Tehuľka LIVE! Mika v 18. týždni: Nechcem podľahnúť reklamám

V druhom trimestri je svet akýsi krajší. Cítim sa fajn a okrem toho mi padol aj obrovský kameň zo srdca. V práci sme dokončili náročnú sezónu. Takže teraz budem mať viac času na oddych a konečne si tehotenstvo začnem aj užívať.

Úspešne sme ukončili tohtoročnú sezónu v práci a tešíme sa na zaslúžený oddych :). Tento týždeň sme mali poslednú konferenciu a do konca roka už len oddychujeme a pripravujeme budúcoročné.

Jeseň je pre našu profesiu náročná, k tomu moje tehotenstvo – dalo mi to zabrať. Preto asi aj tie všetky ochorenia, prechladnutia a únavy. No odteraz už len oddychujem, pripravujem sa na Vianoce, plánujeme nejaké drobné úpravy domu a aj bytu a trošku pocestovať a byť len obyčajnými účastníkmi na konferenciách.

Spadol mi veru veľký kameň zo srdca a som rada, že všetko dopadlo na jednotku s hviezdičkou a aj napriek celosvetovej “kríze” sa v našom biznise toho veľa nezmenilo a pokojne si “plávame” ďalej.


S mojím Norkom, tatom Bombičky

Život na dlh

Premýšľala som o tom, prečo vlastne vznikla kríza. A uvedomila som si dôvod, keď som v raz večer pozerala televíziu. Každá druhá reklama bola o “požičajte si u nás peniaze na vianočné darčeky a potešte svojich blízkych”.

Myslím si, že tu je kameň úrazu. Ľudia sa umelo zadlžujú, túžia po veciach, ktoré v skutočnosti nepotrebujú a kúpia si ich na dlh. A takto sa svet zacykluje do jedného veľkého dlhu, až sa niektorí slabší jedinci ocitnú v takých dlhoch, že mesačné splátky prevyšujú ich mesačné zárobky.

Nie som ekonóm, ani odborník v oblasti financií, je to len môj osobný názor a pozorovanie môjho okolia. Ak mi to teda niekto vie vysvetliť lepšie a odbornejšie, rada sa poučím.

Prečítajte si tiež:

Rodinné financie – pôžičky a hypotéky
Čo potrebujete pre bábätko? Mamičky radia
Tehotenstvo a zamestnanie

Bábo pod stromček

Cez víkend sme boli na návšteve u môjho brata na Morave. Čakajú s manželkou tiež bábätko, oni trošku skôr, termín majú presne 24.12. :).

Debatovali sme so švagrinou o nutnosti všetkých tých “detských” nevyhnutností. V tomto sme úplne zajedno – nie sme otrokyne “modernej” doby a nemáme v pláne nakupovať všetky tie prebaľovacie pulty, špeciálne hojdačky, len pre deti vyvinuté aerodynamické cumlíky.

Keďže ma to doteraz nezaujímalo, neviem úplne presne, čo všetko mi pre bábätko bude treba. No nebudem panikáriť, keď ma moja mama vychovala bez špeciálnej hrkálky, myslíte, že moja Bombička bude o niečo inteligentnejšia alebo šikovnejšia ako ja, keď ju bude mať? Myslím, že nie.

Nedám sa nachytať na reklamy

Moja švagriná má už o chvíľu termín a zatiaľ majú zabezpečené len skutočné nevyhnutnosti – kočík (od brata), postieľku (tiež od brata), zopár vecičiek, prebaľovaciu podložku a nejaké drobnosti na výzdobu detskej izbičky, ktoré dostali od kamarátov.

Páči sa mi, že nestresuje a nebeží do obchodu míňať kopec peňazí na všetky tie nevyhnutnosti, o ktorých sa nás snažia výrobcovia a predajcovia presvedčiť, že bez nich naše dieťa nevyrastie.

Ja som ešte len v piatom mesiaci, preto zatiaľ nič z týchto vecí neriešim. Jasné, už som nejaké drobnosti dostala od kamarátov, ale som presvedčená o tom, že nepotrebujem k prežitiu, aby moje dieťa bolo vozené v najmodernejšom a najkvalitnejšom kočíku za 1500 euro.

To je strašne veľa peňazí a viem ako ťažko sa zarábajú. Preto si kúpim nejaký z druhej ruky, ktorých je na internete veľa a budem spokojná, keď od kamarátiek či švagriny “podedím” použiteľné vecičky.
Nie je to otázka peňazí, je to skôr otázka nezávislosti.


Druhý trimester si užívam

Sila z prírody

Nechcem byť tou “alternatívnou” mamou, ako som si už od niekoľkých známych i neznámych vypočula. Chcem pre svoje dieťa zabezpečiť krásne detstvo, avšak tiež mi záleží na tom, aby si dokázala uvedomiť, že život môže byť plnohodnotnejší a krajší aj bez najmodernejšieho notebooku či mobilného telefónu.

Preto sme sa odsťahovali do prírody, aby sme každý deň s pokorou prijali jej silu, uvedomili si našu malosť a dokázali akceptovať všetkých a všetko.

Príroda je naša učiteľka, všetko to, čo sa deje s našimi telami a mysľami je jej výtvorom. Ona nás vytvorila, ona má právo nás zničiť. Toto si uvedomujem každé ráno a posielam prírode modlitbu vďačnosti za to, že čakám bábätko, že som zdravá, že môžem pracovať, že mi je teplo, že ma napĺňa istotou a láskou.

Čítajte aj:

Je cvičenie v tehotenstve prospešné?
Dieťa je nákladný koníček

Druhý trimester – krajší svet

Keďže som mala veľmi pracovne nabitý týždeň, tehotenstvo som si ani veľmi neuvedomovala. Tak ako som čítala, že druhý trimester bude skvelý, tak aj je.

Cítim sa veľmi dobre, bruško rastie pomaličky, nálady pomaly ustupujú a celý svet je akýsi krajší. A keď sa k tomu ešte ozve môj malý červíček v brušku a kopne ma do močového mechúra, lebo mu zavadzia a chce, aby som ho išla vyprázdniť, musím sa len smiať a smiať 🙂

Tento týždeň v stredu ideme na poradňu, čaká nás veľký morfologický skríning, tak sa teším, že nám pán doktor konečne potvrdí, čo to v brušku poskakuje, či Bombička, alebo Bombičiak a hlavne nám povie, že je všetko v poriadku, že je bábätko zdravé a rastie tak, ako má.

Milé moje tehuľky, úsmev na tvár, spokojnosť v duši a úctu v mysli, to všetko vám prajem na tento týždeň
Vaša Tehuľka Mika

Moja Bombička je v 18. týždni

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist