Tehuľka LIVE! Mika v 26. týždni: V brušku nosím divocha!

Už aj na mňa to prichádza. Doteraz som bola v pohode, no začínam cítiť menšie chvenie, akúsi paniku, že pre malú ešte nemám nič pripravené. Musím začať, lebo tehotenstvo sa zastaviť nedá :). Kočík sme však už konečne vybrali.

Musím sa rozhýbať!

Tento týždeň mi akosi ubehol. Dúfam, že zvyšné do pôrodu nepôjdu tak rýchlo. Začínam si totiž pomaly uvedomovať, že sa mi čas kráti a ešte vôbec nič nemám pripravené.

Zatiaľ len v hlave dávam dokopy akýsi virtuálny zoznam. Je na ňom to, čo si myslím, že s našou Šarlotkou budeme potrebovať. Predpokladám ale, že o minimálne polovici vecí ani netuším.
Internet náš vševedúci pomôž a prezraď, čo všetko budem potrebovať…

Prečítajte si tiež:

Čo potrebujete pre bábätko? Mamičky radia
Užitočná databáza nebezpečných výrobkov

Prvá princezná medzi nami

V stredu sa nám narodilo prvé dieťatko v rodine. Švagrinká priviedla na svet Ellu. Modelkovské miery, poriadny hlas, nádherná tvárička. Celá rodina sa z nej tešíme, voláme si cez skype a ukazujú nám ju, my na oplátku trochu infantilne hladkáme monitor a posielame jej vzdušné bozky.

Zatiaľ má zákaz návštev, ale hneď, ako to bude možné, sadáme do auta a fičíme si ju pohojdať a pohladkať naživo. A tak trošku dúfam, že mi švagriná poradí, čo mi fakt treba a čo nie.

Naše princezné budú skoro rovnako staré, už sa začínam tešiť na tie prázdniny, keď budú šantiť na našej záhrade a vystrájať zbojstvá :).

Sneeeh!

Prišla zima. Vrátili sme sa z Košíc domov a na Kysuciach nás privítal sneh. A to nie trošku bielej posýpky, ale poriadne pol metra nového ťažkého snehu. Menšia kalamitka, ktorá nás prinútila pooprašovať kontakty na známych z dediny s traktormi, ktorí by nám odhrabali cestu.

Ja som sa nakoniec prešla pešo, bola to taká krásna polhodinka a bola som prekvapená, ako hravo som to zvládla. Veľmi dobre mi to spravilo, až som na druhý deň cítila na stehnách minisvalovicu.


Toľko u nás nakydalo

Malý divoch

A aj Šarlotke sa to veľmi páčilo, bubnovala na brucho celý čas, čo sme boli v pohybe a potom doma spala. Je úžasné ju cítiť a mať istotu, že je všetko v poriadku.

Je to malý divoch, posledné dva týždne mám pocit, akoby chcela vybehnúť von z bruška, tak silno vie kopať. Celé brucho sa mi vlní tak, ako ona tancuje.

Niektoré noci sú už náročné, nedá mi spať, každú chvíľku ma budí a jaší sa. Som zvedavá, aká bude, keď sa narodí. Dúfam, že nebude taká hyperaktívna :).

Čítajte aj:

Zmeny materského organizmu v tehotenstve
Predpôrodné kurzy a cvičenie v tehotenstve

Je krásny zelený

Kočík sme si už vybrali. Športovú trojkolku od X-landeru. Má obrovské kolesá, je určená do náročného terénu, čiže pre aktívnych rodičov. Má všelijaké odpruženia, brzdy a kadejaké praktickosti, ktoré nás presvedčili.

Rozhodli sme sa, že kočík objednáme z Poľska, u nás sa zatiaľ vôbec nepredáva a cena bola veľmi priaznivá. Okrem toho ponúkajú nádhernúúú zelenú kombináciu :).

Ako sme ho vybrali, som pokojnejšia a premýšľam, kedy je najvyšší čas ho objednať. Asi to veľmi dlho nevydržím.


Norko s mojím bratom odhrabavali schody k domu

Čo vraví na kočík Norko?

„Spočiatku sme boli rozhodnutí pre kočík z druhej ruky, no napokon sme zistili, že kočíky do náročného terénu nemajú tradíciu. S týmto terénnym prišli výrobcovia na trh len nedávno a tak je problém zohnať používaný.

Už sa neviem dočkať, ako so Šarlotkou v tom kočíku budeme brázdiť naše kopce a poukazujem jej tie najkrajšie výhľady. So susedom už plánujeme, ako jej vyrobíme hojdacieho koňa či drevenú káričku.

Už sme jej spoločnými silami uplietli aj prútenú kolísku, ktorú zavesím zo stropu a budem v nej malú hojdať. Čo sa bude dať, chcem pre ňu vyrobiť. Materiálu aj inšpirácie máme u nás na rozdávanie, tak ak vám chýba, niekedy si k nám zájdite :).“

Ach tie vlasy, ach tie vlasy…

Už chápem ženy, ktoré sa počas tehotenstva rozhodnú pre radikálnu zmenu účesu. Moje vlasy sa úplne zbláznili a niekedy by som ich najradšej odstrihla a mala pokoj. Sú krepovaté, mastné, nedajú sa vôbec učesať a ešte sa aj kudlia. Šialené!

Celý doterajší život som mala svoje vlasy ako skutočnú korunu krásy. Teraz som z nich nešťastná a frustrovaná. Všetci ma strašia, že po pôrode to bude ešte horšie. Norko ma utešuje, že to nie je až také zlé, ale ja viem, že to hovorí preto, aby ma povzbudil a aby som sa nedala ostrihať.

Tak mi držte palce, nech to prežijem bez ujmy a hlavne nech to vydržím.

Vaša Mika


Už som v 26. týždni, takto vyzerá asi aj naša princezná

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist