panike volám môjmu gynekológovi a mám hneď prísť. Viete si predstaviť, aký som mala tep, keď som dorazila – 120 úderov za minútu. Stres ako namaľovaný. Našťastie tlak na profesionálnom tlakomere 120/80, moč čistý, prietoky v poriadku.

Pán doktor skontroloval Šarlotku, ako sa jej v domčeku darí a zhodnotil, že je všetko OK. Ale keďže som bola objednaná na ďalší týždeň na poradňu, skontrolujeme všetko ešte raz po pár dňoch, aby sme mali istotu, že ten ocinov tlakomer ma len zbytočne vystresoval.

Ako sa hovorí, niekedy je lepšie nevedieť a netrápiť sa, tak si už doma tlak nemeriam a mám pokoj.

Krik ako o život

Cez víkend sme mali krásnu návštevu. Prišiel k nám môj brat so švagrinou a 6-týždňovou Ellou. To bola zábavka. Malá je nádherná ako každé malinké bábätko. Hlad nám hlásila ohlušujúcim krikom a mokrú plienku krikom ako o život.

Čo-to som odkukala z Ellinho správania a zo starostlivosti o také malé človiečatko. Potrénovala som si aj hojdanie, kŕmenie (prikrmujú umelým mliečkom)…

Naša Dolly poriadne žiarlila, ale myslím, že príchod Šarlotky zvládne v pohode. Nebude už stredobodom pozornosti, ale ona je veľmi múdra a vnímavá, takže sa spoliehame na to, že pochopí, čo za kričiaci batôžtek to prišiel do domu a budú kamarátky.

Od návštevy som načerpala nové informácie, zistila som, čo ešte musím určite ešte dokúpiť. Tak sa cez týždeň pokukám po nete a doobjednám drobnosti nevyhnutné pre náš a Bombičkin komfort.


Aj Norko trénoval

Ďakujeeeem!

Rada by som poďakovala všetkým vám, ktorí ste mi napísali povzbudzujúce emaily a odkazy, povzbudzovali ste nás, keď sme museli ležať v nemocnici. Je to veľmi príjemné vedieť, že mám toľko veľa čitateľov a toľko “nových kámošiek”. Vážim si každé vaše pozitívne slovo a snažím sa poctivo odpisovať.

Keďže som momentálne na PN a nemám dovolené vôbec cestovať, nemôžem ísť ani na ďalšie tehuľkovské fotenie. Ale dúfam, že to ešte raz do konca tehotenstva stihnem a ukážem vám moje stále väčšie a väčšie bruško.

Šarlotka už má málo miesta, a preto je strašne zábavné, keď sa hýbe a naťahuje. Brucho sa mi hýbe zo strany na stranu, sem-tam nejaká vypuklinka (možno noha, možno ritka ), sem-tam poriadny kopanec do rebier.

Na svojom temperamente nestratila, takže ma niekoľkokrát denne rozosmeje, keď začne cvičiť a moje brucho sa začne hýbať. A Norkovi sa to nesmierne páči, smeje sa mi, že mám v bruchu votrelca, ale hneď, ako dá ruku na vypuklinku, Bombička sa upokojí a maximálne ho párkrát kopne do ruky, akoby s ním chcela už teraz komunikovať. Dúfam, že bude mať na ňu taký upokojujúci vplyv, aj keď už bude malá princezná vonku.

Čitajte aj:

Prečo je vápnik pre tehotné taký dôležitý?
V kontakte od počatia

Malé-veľké každodenné radosti

Určite ste zachytili správu, že zomrela speváčka Whitney Houston. Mala som jej spev veľmi rada, bola neskutočne talentovaná, avšak sláva a nevhodný partner ju zničili. Odišla z nášho sveta príliš mladá.

Pri takýchto “jóbovkách” mi vždy začínajú v hlave opäť víriť otázky…. čo je skutočne v živote dôležité…. Život sám je najdôležitejší. Prežiť ho tak, aby sme v okamihu smrti boli spokojní a vyrovnaní s tým, ako sme žili a čo sme prežili. Obklopme sa každodennými radosťami, užívajme si každú minútu šťastia, milujme svojich blízkych a buďme oporou pre tých, ktorí to potrebujú.

Vyrovnajme sa so svojimi nedokonalosťami a spravme si z nich svoje prednosti. Veď aj Jennifer Lopez má obrovský zadok a aká je sexi, treba sa len vedieť správne obliecť a vedieť to predať.

Všetkým vám prajem príjemný valentínsky týždeň a ešte raz ďakujem za
povzbudzujúce emaily

Vaša Mika

Mika je už v 34. týždni, takto asi vyzerá aj jej Bombička..

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist