Tehuľka LIVE! Mika v 37. týždni: Bombičku môže privolať aj kýchnutie

Mám zakázané aj kýchať. Povedal doktor, lebo čokoľvek mi vraj môže spustiť pôrod, a my chceme udržať Bombičku v brušku ešte dva týždne. Tá si tam robí poriadne disko, už som na ňu veľmi zvedavá.

Blížime sa

Tááák a už pomaly finišujeme. Ani sme sa nenazdali a blížime sa k termínu pôrodu a tým pádom začínam cítiť silnú potrebu mať úplne všetko pripravené a upravené.
Naháňam preto Norka na posledné dokončovačky pre naše bábätko.

Minulý týždeň sme boli na poradni. Pán doktor po skontrolovaní stavu môjho krčka zhodnotil, že máme byť pripravení, pobalení a čo najbližšie pôrodnici. Krčok mám vraj už “mäkký, otvorený na dva prsty a miminko veľmi nalieha, takže pôrod sa môže spustiť aj silnejším kýchnutím”, tak povedal pán doktor.

Zákaz aj kýchať

Takže moji drahí, nekýcham ani nekašlem, nič ťažké nedvíham, jednoducho sa snažím vyvarovať každej možnej rizikovej aktivite, ktorá by mohla pôrod spustiť. Mám v pláne vydržať ešte dva týždne.

Bombička je vraj zatiaľ chudučká, a preto musí v domčeku ešte vydržať a pribrať. Aj keď ja som sa narodila s pôrodnou váhou 2,3 kila a aha, aká som veľká vyrástla. Chcem však spraviť všetko pre to, aby som “dotvorila” Šarlotku do takej veľkosti, aby nemusela vôbec do inkubátora a mohla byť hneď pri nás.

Cisár možno nebude

No a na poradni sme preberali aj pôrod. Pán doktor na základe vyšetrení zvažuje, že možno by som zvládla aj normálny pôrod. Potešilo ma to a začala som sa naň pripravovať. Trošku som si načítala, ako sa rodí s epidurálkou, čo všetko si mám pripraviť, aké vyšetrenia mi bude treba vopred nachystať.

Som totiž typ človeka, ktorý má veľmi nízky prah bolesti a po skúsenostiach mojich kamarátiek som určite presvedčená, že chcem rodiť s epidurálkou. Aj keď pán doktor sa vyjadril v takom zmysle, že možno ani nestihneme “dobehnúť” do pôrodnice v Martine, aby sme počítali aj s variantom – Žilina. To pre prípad, keby som sa veľmi rýchlo začala otvárať.

Čiže aj ten epidurál je otázny…Veď uvidíme, ako sa rozhodne naša princezná, nechávam to na ňu a na prírodu.

Prečítajte si tiež:

 Čo uľahčí pôrod?
Čaká vás cisársky rez?

Fitnes v brušku

Takže poradňa dopadla podľa mňa dobre, aj keď sa ten môj krčok veľmi neumúdril a malá je menšia, ako by podľa tabuliek mala byť.

Tento týždeň idem opäť na poradňu, už budem chodiť každý týždeň, tak uvidím, čo moja fitneska v brušku robí. Norko má takú teóriu, že však ako a kedy má pribrať, keď stále tancuje a cvičí. Skutočne je veľmi živá a dáva mi niekedy poriadne zabrať. Ale teším sa, že je taká, pretože pre mňa to znamená, že je v poriadku a má sa dobre.

Mám sa šetriť, ležať a nechodiť, tak mi radí doktor, aby Bombička ešte vydržala v brušku. Dva týždne zvládnem ľavou zadnou a možno budeme prekvapení a vydržíme spolu aj dlhšie.

A je pravda, že keď náhodou trošku viac pochodím (viac znamená 15 minút), začnem cítiť nepríjemné tlaky a pichanie, akoby Šarlotka už-už chcela vybehnúť vonku. Musím si potom vždy ľahnúť, vyložiť nohy a presviedčať ju, aby sa nikam neponáhľala.


Takto som nakupovala:)

Veľké nákupy

Koľko radosti nám spravili všetky minivecičky, ktoré nám dorazili tento týždeň do žilinského obchodíka Pre deti – predeti.sk.
Boli sme pre ne vo štvrtok. Pani vedúca aj s kolegynkami boli strašne zlaté a milé, veľa sme pokecali a nasmiali sme sa, pretože im zamrzol počítač, keď začali nahadzovať také obrovské množstvo vecí na jeden nákup.

Odviezli sme si domov plné auto nevyhnutností a keď som to doma rozbaľovala, z každej jednej veci som sa vytešovala, ako keby to boli topánky od Manola Blahnika. Priority sa proste menia, či chcem, či nechcem.


Nákupy v obchode predeti.sk

Kauza kočík

Téma kočík nás obidvoch tento týždeň poriadne zamestnala. Norko si dopisoval s tou spoločnosťou, ktorá nám spôsobila problém a nepodarilo sa mu nič vybaviť. Ja som zas volala a mailova všetkým predajniam, ktoré som našla na internete v okolitých krajinách.

Keďže nie sme ochotní spraviť kompromis, chceli sme stoj čo stoj vybratý X-lander X-run. Nakoniec sa nám podarilo v piatok poobede jeden rezervovať, zaplatiť a objednať. Už len dúfam, že platba dorazí čím skôr a kočík stihne prísť načas. Ani vám nebudem hovoriť, koľko vrások mi pribudlo na čele a koľko prebdetých nocí z minulého týždňa má kočík na svedomí. Preto verím, že nám bude veľkým pomocníkom a “splatí” svoj dlh.

Čítajte aj:

Čo budete potrebovať v pôrodnici
V kontakte od počatia

Zmenila som image

Keďže som už “nepojazdná” a musím sa šetriť, vynechám aj tehuľkovské fotenie. Nové fotky z ateliéru budú až s našou “mrkvičkou”.

Mrzí ma to, pretože som vám chcela ukázať, aké obrovské brucho mi narástlo v krátkom čase, ale príroda to zariadila po svojom a rozkazovať jej nedokážem. A ešte jednu novinku vám prezradím – bola som u kaderníčky a rozhodla som sa spraviť výraznú zmenu vizáže.

Stále som hovorila o tom, aké mám príšerné vlasy a omrzelo ma sťažovať sa. Preto som to vyriešila a som spokojná s výsledkom. Norko až tak nie, ale už si pomaly zvyká na moje nezvyčajne krátke vlasy.

Veľmi dlho som nemala takéto krátke vlasy a je to pohodlné. Aj keď mi moje dlhane chýbajú, cítim sa lepšie a sebavedomejšie, pretože neriešim stále dookola zakudlené, vysušené a slamovité čudo na hlave. A veď vlasy vždy dorastú, no nie?

Krásny týždeň vám všetkým prajem,
Mika


Mika v 37. týždni, Bombičku by chcela udržať v domčeku ešte dva týždne.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist