Tehuľka LIVE! Mika v 19. týždni: Kop-kop aj buch-buch!

Kop-kop. Pohyby Bombičky sú stále intenzívnejšie, cíti ich dokonca aj Norko, keď položí ruku na moje bruško. Okrem týchto krásnych kopancov, som u doktora začula aj buch-buch. To bilo srdiečko malého človiečika.

Zima prichádza! Síce ani u nás na Kysuciach ešte nie je sneh, ale chladno je poriadne. Už sme vytiahli zimné bundy a čižmy.

Oblečenie online

No a keď sme pri tých bundách, už sa zmestím len do jedného kabátika, aj to som si trošku posunula gombičky:). Ale podarilo sa mi cez net kúpiť „ojazdenú” červenú tehotenskú bundičku, tak už asi vytiahnem aj tú, nech sa Bombička cíti pohodlne. Poviem vám, úplne všetky tehotenské veci som si zatiaľ kúpila z druhej ruky.

Je mi ľúto vyhodiť za nové veci tie nekresťanské peniaze, najmä keď dievčence, ktoré predávajú použité veci, ich nosili tak maximálne tri mesiace. Preto viem, že budú všetky poriadku. Doteraz som mala len samé skvelé skúsenosti.


S mojím Norkom

Bytové galeje

Zohnala som kadejaké zaujímavé kúsky a ušetrila kopec peňazí z rodinnej kasy, ktoré sme mohli investovať do tohtotýždňovej prerábky bytu v Košiciach.

Zamakali sme si poriadne. Začali sme v stredu večer a skončili v nedeľu asi okolo 3-tej poobede.

V sobotu ráno, keď sme sa zobudili uprostred úplne zdemolovaného, špinavého, zaprášeného bytu, bolo mi do plaču, spýtala som sa Norka zúfalým, unaveným hlasom, či vôbec niekedy bude poriadok.

To som ale netušila, že o pár hodín dobehnú dve kamošky vybavené rukavicami a teplákmi a spolu to zmákneme raz-dva. Ako sa hovorí, kamarátov si treba chrániť a ja som im obom veľmi vďačná, pretože som v tú sobotu fakt už mlela z posledného. S ich pomocou sme už v ten deň spali v čistom byte a v nedeľu sme dokončili všetko, čo sme mali v pláne. Celý večer sme sa potom vytešovali zo staronového bytíku.

Bombička „hltá“ energiu

Počas týchto „makačiek“ som si uvedomila, že tehotenstvo síce nie je žiadna choroba, no „požiera“ veľa energie. Niekedy nechápem, že nedokážem spraviť toľko práce, koľko som zvykla pred tehotenstvom.

Vždy som mohla robiť od skorého rána do neskorého večera a bola som len unavená. No teraz som bola taká vyčerpaná, že som si niekedy musela cez deň aj zdriemnuť hodinku, aby som nabrala silu. No veru, musím sa s tým zmieriť a aj výdaj energie zmierniť.

Prečítajte si tiež:

• Módne fígle pre tehuľky
• Darčeky pre tehotné: tipy a rady

Kopance silnejú

Kopance v bruchu sú čoraz intenzívnejšie, už ich dokonca cíti aj Norko, keď sa sústredí s rukou na bruchu. Je to úžasný pocit, nevedela som si to predstaviť, ale teraz dávam za pravdu všetkým tým, ktorí mi hovorili, že sa ten úchvatný pocit nedá ani slovami opísať. Je to fakt…

No a čo je veľmi zaujímavé, Bombička reaguje na všetko, čo sa oprie o brucho. Vyzerá to tak, že to bude zvedavé bábätko.

Vždy, keď sa mi hocičo alebo hocikto dotkne bruška aspoň na minútu, okamžite priblíži nejakú svoju končatinku k tomuto miestu a cítim, ako to skúma. Buď kope, alebo len tak tlačí, akoby sa chcela cez stenu maternice a všetkých tých ostatných vrstiev kože dotknúť toho, čo sa dotýka jej domčeka.


Bombička v 18. týždni, čo bude, ešte tají 🙂

Buch-buch

Minulý týždeň som mala poradňu u môjho doktora a všetko je v poriadku. Hurá! Bombička sa vyvíja, ako má, veľkosť zodpovedá týždňu a moje 4 kilá navyše sú vraj úplne OK.

Dokonca sme so sestričkou hľadali už aj srdiečko cez monitor a našli sme :). Búchalo poriadne rýchlo, ale vraj to je tak správne. Bombička je otočená tak, že má nohy a ruky smerom dole, preto ju stále cítim, ako ma kope do močového mechúra . Doktor vraví, že je to v poriadku a že ešte sa otočí a prehodí tisíckrát.

Čítajte aj:

Cestovanie v tehotenstve
10 tipov na cestovanie v tehotenstve bez stresu
Zariaďujeme zdravú domácnosť

Bombička tají, čo bude

O dva týždne ideme na 4D sono, konečne uvidíme tváričku, skontrolujeme všetky orgány a hlavne sa dozvieme, čo to teda je. Pretože tentoraz sa malý „Baranček“ rozhodol, že nám to neprezradí. Celý čas si sedel na „cikulke“ a ani za svet nechcel ukázať :). Takže ešte stále je to Bombičiatko – neurčité pohlavie.

Musím vám povedať, že po tomto sone som akási spokojnejšia. A aj to, keď každý deň cítim v bruchu pohyby, ma veľmi upokojuje. Švagriná mi nedávno hovorila, že kým necítila pohyby v bruchu, bola tiež vždy taká nejaká nervóznejšia a zmenilo sa to presne v okamihu, ako začala svoju princeznú cítiť. Potvrdzujem!

Čo hovorí pán doktor Pavol Hartel, ošetrujúci gynekológ

„Bábätko sa vyvíja v norme, veľkosť zodpovedá týždňu gravidity. Michaela sa cíti dobre, tehotenstvo prebieha bez ťažkostí, preto som na žiadosť pacientky vystavil potvrdenie pre leteckú spoločnosť, že pani Michaela je schopná letieť.

Všetky doterajšie vyšetrenia potvrdzujú prospievajúce tehotenstvo, čo ma vzhľadom na predošlé problémy s otehotnením a následným spontánnym potratom, veľmi teší. Pohlavie bábätka sme vzhľadom na polohu doteraz neboli schopní určiť, o dva týždne sa stretneme opäť na 4D sone a tam už bábätko potrápime a zistíme aj pohlavie.“

Budem letieť!

Budúci týždeň sa chystáme s Norkom na veľtrh do Barcelony, preto to potvrdenie od pána doktora o tom, že moje tehotenstvo je v poriadku a môžem lietať.

Už sa teším na zmenu prostredia a tento veľtrh mám veľmi rada, vždy sa tam stretnem so zaujímavými ľuďmi z našej brandže, nazbieram veľa nových inšpirácií a motivácií.

No a Barcelona je nádherné mesto, tak sa už veľmi teším.

Prajem vám krásny týždeň, veľa radosti a úsmevov na tvári.

Bábätko v 19. týždni, takto nejako vyzerá aj Bombička

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist