Tehuľka LIVE! Mika 41: Šarlotka vitaj!

Áno, áno. Správne ste si domysleli, Šarlotka je už medzi nami. Je krásna, my sme šťastní a stále tomu ani nemôžeme uveriť.

„Bocian Bombardér na nás dnes zhodil malú trojkilovú polmetrovú Bombu, čím nám spôsobil doživotnú radosť. Tento šok budeme od zajtra zapíjať 3 dni :),“ takto Norko oznámil všetkým našim známym a príbuzným príchod Šarlotky medzi nás.

Kontrakcie sú pravidelné!

Ale poďme pekne postupne. V pondelok minulý týždeň sme boli na kontrole v pôrodnici a pán doktor nás vyprevádzal takto: „Ak sa tento týždeň už neuvidíme, o týždeň príďte so všetkými vecami.“

Moja intuícia mi hovorila, že tento týždeň to veru „vybuchne“. Cez týždeň som však ešte trošku pracovala, Norko bol na služobke, no po štvrtkovej poradni u pána doktora Hartela som ho radšej stiahla domov.

Monitor totiž ukazoval celkom pekné a pravidelné kontrakcie. Boli zatiaľ len v 15 minútových intervaloch a potom prestali. Dostali sme preto pokyn, aby sme boli pripravení, mali natankované, veci pobalené v aute a pri hocijakom podozrení štartovať a letieť do nemocnice.

Môj krčok bol len ledva polcentimetrový a Šarlotkina hlavička pekne vystúpená už v pôrodných cestách.

Mohlo by vás zaujímať:

Bábätko je na svete. Čo by vás mohlo prekvapiť?
Čo nepatrí k prirodzenému pôrodu?


Prvá fotka našej Mrkvičky:)

Mrkvička ide na svet

V piatok som sa zobudila s takým zvláštnym pocitom. Neviem to dobre opísať, no jednoducho som cítila, že hodina H sa blíži. Cez deň sme ešte dolaďovali detskú izbičku, dokonca som si urobila vlasy, pobalila kozmetiku, poprala a trošku poupratovala. No o pol piatej poobede zrazu „puk“ a mrkvička sa začala pýtať na svet :).

Pre mňa ako prvorodičku nemohlo byť lepšieho príznaku začiatku pôrodu ako odtečená plodová voda. Teda ona tiekla pekne postupne, no každopádne to bol signál, že musíme fičať.
Schmatli sme všetky potrebnosti a vyrazili rodiť!

Hurá ideme rodiť:)

Cítila som, ako mi tvrdne bruško a aj také slabučké bolesti v podbrušku, ale keďže boli slabé, bola som stále v pohode a vysmiata. Cestou som ešte obvolávala všetkých, aby na nás mysleli, držali nám palce a posielali energiu.

Každý sa čudoval, aká som v pohode a vysmiata. To som teda aj bola, strašne som sa na príchod nového človiečika tešila. Psychicky som bola pripravená dlho a teoreticky som mala pôrod už za sebou. Nechodila som síce na žiadnu prípravu, poznatky som mala len z literatúry a internetu.

Prečítajte si tiež:

Prístup k novorodencom na pôrodnej sále sa mení
Neuveriteľné schopnosti novorodencov

Pôrod? Ako po masle

Dorazili sme do nemocnice a hneď na príjme doktor zistil, že som otvorená na 4 centimetre. Tým pádom môžem dostať epidurál, keď prídu bolesti. Nasledoval klystír, sprcha a začala som cítiť kontrakcie, ako sa patrí.

Rovno nás odviedli na pôrodný box, otvorená som už bola na 5 centimetrov a hlavička sa tlačila. Volali preto doktorku na epidurál. To bolo asi pol 9 večer. Potom šlo všetko ako po masle a o 23.05, presne:), som po heroickom výkone začula krik našej bombičky.

Stačili štyri poriadne kontrakcie a s drobnou pomocou som si vytlačila na svet 51-centimetrovú a 3300 gramovú krásavicu. Pribudli mi síce tlakom dva hemoroidy, no ani tie mi ten úžasný pocit nepokazia.

Potom som bola strašne unavená, no nevedela som však od toľkého vzrušenia vôbec spať. Malú vzali sestričky, že si mám oddýchnuť a ráno mi ju prinesú.

Tak sme s Norkom odpočítavali čas, kedy to bude a pozerali fotky našej Šarlotky, ktoré sme stihli urobiť. Neskutočný pocit a doteraz si neviem dostatočne uvedomiť, že už je tu medzi nami! Stále sa na ňu pozerám, obdivujem ju, hladkám a ovoniavam. Je to taký môj fetiš:).


Naša princezná pár minút po narodení

Žiaden strach

Na záver by som chcela všetkým budúcim mamičkám povedať, že pôrod nie je vôbec ľahký, ale môže ho každá zvládnuť tak, ako bude chcieť. Všetko je o sile vlastného presvedčenia a o psychickej príprave.

Príroda nás všetky uspôsobila na pôrod a každá to dokáže, len si musí veriť. Veriť v seba, v svoje bábätko, v dokonalosť prírody a musí tiež spraviť všetko preto, aby ste sa cítili v ten moment pohodlne.

Nebojte sa epidurálu, nebojte sa pýtať sa a vôbec sa nebojte pôrodu. Ja má z neho nádherný zážitok :).

Vaša mamina Mikaz

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist