Tehuľka LIVE! Mika v 14. týždni: Bombička vyvádza, asi bude po mne

Hoci bol týždeň opäť náročný, skončil sa pozitívne. Úplne som sa uvoľnila (teda psychicky) pri práci v záhradke a okolo domu. Občas mám energie za dvoch, občas mi ju ukradne Bombička v brušku a robí si tam rodeo.

Lekársky biznis

Tento týždeň sme mali veľmi náročnú akciu. Bol to odborný lekársky kongres, ktorý sme pripravovali skoro celý rok. Prinútil ma veľakrát zaťať zuby a veľakrát sa zamyslieť nad momentálnou situáciou v našej malej krajine i nad lekárskym „biznisom“.

Pýtala som sa mnohých odborníkov, čo očakávajú od toho, že vydierajú pacientov svojimi výpoveďami. Každý jeden lekár mi dal inú odpoveď. A výsledok môjho skúmania?

Bohužiaľ, musím to povedať. Možno ma teraz mnohí zatratia a mnohí nado mnou mávnu rukou, majú na to právo. Bolo mi však niekoľkokrát do očí vysvetlené, že lekári neradi pacienta vyliečia, oni ho radšej liečia. Je to pre nich len biznis.

Očkovanie, to nie! Čo si myslíte vy?

No a na začiatku týždňa mi jedna z vás poslala mail s informáciami (pravdivými či nepravdivými) o očkovaní detí. Mám na to už dávno svoj názor a vôbec sa nestotožňuje so slovenským zákonom. Som rozhodnutá, že naša malá Bombička nebude vystavovaná stresu z očkovania, ktoré funguje len na papieri a ničí telíčko bábätka bez toho, aby mu niečo dalo.

Mám skúsenosť s farmaceutickým priemyslom a musím, bohužiaľ, konštatovať, že to, čo sa v našom svete deje a ako sa na ľuďoch zarába, mi nie je po chuti. Nechcem sa dobrovoľne zúčastňovať na mutácii ľudí len pre to, aby zopár jedincov ovládlo svet demagogizáciou más vymyslenými dôvodmi.

Budem rada, ak mi napíšete, čo si o očkovaní detí myslíte vy. Určite ma zaujíma, ako ste tie, ktoré ste sa rozhodli nepodľahnúť tlaku farmaceutických firiem a svoje detičky ste nedovolili očkovať, postupovali a čo všetko ste museli spraviť pre ochranu svojich pokladov.

Prečítajte si tiež:

Nežiaduce reakcie na očkovanie
Povinné očkovanie na Slovensku

Lovím kúsky do šatníka

Moje tehotenstvo už začína byť viditeľné :), bruško sa už nechce nikam zmestiť. Začínam preto vyťahovať zo skrine najvoľnejšie veci a surfovať na internetových bazároch a kupovať pekné, vkusné a trendy tehulkovské oblečenie.

Nie je to jednoduché, určite mi mnohé dáte za pravdu.

Miestami mám pocit, že u nás musia všetky nastávajúce mamičky vyzerať rovnako, teda nevkusne. Dá sa kúpiť milión druhov riflí a tričiek, ale čo si majú počať také tehuľky ako som ja, ktoré milujú sukničky, šatôčky a hlavne farebné kúsky?

Som skutočne sklamaná z toho, že musím vyzerať rovnako ako ostatné žienky a nedokážem zohnať originálne kúsky plné života a extravagancie. Milujem farby, rada kombinujem nekombinovateľné a užívam si energiu bytia. Budem musieť veľmi improvizovať, aby som si udržala svoj štýl.

Alebo sa naučím šiť :).

Čítajte aj:

Najčastejšie vyšetrenia budúcich mamičiek
Vývoj plodu v tele matky
Má zmysel kupovať tehotenské plavky?

Bombička plná energie

Začiatkom týždňa som bola na poradni. Keďže môj pán doktor bol mimo, zastupoval ho kolega. Pozreli sme Bombičku, pokúsil sa ju pomerať, tá sa však toľko vrtela, že veľa toho pomerať nevedel. Preto idem tento týždeň opäť na sono, no už k môjmu lekárovi.

Na budúci týždeň tak uvidíte hviezdu Bombovej rodinky naživo aj vy a podľa toho, čo vystrája v brušku počas posledných sonografických vyšetrení, to bude poriadny batôžtek energie. Žeby po mne :)?

Budúci týždeň vám už teda predstavím aj môjho pána doktora a aj niečo povie k aktuálnemu stavu v brušku múdrymi slovami.

Občas to asi preženiem

Pozitívnou novinkou je, že moja choroba odišla. Hrdlo ma bolí už len minimálne a len večer a inak sa cítim zdravo a fajnovo. Mám pocit, že energie mám za dvoch, len sem-tam to preženiem…

Napríklad v nedeľu sme spratávali posledné drevo, plela som záhradku, pripravovala okolie domčeka na zimu a po štyroch hodinách intenzívnej práce som sa cítila, ako keby po mne prešiel parný valec. Ale ten pocit z dobre vykonanej práce je silnejší a prináša do mojej duše úžasné zadosťučinenie.

Po týždni namáhavej práce s ľuďmi, keď sa cez víkend môžem hrabkať v hline, zametať a nosiť drevo, je pre mňa ako byť na výmennom pobyte v indickom meditačnom kláštore. Nepotrebujete nič iné, len slniečko, voňavý vzduch a radosť zo života na to, aby ste vedeli, že všetko ide presne tak, ako sa sami rozhodnete.

Verím, že to slniečko nám vydrží aspoň do Vianoc a nabije nás všetky silou a úsmevom. A ak odíde skôr, udržme si ho hlboko v našej mysli, nech každé ráno zasvieti a rozžiari svet okolo nás.

Vaša Tehuľka Mika

Bombička je v 14. týždni, takto asi vyzerá.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist